Rüyada Boynuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Boynuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Boynuz Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Boynuz görmek ile alakali tabirler, Rüyada Boynuz görmek ne anlama gelir? Rüyada Boynuz nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Boynuz dini rüya tabirlerinde Boynuz anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada dörtayaklı çöl havyalarınaait boynuzlar görmek; hayır ve menfaate işaret eder.

» İbn-i Sîrîn: Boynuzunuz olduğunugörmek; büyüklük ve menfaat elde edeceğinize…

İnek boynuzunuzun olduğunugörmek; bol miktarda mal elde edeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Başınızda boynuz olduğunugörmek; kuvvet sahibi olacağınıza…

Başınızda koç vb. hayvanlaraait boynuzlar olduğunu görmek; işinizin düzeleceğine ve ömür boyu mutlu birhayat yaşayacağınıza…

İnsanları boynuzladığınızıgörmek; onlara zarar vereceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada boynuz görmek, kuvvet ve menfaata delalet eder. Boynuzu okluğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Meliklerden birisi iki boynuzu olduğunu görse, Şark ve Garb'a hakim olur. Bazen de boynuz, kişinin kuvvet ve himayesine gireceği yakınma delalet eder.
Rüyada öküz veya diğer hayvanların boynuzlarından kendisinde iki boynuz bittiğini gören kimse, kalırından öleceğine delalet eder Boynuzlar senelere veya silaha, şöhret, rütbe, mal ve evlad gibi kişi nin iftihar edeceği şeylere delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada boynuz görülmesi tereddüt alâmetidir. Bir kimsenin rüyasında boynuzsuz bir hayvanı örneğin kediyi boynuzlu görmesi; olması beklenen bir şeyin gerçekleşmeyeceğine, herhangi bir duvarda büyük boynuzlu bir geyik başının asılı olduğunu görmesi; hanımının o kimseyi aldattığına, kişinin rüyasında bir hayvanın boynuzu ile yaralandığını görmesi; o kimsenin kötü bir haber alacağına ve dolayısıyla çok üzüleceğine işaret eder.Bazı yorumculara göre: Rüyada boynuz görülmesi; sevgiyle tabir edilir. Rüyada boynuzlu bir hayvan görmek; rüya gören kimsenin eşi tarafından çok sevildiğine, rüya sahibi eğer bekâr ise gelecekte evleneceğine delalet şeklinde yorumlanır.Rüyanızda bir arenada güreş yapan bir boğayı görmeniz; hayra alâmet değildir. Bir yoruma göre de: Rüyada boynuz görmek; kavgaya ve nizaya işaret sayılır.Bir kimsenin rüyasında evinde beslediği kedi ve köpeğinin birdenbire boynuzu çıktığını görmesi; o kimsenin yeni bir düşman kazanacağına ve çok dikkatli davranması gerektiğine yorumlanır. Rüyanızda boynuzlu bir at görmeniz; bir düşmanlığa uğrayacağınıza ve bundan dolayı da birisi ile mahkemelik olacağınıza işaret sayılır.Rüyanızda normalde boynuzlu olan bir hayvanın birdenbire boynuzlarının yok olduğunu görmeniz; düşmanlarınızdan kurtulacağınıza ve onların size kötülük yapmak üzere kurdukları tuzakların artık tesirsiz kalacağına yorumlanır.Bir başka yoruma göre: Rüyanızda boynuz görmeniz; keder ve üzüntüye maruz kalacağınıza ve sevdiğiniz birisinin ölüm haberiyle sarsılacağınıza, rüyanızda kendi başınızda öküz boynuzu çıktığını görmeniz; eğer hasta iseniz bu hastalıktan kurtulamayıp öleceğinize, rüyanızda boynuzlu hayvanlar görmeniz; miras yoluyla elinize mal ve para geçeceğine işaret şeklinde tabir olunur.


İhya Rüya Tabirleri : Kişinin boynuzu olduğunu görmesi güç ve kuvvettir. Devlet başkanlarının iki boynuzu olduğunu görmek doğu ve batıya uyanacak olan saltanattır. Vahşi hayvan boynuzu olduğunu görmek zulmetmeye, Evcil hayvan boynuzu olduğunu görmek kahır ve üzüntüye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyada boynuz görmek, kuvvet ve menfaata delalet eder. Boynuzu okluğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Meliklerden birisi iki boynuzu olduğunu görse, Sark ve Garb'a hakim olur. Bazen de boynuz, kişinin kuvvet ve himayesine gireceği yakınma delalet eder.
Rüyada öküz veya diğer hayvanların boynuzlarından kendisinde iki boynuz bittiğini gören kimse, kalırından öleceğine delalet eder Boynuzlar senelere veya silaha, şöhret, rütbe, mal ve evlad gibi kişi nin iftihar edeceği şeylere delalet eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna