Rüyada Çivi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Çivi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Çivi Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Çivi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Çivi görmek ne anlama gelir? Rüyada Çivi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Çivi dini rüya tabirlerinde Çivi anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Çivi görmenin dört tabirivardır:

1-Kardeş

2-Evlat

3-Dost

4-Evlilik.

» Müellif:Çivi; kardeşe…

Duvara çivi çakmak; kardeşinizintutuklanacağına…

Çiviye ip bağladığınızıgörmek; kardeşinizin biriyle yakınlık kuracağına işarettir.

» Kirmanî:Herhangi bir şeyin üzerinde çivi olduğunu görmek; dünya ve ahiret saadetine…

Bir duvara veya direğe çiviçaktığınızı görmek; nifak ehli biriyle dost olacağınıza…

Bakır çivi görmek; kötüye…

Demir çiviniz olduğunugörmek; size saygınlık kazandıracak bir çocuğunuz olacağına…

Yere çivi çaktığınızı görmek;kazançlı bir iş yapıp zengin olacağınıza işarettir.

» ÇağdaşUlema: Çivi görmek; ciddiye almanız gereken bir düşmanınız olduğuna…

Çivi çakmak; birrakibinizin davranışından dolayı ciddî bir zararla karşılaşacağınıza…

Çiviyi eğri çakmak; düşmanınızınplanlarını etkisiz hale getireceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada çivi görmek, emir veya halifedir. Çivi görmek, ordu, asker, yardımcı ve sayılı paralara delalet eder. Çivi, halkın işlerine kavuşabilmeleri için vasıta olan bir adama delalet eder. Çivi evlenmeye delalet eder. Bundan dolayı rüyada, def, daire veya kadına delalet eder. Bir şeye çivi çaktığını gören kimse, evlenir. Çok çivi kuvvet ve menfaata delalet eder. Rüyada çivileri görmek, kızgınlığını gidermeye delalet eder. Çivi, fesatçı bir toplulukla sohbet eden insanlara da delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada çivi görülmesi; muhtelif şekillerde tabir edilmektedir. Bir kimsenin rüyasında çivi bulduğunu görmesi; o kimsenin bir kardeşi olacağına, rüyasında yere çivi çaktığını gören kimsenin; kardeşinin evleneceğine, rüyasında arkasına çivi çaktığını gören kimsenin; ahlâkı ve huyu güzel olan bir oğlunun dünyaya geleceğine ve adının meşhur olacağına yorumlanır. Şimdi ünlü rüya tabircilerinin rüyada çivi görülmesi ile ilgili yorumlarını sunmaya çalışalım: Kirmâni'nin yorumuna göre: Rüyada çivi görülmesi, dünya işlerinde sebat etmekle tabir edilir Bir kimsenin rüyasında demirden, bakırdan, altından, gümüşten, dökümden, kemikten veya ağaç cinsinden olan herhangi bir şeyden elinde bir çivi olduğunu ve onu bir yere çaktığını görmesi; o kimsenin eğer bekâr ise evleneceğine veya sâdık bir dost kazanacağına yorumlanır. Kişinin rüyasında çakmış olduğu çivinin yerinde sağlam bir şekilde kaldığını görmesi; o kimsenin muradına ereceğine ve arzularının gerçekleşeceğine, kişinin rüyasında bir tahtaya veya bir direğe çivi çaktığını görmesi; o kimsenin kötü ve yalancı bir kimseden bu huylarını bırakmasını ve doğru olmasını isteyeceğine delalet eder. Câbiru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında demirden bir çivi görmesi; o kimsenin işlerinin iyi gitmediğine, bir kimsenin rüyasında ağaçtan veya kemikten bir çivi görmesi; o kimsenin kuvvetine ve iyi haline işaret eder. Rüyanızda elinizdeki demir çiviyi bir yere çaktığınızı görmeniz; bir oğlunuzun olacağına ve bu çocuğun da ilim ve hikmet tahsili yapacağına, rüyanızda elinizde bulunan altın veya gümüş bir çiviyi bir yere çaktığınızı görmeniz; sizin zengin olacağınıza ve ticâret yaparak para kazanacağınıza yorumlanır. Câfer-î Sâdık'ın yorumuna göre: Rüyada çivi görülmesi dört şekilde yorumlanır. Bunlar da: Kardeş, evlâd, sâdık dost ve evlenmek. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyada çivi görülmesi; vali veya devlet başkanına yorumlanır. Bazen de çivi görülmesi; evlenmeye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir yere çivi çaktığını görmesi; o kimsenin evleneceğine, rüyada çok miktarda çivi çaktığını gören kimsenin; menfaate kavuşacağına, kişinin rüyasında sadece çiviler görmesi; o kimsenin öfke ve hırsını yeneceğine delalet eder. Rüyanızda çivi üstüne oturduğunuzu görmeniz; bir işinizde sebat edeceğinize ve devamlılık göstereceğinize yorumlanır. Rüyanızda bakır bir çivi görmeniz; işlerinizin ters gideceğine işaret şeklinde tabir edilir. Hülâsa rüyada çivi çakıldığının görülmesi; bu konuda yapılan yorumların ortak noktası, o kimselerin evleneceklerine işaret şeklinde yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Bir ağaca yahut ağaçtan mamül bir şeye çivi çakmak evlenmeye, Çiviyi taş, beton vs. gibi şeylere çakmak olmayacak işe, eğer çivi katı cisme batarsa zor olanı başarmaya, Çok çivi güç ve çıkara ya da öfkeyi yenerek sakinleşmeye, Çivi bazen ara bulucuya, daargınların barışmasına, Bir yere çiviyle bir şey çakmak maksadın hasıl olmasına, Kendinin kulak veya başka bir organından bir yere çivilendiğini görmek aleyhte sözlenecek söze yahut hayret edlecek bir şeye delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada çivi görmek, devlet başkanına işarettir. Çivi görmek, ordu, asker, yardımcı ve sayılı paralara işarettir.Çivi, halkın işlerine kavuşabilmeleri için vasıta olan bir adama işarettir. Çivi evlenmeye işarettir.Bir şeye çivi çaktığını gören kimse, evlenir.Çok çivi kuvvet ve menfaata işarettir. Rüyada çivileri görmek, kızgınlığını gidermeye işarettir.Çivi, fesatçı bir toplulukla sohbet eden insanlara da işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna