Rüyada Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Çiçek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Çiçek görmek ne anlama gelir? Rüyada Çiçek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Çiçek dini rüya tabirlerinde Çiçek anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Çiçek görmenin altı tabirivardır:

1-Evlat

2-Dost

3-Himmetsiz kişi

4-Cariye

5-Uşak, gulam

6-Mektup, mesaj.

» AllameMeclisî: Çiçek koparıp kokladığınızı görmek; hafif bir hastalığayakalanacağınıza…

Gül görmek; genel olarakbaht ve zenginliğe işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Çiçek görmek; dalındaduran çiçekler ve dalından koparılan çiçekler olmak üzere iki şekilde tabiredilir.

Kalıcı olmayan ve çabuk solançiçekler; üzüntüye…

Mevsimi dışında görülen çiçekler;evlattan yana musibete…

Dalından koparılmış çiçekler;üzüntü ve gözyaşına işarettir.

» CabirMağribî: Evde çiçek beslemek; çocuklarınızdan yana sevineceğinize…

Çeşit çeşit çiçekler açtığınıgörmek; akrabalarınızdan yana sevineceğinize...

Çiçek görmek; kimseyevefa etmeyen himmetsiz kişiye veya uzaktaki bir yakınızdan mektup/ mesajalacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Gönül açıcı, sevinçli haber ve gelişmelere; lezzetli şeylere ve huzurlu bir hayata, Bekarın başında çeçekten taç görmesi evylenmesine, Kadının çiçek görmesi hamilelikle gelecek sevince, Taze çiçek şiddet ve üzüntüden kurtulmaya, Değişik renkte çiçekler ffarklı sevinç sebeplerine, Ağaç çiçeği kişiyi doğru yola kılavuzlayan sağlam inanca yahut hayırlı bir insana, Çiçek döllenme tozu rızka, hamileliğe ve hastanın şifa bulmasına, Çiçeklerin kökünden kesilmiş olduğunu görmek üzüntü ve kedere, Sarı renkli, papatya türü çiçek devamı olmayan varlığa, kısa sürün mutluluğa ve küçükken ölecek çocuğa, Kabak, karpuz vb. çiçeği görmek içinde bulunduğu konum ve tercihlerinde sebat etmemeye, Solgun çiçek gönül sızısına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Buket, Ot.)


Seyyid Süleyman : Ismini bilmediği ve o zamana kadar hiç tesadüf etmediği bir çiçeği rüyada görmek, iki türlü yorumlanır. Biri muhtelif elbiseler ve tanımadığı adamlar. Diğeri de rengarenk bir kumaş.
Bazı tabircilere göre, rengi nasıl olursa olsun güzel kokulu her çiçek; övgüyle bahsedilecek iyi bir isme delalettir. Kokusuz çiçekler ise, üzüntüye yahut devamsız bir işe delalet eder. Güzel bir çiçek, rüya sahibinin dünyasına işarettir. Onda görülecek her hal rüyayı görenin hayatını ifade eder. Çiçeğin solmuş ve çürümüş olması zarar habercisidir. Ayrıca Bkz. Ağaç Çiçekleri.


MollaCami Tabiri : Kişinin rüyada çiçek görmesi, hayra işarettir. Bekar bir kimse, rüyada çiçek görse, bu rüya. o şahsın evleneceğine işarettir. Rüyada renkleri değişik olan çiçekleri görmek, dünya ve dünya içindeki taze ve hoş şeylere işarettir. Rüyada ağaç çiçeği görmek, insanı din ve dünya işierinde irşad eden bir kişi ile tabir edilir.Rüyada kırmızı karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işarettir.Yerden kırmızı karanfil aldığını gören kimse akrabası çok zengin, güzel ve görgüsü çok olan bir hanım alır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna