Rüyada Cübbe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Cübbe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Cübbe Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Cübbe görmek ile alakali tabirler, Rüyada Cübbe görmek ne anlama gelir? Rüyada Cübbe nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Cübbe dini rüya tabirlerinde Cübbe anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Kış mevsiminde üzerinizde cübbeolduğunu görmek, tabir bakımından daha iyidir. Rüyada cübbe görmenin yeditabiri vardır:

1-Kadın

2-Kuvvet

3-Mutluluk

4-Menfaat

5-Din ve makam

6-İşlerdedüzen

7-Üzüntülerdenkurtulmak.

Eskive kirli cübbe; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Cübbe giymeninise altı tabiri vardır:

1-Sığınak

2-Kuvvet

3-Hüccet

4-Menfaat

5-Hikmet

6-Riyaset.

» AllameMeclisî: Cübbe görmek; durumunuzun her zamankinden daha iyi olacağına…

Yeşil cübbe görmek;dünyevî ve uhrevî üzüntülerden kurtulacağınıza ve muradınıza ereceğinize…

Cübbenizi paketlediğinizi görmek; yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Cübbe; kadına…

Geniş vetemiz bir cübbe giydiğinizi görmek; eşinizin hoşgörülü ve iyi biri olduğuna…

Büyük,geniş, yeşil veya beyaz renkli yeni bir cüppe giydiğinizi görmek; giydiğiniz cübbenin değeri kadar saygınlıkkazanacağınıza ve üzüntülerden kurtulacağınıza…

Dar ve kirli cübbe giydiğinizi görmek; yukarıdaki tabirin aksine…

Cübbenizinyırtıldığını veya yandığını görmek; eşinizle aranızda bir sorunyaşayacağınıza…

Kumaş cübbe giymek; üzüntüdenkurtulacağınıza…

İpek cübbe giymek; saygınbir kimseden menfaat elde edeceğinize işarettir.

» Cabir Mağribî: Yeşil ve yeni bir cübbeniz olduğunu veya birinin size bu cübbeyiverdiğini görmek; iffetli bir kadınla evleneceğinize…

Beyaz veyeni cübbe; dindar ve güvenilir bir kadına…

Sarı cübbe;solgun ve hasta kadına…

Mor cübbe;üzgün ve kaygılı kadına…

Kırmızıcübbe; eğlence düşkünü az uyumlu kadına işarettir.

» Kirmanî: Beyaz ve temiz bir cübbegiydiğinizi görmek; mal ve nimet elde edeceğinize ve din yolunda büyüklükkazanacağınıza…

Siyah cübbe; üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza,ancak, işiniz gereği siyah cübbe giymişseniz bunun aksine…

Cübbenizin üzerinizden çıkarıldığınıgörmek; eşinizden ayrılacağınıza işarettir.

Kırmızı ve mor cübbe giymek;menfaate…

Kırmızı cübbe giymek veya ona sahip olmak;eğlenceyle meşgul olacağınıza…

Sarı cübbe giymek; hastalığa…

Eski ve siyah cübbe giymek; eşi-niziboşayacağınıza…

Hayvan postundan yapılmışcübbe giymek; zengin bir kadınla evlenip ondan menfaat elde edeceğinizeişarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evleneceği arap olmayan bir kadına delalet eder. Cübbe boyanmış olursa o kadın doğuran ve seven bir kadındır. Cübbenin yüzünün pamuktan olması, dinin güzelliğine delalet eder. Bir kadın, astarı samurdan olan bir cübbe giydiğini görse, zalim bir kimse sebebiyle kocasına hainlik eder. Cübbe, uzun ömürdür. Cübbe, giyen için zenginliktir. Çünkü cübbe soğuğu men eder. Soğuk, fakirliktir. Yazın cübbe giymek, hanımdan, yahut borçtan, yahut hastalık, hapis ve darlıktan üzüntü ve kedere, yahut kadın için meydana gelen sıkıntı ve şiddete delalet eder. Rüyada üzerinde cübbe olduğunu gören kimse, harpte ise zırhım giyer ve düşmanla karşılaşır.


Diyanet Ruya : Rüyada cübbe görülmesi dine bağlılıkla tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında yeşil bir cübbe giydiğini görmesi; o kimsenin Allah'ın rızasını kazandığına, kişinin rüyasında sırtına siyah bir cübbe giydiğini görmesi; o kimsenin ibâdetlerini aksattığından dolayı tövbe etmesi gerektiğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir başkasına cübbe giydirdiğini görmesi; o kimsenin oturduğu semtte dindar bir kimse olarak tanındığına, kişi" nin rüyasında cübbe giymiş bir adamın arkasında birlikte yürüdüklerini görmesi; o kimsenin gerek din hususunda ve gerekse dünya konusunda iyi bir yolda olduğuna yorumlanır. Rüyanızda kendinizi yeni bir cübbe giymiş görmeniz; bir iftiraya uğrayacağınıza, rüyanızda eski bir cübbe giydiğinizi görmeniz; sıkıntı içinde bulunduğunuza, rüyanızda yeşil bir cübbeniz olduğunu görmeniz; ilim, irfan sahibi olan bir kişiye yardım elinizi uzatacağınıza delaletle tabir olunur. Bir başka yoruma göre; Rüyanızda sırtınıza bir cübbe giydiğinizi görmeniz; halen yürütmekte olduğunuz işinizde büyük ilerlemeler kaydedeceğinize, sırtınızdan bir cübbe çıkardığınızı görmeniz; çalışma hayatınızda küçük bir sarsıntı geçireceğinize işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Zenginliğe, uzun ömre ve evleneceği kadına; Cübbe boyanmış ise alacağı kadın doğuran ve sevin biri olmasına, yüzü pamukluysa dininin güzelliğine, Yazın cübbe giymek -borç, hastalık vs. gibi hususlardan dolayı- üzüntü ve kedere; Kışın giymek zenginliğe vee mutluluğa, sevinç ve neşeye delalet eder. (Ayrıca bakınz Kürk, Pardesü.)


MollaCami Tabiri : Bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evleneceği bir kadına işaret eder. Cübbe boyanmış otursa o kadın doğuran ve seven bir kadındır.Cübbenin yüzünün pamuktan olması, dinin güzelliğine işarettir. Bir kadın, astan samurdan olan bir cübbe giydiğini görse, zalim bir kimse sebebiyle kocasına hainlik eder. Cübbe, uzun ömürdür.Cübbe, giyen için zenginliktir.Yazın cübbe giymek, hanımdan, yahut borçtan, yahut hastalık, hapis ve darlıktan üzüntü ve kedere yahut kadın için meydana gelen sıkıntı ve şiddete işarettir.Rüyada üzerinde cübbe olduğunu gören kimse, harpte ise düşmanla karşılaşır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna