Rüyada Dağlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Dağlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Dağlamak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Dağlamak görmek ile alakali tabirler, Rüyada Dağlamak görmek ne anlama gelir? Rüyada Dağlamak nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Dağlamak dini rüya tabirlerinde Dağlamak anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kızgın dağ görmek, zekâtınızıvermediğinize işarettir. "(Bu paralar) cehennem ateşinde kızdırılıpbunlarla onların alınları, yanları ve sırtları dağlanacağı gün (onlara denilirki): İşte bu kendiniz için biriktirdiğiniz servettir. Artık yığmakta olduğunuzşeylerin (azabını) tadın!"[87]

» Hz.Danyal (a.s): Birini dağladığınızı görmek; çirkin bir söz işiteceğinizeveya töhmet altında kalacağınıza…

Birhastalık yüzünden sırtınızın dağlandığını veya birinin sırtını dağladığınızıgörmek; dünya ve ahiret saadetine işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Dağlamak; define bulmayaveya mal elde etmeye işarettir.

Vücudunuzdadağ izi olduğunu görmek; dağlanan yerin büyüklüğüne göre definebulacağınıza veya mal elde edeceğinize, elde ettiğiniz malları hayır yollardaharcadığınız takdirde, ahirette Allah'ın azabından güvende olacağınıza, aksihalde ilahî azapla karşılaşacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyanızda dağlama görmeniz; hastalanacağınıza veya acı söz işiteceğinize işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada dağlama görmek; büyük bir mertebeye yükselme ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında dağlama görmesi; eğer bir hastalığı iyileştirmek veya önlemek için ise; rüyayı gören kimsenin iyiliğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Göğüste görülen dağlanma halkın işlerini üzerine almaya, Dağlanan yerden kan yahut irin çıkması yöneticilikte uzun süre kalmaya, Dağlanmak yahut birini dağlamak üzücü bir söz işitmeye, töhmetle itham edilmeye, Hastalıktan dolayı dağlanmak sağlığa, Ateşlee dağlanmak zekat vermemeye yahut kötü ve adil olmayan yönetimin emrinde görev kabul etmeye, Dağlanmak bazen acı söz işitmeye, birine aşık olmaya yahut sıkıntılara sabrederek velilik mertebesine ulaşmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman : Bu rüya makbul olmayan şeylere sarfedilen malı ifade eder. Bir rivayete göre, rüya sahibinin cimriliğine işarettir. Bazı tabircilere dağlamak; acı sözdür. Makam sahibi bir kişi için evliliğe, işlerinde istikrara, kadın için ise doğuma delalet eder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüya sahibi ehilse; velayete ve yüksek makamlara ulaşır. Hz. Ebu Bekir-i Sıddık (R.A.) bir gün Efendimiz (S.A.V.)'e "Ya Resulullah göğsümde iki dağlama izi gördüm" deyince Hz. Fahr-i Kainat Efendimiz "Iki sene halka idarecilik edersin" cevabını vermişlerdir.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında dağlandığını, buradan kan veya irin çıktığını gören; uzun müddet hükumet işlerinde yahut devlet başkanının hizmetinde bulunur. Eğer dağlandığı yerden kan ve irin çıkmazsa bu vazifede çok kalmaz.
Danyal (A.S.)'a göre, dağlandığını veya birini dağladığını gören o şahıstan tatsız bir söz işitir, bundan dolayı çok üzülür. Yahut, bir suç ile itham edilir. Eğer bir hastalığın şifası için dağlanmışsa, rüya sahibi dinde doğru yolu bulur.
Cafer-i Sadık; "Rüyasında ateşle dağlandığını gören zekatını vermez veya askerlik hizmetinde bulunur" diyor.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna