Rüyada çakıl görmek neye işarettir
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada çakıl görmek neye işarettir

Rüyada çakıl görmek neye işarettir

   

Rüyada çakıl görmek neye işarettir

Rüyada çakıl görmek ne anlama gelir? Rüyada çakıl görmek, çakıl toplamak ile alakalı tabirleri bu sayfada derledik. İşte rüyada çakıl görmek ne demek hakkında detaylı bilgi.

Rüyada çakıl görmek Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Çakıl görmenin dört tabiri vardır:

1-Din ve dünyaişleriyle uğraşmak

2-Mal

3-Menfaat

4-Zahmetleelde edilen makam.

» İbn-i Sîrîn: Çakıl görmek, mala vemenfaate…

Sakallarınızınarasında küçük çakıllar dolduğunu görmek; geçiminiz için bir işle meşgulolacağınıza…

Çakılyediğinizi veya topladığınızı görmek; yediğiniz veya topladığınız çakılmiktarınca mal elde edeceğinize…

Birineçakıl verdiğinizi görmek; çakıl verdiğiniz kimseye hayrınızın dokunacağınaişarettir.


Rüyada çakıl görmek Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada küçük taşlar, erkeklere, kadınlara, insanların küçüklerine sayılmış beyaz paralara, ilim ve şiirden öğrenmek isteyene, sıkıntı veren şeyleri ezberleyip sıralamaya, hacca, şeytanı taşlamaya, üzüntüye, sebep ve iftiraya delalet eder.

Gökten bir kuşun indiğini ve/mescidden bir taş alarak uçtuğunu görmek, mescid halkından veya iyi kimselerden birinin helak olmasına delalet eder. Eğer rüyayı gören hasta ve hayırlı kimselerdense, yahut kendisinden başka hasta olarak o mescidde namaz kılan da yoksa rüyayı görenin ölümüne delalet eder. Kuş, taşı kiliseden alıp uçarsa, tabir isyankar bir hasta için önceki gibidir. Eğer taşı rüyayı görenin evinden veya meçhul bir yerden alarak uçursa, rüyayı görenin veya bir başkasının çocuğu ölür.

Bir kimse, birkaç adet taşları toplayıp elbisesinin içine koysa ve yutsa, taşları, bir mescidden veya bir alimin evi yahut zikir halkasından aldığını görse, topladığı taşların miktarı nispetince, zikir ve ilimden ve Kur'an'dan bir, takım meseleleri ve ayetleri öğrenip ezberler. Eğer o taşları sokak ve pazardan yahut ekilecek yerden ve ağaç köklerinden toplamışsa, o kimsenin uyanıklığındaki adeti ve çalışması miktarınca dünya meyvelerinden yahut ticaretten biriktireceği menfaata yahut dilencilik ve sadakadan eline geçecek mala delalet eder.
Topladığı taşlan denize attığını gören kimsenin denizde malı gider.


Rüyada çakıl görmek İhya Rüya Tabirleri : Hac mevsiminde küçük taş topladığını görmek hacca gitmeye, Elde görülen küçük taşlar zikrullaha ve uyanık bulunmaya, Etekteki küçük taşlar ufak tefek düşmanlıklara, Birkaç küçük çakıl taşı şahitlik yapmaya, Akarsu dibinde görülen çakıl taşları temiz fıtrratlı insanlara, mahdut ama sürekli gelire delalet eder.

Rüyada çakıl görmek

Rüyada çakıl taşı toplamak ya da atmak gören kişinin güzel bir evlilik yapacağına evli ise eline geçecek toplu bir para ile bir mülk sahibi olacağına işaret etmektedir. Kimilerine göre de rüyada çakıl taşı görmek gören kişinin hacla şerefleneceğine işaret eder. Hacca gidip orada şeytan taşlayacağına rivayet edilmektedir.

Rüyasında bir kimseye çakıl taşı verdiğini gören kimse, o kişiye para kazandıracağına işaret etmektedir. Kimi tabircilere göre takıl taşı günahkar olan bir kimsenin tövbe edeceğine ve günahlarından arınacağına, kafir olan bir kimsenin ise müslüman olacağına işaret ettiğini söylemektedirler.Rüyada çok ve küçük çakıl taşı görmek şahitliğe işaret etmektedir. Çakıl taşlarının çokluğu gören kişinin çok meşgul bir kişi olacağına ve yapacağı işin çok fazla zamanını alacağına işaret etmektedir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna