Rüyada Can Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Can Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Can Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Can görmek ile alakali tabirler, Rüyada Can görmek ne anlama gelir? Rüyada Can nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Can dini rüya tabirlerinde Can anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada can verdiğinizi görmek;canınızın tehlikede olduğuna işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Can görmek; evlat, mal ya da uyumlu kadına işarettir.

Canınızınçıktığını görmek; eşinizin, çocuğunuzun veya kendi ölümünüzün yaklaştığınaya da malınızın telef olacağına…

Kendi canınızıgüzel bir insan şeklinde görmek; güzel yüzlü bir çocuğunuz olacağına veyasaygın ve cömert birinin yardımıyla durumunuzun düzeleceğine…

Canınızınavucunuzda olduğunu görmek; tehlikeli ve hassas bir işle meşgul olacağınıza…

Canınızınavucunuzdan çıktığını ve gökyüzüne yükseldiğini görmek; ecelinizinyaklaştığına…

Canınızınsarı renkte olduğunu görmek; şiddetli bir hastalık yüzünden öleceğinize…

Canınızınkırmızı veya beyaz olduğunu görmek; akıbetinizin güzel olacağına veüzüntüden kurtulacağınıza…

Canınızınsiyah renkte olduğunu görmek; ilahî azaba işarettir.

Rivayetedilir ki; adamın biri Resul-i Ekrem'in (s.a.a) yanına gelerek, "YaResulallah, rüyamda canımın bedenimden çıktığını, beni yanına aldığını vegökyüzüne yükseldiğini gördüm" dedi. Bunun üzerine Resul-i Ekrem (s.a.a)ona, "Vasiyet et!" buyurdu.


Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Çan görmenin üç tabiri vardır:

1-Yalan konuşmak

2-Nifak çıkarmak

3-Küfür ehline sevgi duymak.

» Müellif:Çan görmek; nifak ehli birine…

Çan sesi duymak;nifak ehli biriyle oturup-kalkacağınıza ve yalan konuşacağınıza…

Çan kırmak; günahtantövbe edeceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada hıristiyanların ibadet vaktini bildirmek için çaldıkları çanı görmek, simsara yahut evlad sahibi zevceye ya da müezzine delalet eder. Bazan da çanı görmek, şöhrete ve rezilliğe delalet eder. Bir kimse rüyada çan çaldığını görse, o kimse halk arasında batıl bir haberi ifşa eder. Çan görmek, hayırsız bir kimse ile arkadaş olmaya delalet eder. Rüyada görülen çan, münafık bir kimsedir. Bir kimsenin rüyada hıristiyan mabedinde çan çaldığını görmesi, alış verişinde yemin etmesine delalet eder. Zira hıristiyan mabedi manasına olan «bia» alış veriş manasına olan «bey» kelimesinde de istimal olunur. Çan çalmak, yalan yere yemin etmektir.
Rüyada çan, sultan tarafından bir şeyi ilan eden kimseye delalet eder. Hayvanların boyunlarında görülen zil, hayır sahibi bir kimsedir. Bazan da çan, yolculuğa delalet eder. Hıristiyanların çanı, mühim olan şeyler ve düşmanlıkta kendisine uyulup ve onunla doğru yol bulunan bir alime delalet eder. Bazan çan, harbe, rızka ve namaza delalet eder. Hıristiyanların çanları, haberci ve istişare edilen kimselere delalet eder. Bazan da, çanlar, namaza çağıranlara, yahut düşmanlarla karşılaşmak için hazırlanmağa delalet eder. Rüyada çan sesi, hayırlı ve güzel ticaretle kafilelerin gelmesine yahut bir cihetten diğer bir cihete nakletmesine delalet eder. Bazan da çanlar, hükmü kaldırılmış kitaplara yahut ilk kavimlerin yol ve adetlerine delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada çan sesinin işitildiğinin görülmesi; müjdeli bir haber alınacağı ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında bir kilisenin kulesine çıkarak çan çaldığını görmesi; o kimsenin herkesten saklamaya çalıştığı bir sırrının başkaları tarafından duyulacağına, çanın koparak yere düştüğünü ve düşerken de büyük bir ses çıkardığını görmesi; o kimsenin beklenmedik, önemli bir haber alacağına işaretle tabir edilir. Bazı yorumculara göre: Rüyada çan görülmesi din zayıflığı ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında bir kulede çan sallayıp ses çıkardığını görmesi; o kimsenin küfür üzere olduğuna, kişinin rüyasında çan sesini duyup kulaklarını tıkadığını ve dolayısıyla çanın sesini duymak istemediğini görmesi; o kimsenin malının zekâtını eksik verdiğine ve günahlarından dolayı tevbe etmesi gerektiğine delaletle yorumlanır. Bir başka yoruma göre: Bir kimsenin rüyasında çan görmesi; o kimsenin hayırsız bir kişi ile arkadaş olacağına, kişinin rüyasında bir hıristiyan mabedinde çan çaldığını görmesi; o kimsenin alış-veriş esnasında çok yemin ettiğine işaretle tabir edilir.


İhya Rüya Tabirleri : Kilise çanı geçersiz inanç ve iddiaya, yeminle kazanan tüccara, Evinde çan görmek, soyunu devam ettirecek kadına, Çan sesi bazen müezzine, haberciye ya da bir durumu ilan eden kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çıngırak.)


MollaCami Tabiri : Rüyada çan görmek, simsara yahut evlad sahibi hanıma işarettir.Bazen de çan görmek, şöhrete ve rezilliğe işarettir.Bir kimse rüyada çan çaldığını görse, o kimse halk arasında doğruluğu kalmamış haberi yayacağı anlaşılır.Çan görmek, hayırsız bir kimse ile arkadaş olmaya işarettir.Rüyada görülen çan, münafık bir kimsedir. Bir kimsenin rüyada hıristiyan mabedinde çan çaldığını görmesi, alış venşinde yemin etmesine işarettir. Bazen de çan. yolculuğa işarettir.Rüyada çan sesi, hayırlı ve güzel ticaretle kafilelerin gelmesine yahut bir cihetten diğer bir cihete nakletmesine işarettir.Hayvanların boyunlarında görülen zil, hayır sahibi bir kimsedir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna