Rüyada Çakal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Çakal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Çakal Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Çakal görmek ile alakali tabirler, Rüyada Çakal görmek ne anlama gelir? Rüyada Çakal nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Çakal dini rüya tabirlerinde Çakal anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Çakal; açıkgöz ve uyanık kimseye…

Evinize çakal girdiğini görmek;evinize hırsız gireceğine işarettir.

» Müellif:Çakal eti yediğinizi görmek; hastaysanız iyileşeceğinize, borçluysanızborcunuzun ödeneceğine…

Çakal postu, kemiği ve eti;mala işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Çakalla boğuştuğunuzugörmek; akrabalarınızla sorun yaşayacağınıza…

Çakalın üzerinizesürtündüğünü görmek; kimseden korkmayacağınıza…

Çakalla oynadığınızı görmek;bir kadına âşık olacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Bir şahsın rüyasında çakal görmesi; rüya tabircilerine göre değişik şekillerde yorumlanmaktadır. İbn-i Sîrin'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında çakal ile dövüştüğünü görmesi; o kimsenin bir akrabası ile mahkemelik olacağına, kişinin rüyasında bir çakalı kovaladığını ve onu tutmak istediğini, fakat tutamadığını görmesi; o kimsenin romatizma hastalığına yakalanacağına delalet eder. Kişinin rüyasında bir çakalın kendisiyle oynadığını görmesi; o kimsenin hanımının kendisine âşık olduğuna, bir kimsenin rüyasında bir çakalın kendisinden uzaklaştığını görmesi; o kimsenin bir kefaletten dolayı zarar edeceğine yorumlanır. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında çakal görmesi; o kimsenin akrabasından bir düşmana veya bir bilgine işaret eder. Kişinin rüyasında bir çakal bulduğunu veya yakaladığını ya da bir başkasının kendisine verdiğini görmesi; o kimsenin akrabasından akıllı bir düşmanla karşılaşacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir çakalın kendisinden kaçtığını görmesi; o kimsenin borçlusunun kendisinden kaçacağına, kişinin rüyasında bir arslanın bir çakalı parçalayıp yediğini görmesi; eğer o kimse hasta ise şifa bulacağına, sıkıntılı ve kederli ise; bundan kurtulacağına, eğer borçlu ise; borcunu ödeme imkânı bulacağına böyle bir rüyanın görülmesi delalet eder. Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında çakal görmesi; o kimsenin toplumun hakkına tecâvüz edeceğine, kişinin rüyasında evine bir çakalın girdiğini görmesi; o eve çakal huylu bir kimsenin geleceğine, bir kimsenin rüyasında bir çakalı öptüğünü görmesi; o kimsenin düşmanlarına üstün geleceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin diyor ki: Çakalla düşmanlık ettiğini görenin, akrabalarıyle bir kavgası olur. Bir çakalın arkasından koşup yakalamak isteyen fakat, buna muvaffak olamayan; romatizma hastalığına tutulur. Bir çakalın kendisiyle oynadığını gören, karısı tarafından sevilir. Çakalın kendisinden uzaklaştığını gören, kefalet yüzünden zarara uğrar.
Kirmani şöyle diyor: Çakal akrabadan bir düşmana veya bir alime işarettir. Çakal bulduğunu, tuttuğunu yahut birinin kendisine verdiğini gören, akrabasından akıllı bir düşmanla sohbet eder. Çakalın kendisinden kaçtığını görenin, borçlusu kaçar. Aslanın çakalı yediğini gören hasta ise, iyileşir. Sıkıntıdan kurtulur. Borcunu öder. Çakalın eti, kemiği, derisi ve kılı mala delalettir.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Çakal, halkın hakkına tecavüz eden, merhametsiz ve sefil bir adamla tabir edilir. Evine çakal girdiğini görenin hanesine, böyle bir adam gelir. Çakalı kucaklayıp öpen, düşmanını yener.


MollaCami Tabiri : Rüyada çakal görmek, rüya sahibinin zalim bir kimsenin hilesine kanarak sıkıntıya düşeceğine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna