Rüyada Boyun Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Boyun Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Boyun Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Boyun görmek ile alakali tabirler, Rüyada Boyun görmek ne anlama gelir? Rüyada Boyun nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Boyun dini rüya tabirlerinde Boyun anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Boyun görmenin beş tabiri vardır:

1-Emanet

2-Zenginlik

3-Hıyanet

4-Yol

5-Hastalık.

» Hz.Danyal (a.s): Boyun görmek; emanete…

Boynunuzun aslana benzediğinigörmek; kuvvet bulacağınıza, dinî inancınızın iyi olacağına, insanlarıngüvenini kazanıp onlardan emanet kabul edeceğinize…

Boynunuzun zayıf ve inceolduğunu görmek; bunun aksine…

Boynunuza yılan sarıldığınıgörmek; malınızın zekâtını vermediğinize işarettir. "Allah’ın,kereminden kendilerine verdiklerini (infak etmeyip de) cimrilikgösterenler, sanmasınlar ki o, kendileri için hayırlıdır; tersine bu onlar içinpek fenadır. Cimrilik ettikleri şey de kıyamet gününde boyunlarına dolanacaktır."[79]

» İbn-i Sîrîn: Boynunuzda ağır bir yükolduğunu görmek; hastalanacağınıza…

Boynunuzda bir yük olduğunuancak o yükün size hiç ağır gelmediğini görmek; dinî inancınızındoğruluğuna ve ömrünüzün uzayacağına işarettir.

» Kirmanî:Boynunuzun karardığını görmek; emanete hıyanet edeceğinize…

Boynunuzun kısa olduğunu görmek;daha önce teslim almış olduğunuz bir emaneti sahibine geri vereceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Boynunuzun kıllandığını görmek; borçlanacağınıza…

Boynunuzun çıktığını görmek;murada ereceğinize, ancak dinî inancınızın zarar göreceğine…

Boynunuzun eğri olduğunugörmek; emanete hıyanet edeceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen boyun, kontrole delalet eder. bazen da boyun köle azat etmeye ve mülke delalet eder. Bundan dolayı bir köle rüyada boynunda zincir veya demir olduğunu görse, efendisinin hizmet ve mülkünde devamlı olur. Eğer boynundan zincir ve demirinin alındığını görse, azat olmasına delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyanızda bir boyun görmeni; bir çeşit emanet üstleneceğinize, yani bir sorumluluk altına gireceğinize işaret eder.Bir kimsenin rüyasında kendi boynunun kalın olduğunu anlaması; o kimsenin üzerine aldığı görevi hakkıyla yerine getireceğine ve çalışma gücünün günden güne artacağına buna paralel olarak da rızkının artacağına yorumlanır.Rüyanızda boynunuzun inceldiğini hissetmeniz; size tevdi edilen bir emanete ihanet edeceğinize ve zalim bir kimse niteliğinde olduğunuza veya olacağınıza işaret şeklinde tabir edilir.Bir kölenin rüyasında boynunda zincir olduğunu görmesi; o kölenin efendisinin hizmetinde devamlı olarak kalacağına, eğer boynunda bulunan zincirin veya demirin çıkarıldığını görürse; bu takdirde o kölenin âzâd edileceğine yani hürriyetine kavuşturulacağına işaret eder.Kişinin rüyasında boynunun haddinden fazla inceldiğini görmesi; ona, verilen görevlerin hiçbirini yerine getirmeyerek zulüm ve haksızlık yoluna sapacağına, kişinin rüyasında boynunun bir yılan tarafından sarıldığını görmesi; o kişinin malının zekâtını vermediği takdirde bunun cezasını hem dünyada ve hem de âhirette çekeceğine yorumlanır. Kur'an-ı Kerîm'de Cenâb-ı Hakk'ın: "...Onların cimrilik ettikleri şey, kıyamet günü boyunlarına dolanacaktır..." (3/180) mealindeki âyeti de bunu doğrulamaktadır.Rüyanızda boynunuzun ağrıdığını görmeniz; gerek dünya ve gerekse âhirete âit borçlarınızın çoğalmakta olduğuna ve gün geçtikçe bu borçların altından kalkamayacak duruma geleceğinize, rüyanızda boynunuzun bir cellat tarafından vurulduğunu (kesildiğini) görmeniz; dînî vazifelerinizi yerine getirerek manen huzura kavuşacağınıza işaret sekilinde tabir edilir.Bir kimsenin rüyasında boynunun normal olduğunu görmesi; durumunun düzgün olduğuna veya düzeleceğine delalet eder


İhya Rüya Tabirleri : Boyun, her türlü emanete; Kılın boyun işin üstesinden gelmeye, emanete riayet etmeye, İnce boyun acze ve emanete ihanet etmeye, Boyna yılan, urgan vs. sarıldığını görmek malın zekatını vermemeye, Boynun kılıç vs. ile vurulması hasta için şifa bulmaya, sııkıntıda olan için bundan kurtulmaya, borlu için borcu ödemeye, esir yahut tutsak için bundan kurtulmaya, Boynun güzel ve vücuda uyumlu olarak görülmesi emin kimseye, Boyundaki yara ve çıban maddi ve manevi bir vazifede aksaklık yapıldığına, Kadın ve çocuk boynu gerdanlık ve diğer takılara, Boyna asılan levha vs. zimmette olan emanetten dolayı ceza görmeye, Boynuna demir halka yahut zincir vurulduğunu görmek haram mal kazanmaya, İki elinin boynuna bağlanmış görmek cimriliğe, bir elinin zincirle boynunabağlanması eline geçecek malın iki defa zekatını vermemeye,elin boynuna bağlanması günahtan men edilmeye, Boyuna ayet veya Kur'an-ı Kerim asılması din güzelliğine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gerdanlık.)


MollaCami Tabiri : Rüyada boynunun kalın olduğunu gören kimsenin üzerine aldığı vazife ve emaneti hakkıyla yerine getirmesine işaret eder. Bir kimse rüyada boynuna yılanın sarılmış olduğunu görse malının zekatını vermediğine işaret eder.Rüyada boynunun ağrıdığını gören kimsenin, geçimsiz olduğuna veya emanete riayet etmediğine işaret eder.Rüyada boynunun kılıçla vurulduğunu gören kimse, hasta ise hastalığından kurtulur. Ancak boynunun bir çocuk tarafından vurulduğum gören kimse ölür.Gerçekte üzüntülü ve kederli bulunan bir kimse, rüyada boynunun vurulduğunu görse, Allah (C.C.) o kimseyi üzüntü ve kederinden kurta , eğer borçlu ise borcunu öder.Rüyada boynunun normal olduğunu gören kimsenin, ahlakı kötü ise, güzelleşir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna