Rüyada Çakıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Çakıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Çakıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Çakıl görmek ile alakali tabirler, Rüyada Çakıl görmek ne anlama gelir? Rüyada Çakıl nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Çakıl dini rüya tabirlerinde Çakıl anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.
 

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Çakıl görmenin dört tabiri vardır:

1-Din ve dünyaişleriyle uğraşmak

2-Mal

3-Menfaat

4-Zahmetleelde edilen makam.

» İbn-i Sîrîn: Çakıl görmek, mala vemenfaate…

Sakallarınızınarasında küçük çakıllar dolduğunu görmek; geçiminiz için bir işle meşgulolacağınıza…

Çakılyediğinizi veya topladığınızı görmek; yediğiniz veya topladığınız çakılmiktarınca mal elde edeceğinize…

Birineçakıl verdiğinizi görmek; çakıl verdiğiniz kimseye hayrınızın dokunacağınaişarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada küçük taşlar, erkeklere, kadınlara, insanların küçüklerine sayılmış beyaz paralara, ilim ve şiirden öğrenmek isteyene, sıkıntı veren şeyleri ezberleyip sıralamaya, hacca, şeytanı taşlamaya, üzüntüye, sebep ve iftiraya delalet eder
Gökten bir kuşun indiğini ve/mescidden bir taş alarak uçtuğunu görmek, mescid halkından veya iyi kimselerden birinin helak olmasına delalet eder. Eğer rüyayı gören hasta ve hayırlı kimselerdense, yahut kendisinden başka hasta olarak o mescidde namaz kılan da yoksa rüyayı görenin ölümüne delalet eder. Kuş, taşı kiliseden alıp uçarsa, tabir isyankar bir hasta için önceki gibidir. Eğer taşı rüyayı görenin evinden veya meçhul bir yerden alarak uçursa, rüyayı görenin veya bir başkasının çocuğu ölür.
Bir kimse, birkaç adet taşları toplayıp elbisesinin içine koysa ve yutsa, taşları, bir mescidden veya bir alimin evi yahut zikir halkasından aldığını görse, topladığı taşların miktarı nispetince, zikir ve ilimden ve Kur'an'dan bir, takım meseleleri ve ayetleri öğrenip ezberler. Eğer o taşları sokak ve pazardan yahut ekilecek yerden ve ağaç köklerinden toplamışsa, o kimsenin uyanıklığındaki adeti ve çalışması miktarınca dünya meyvelerinden yahut ticaretten biriktireceği menfaata yahut dilencilik ve sadakadan eline geçecek mala delalet eder.
Topladığı taşlan denize attığını gören kimsenin denizde malı gider.


İhya Rüya Tabirleri : Hac mevsiminde küçük taş topladığını görmek hacca gitmeye, Elde görülen küçük taşlar zikrullaha ve uyanık bulunmaya, Etekteki küçük taşlar ufak tefek düşmanlıklara, Birkaç küçük çakıl taşı şahitlik yapmaya, Akarsu dibinde görülen çakıl taşları temiz fıtrratlı insanlara, mahdut ama sürekli gelire delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna