Rüyada Çıplaklık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Çıplaklık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Çıplaklık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Çıplaklık görmek ile alakali tabirler, Rüyada Çıplaklık görmek ne anlama gelir? Rüyada Çıplaklık nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Çıplaklık dini rüya tabirlerinde Çıplaklık anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada çıplaklık salihler içinhayra, bozguncular için şerre alamettir.

» AllameMeclisî: Çıplak olduğunuzu görmek; mümin ve takvalı biri olacağınıza, bütünüzüntülerden kurtulacağınıza, hayır ve bereket elde edeceğinize…

Elbiselerinizinçıkarıldığını ve çıplak kaldığınızı görmek; akrabalarınızdan uzakdüşeceğinize ve gideceğiniz yerde bir yakınınız olmayacağına işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Çıplak olduğunuzu veinsanlardan utandığınızı görmek; hacca gitmek isteyeceğinize…

Salih bir insan için aynırüyayı görmek; günahının bağışlanacağına…

Salih olmayan biri için;şerre işarettir.

» Kirmanî:Kendinizi çıplak bir vaziyette dünya malı peşinde koşarken görmek; üzüntü ve sıkıntıyaişarettir.

» CabirMağribî: Çıplak olmak, sıkıntı ve rezillik demektir. Ama cinsel organınörtülü olduğunu görmek; salihler için hayra, fasıklar için şerre alamettir.

» ÇağdaşUlema: Çıplak olarak yolda yürümek; maddî desteğe ihtiyaç duyacağınıza…

Çıplak çocuklar görmek;mutluluğa…

Karşı cinsten güzel/ yakışıklıbirini çıplak olarak görmek; karşı konulamaz gizli bir arzunuzu tatmin edeceğinize…

Karşı cinsten çirkin biriniçıplak olarak görmek; bir gönül macerasından dolayı utanç yaşayacağınıza…

Çıplak birini görmek veaniden korkmak; kötüye işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Töhmet altında olan kimse için bundan kurtulmaya, Üzüntü ve sıkıntıda olan için ferah ve sevince, İbadet ehlinin çıplak görünmesi amellerinin güzelliğine, Ayıp yerleri görünerek bundan utanan kimse için pişmanlık verecek bir şeye, Hastanın kırımızı, siyah yahut sarı renk elbisesini çıkararak çıplak kalkası hastalıktan kurtulmasına, Kadının siyah elbiseden soyunması kederden so a sevinç ve aydınlığa, Erkeğin soyunması hacca gitmeye, Soyunmak bazen yeni elbise giymeye, Hastanın elbisesinin zorla üzerinden çıkarılması vefatına delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada elbiselerini çıkardığını gören kimse, görünüşte dost görünen ve düşmanlığını gizleyen bir düşmanı olduğunu anlar.Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimsenin rezil ve rüsvay olmasına işarettir.Rüyada çıplak olduğunu, halktan da utandığını ve kendisini örtecek bir şey aradığını ancak bir şey bulamadığını gören kimse, zarara uğrar ve fakirleşir. Halkın kendisinin avret mahalline baktıklarını gören kimse, devlet hizmetinde bulunuyorsa, rütbe ve makamından aynlır. Hasta olan kimse, san renkli bir elbisesini çıkardığını görse, o kimsenin iyileşmesine işarettir. Kırmızı ve siyah elbiseden soyunmanın tabiri de böyledir.Bazı tabircileı, çıplak olmayı ithamdan kurtulmak şeklinde yorumladılar. Rüyada yalnız avret mahalli örtülü olduğu halde görülen ölü şahıs, dünyadan sevabsız gittiği halde cennetin nimetleriyle nimetleneceğine işarettir.Üzüntülü bir kimse, rüyada çıplak görülse, o kimse üzüntü ve kederinden kurtulur. İbadet ehli olan zatlar için rüyada çıplak olmak onların dindarlığına ve çok hayır yapmalarına işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna