Rüyada Boya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Boya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Boya Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Boya görmek ile alakali tabirler, Rüyada Boya görmek ne anlama gelir? Rüyada Boya nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Boya dini rüya tabirlerinde Boya anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada boya görmenin dört tabiri vardır:

1-Üzüntüve sıkıntı

2-Hastalık

3-Musibet

4-Kadınlaryüzünden husumete düşmek.

» İbn-i Sîrîn: Tabir bakımından boyalarınen güzeli yeşil boyadır.

Beyaz vesarı boya; hastalığa…

Siyah boya;üzüntü ve sıkıntıya işarettir.


Diyanet Ruya : Boya ile ilgili rüyalar boyanın rengine göre farklı şekillerde yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyasında beyaz renkte boya görmesi;mesut ve bahtiyar bir hayat geçireceğine, mavi boya görmesi; zaman zaman heyecanlı anlar yaşayacağına, denizcilik veya havacılık mesleğine özenip, bu mesleklerden birine girmeye çalışacağına, kişinin rüyasında yeşil renkte bir boya görmesi; tabiatın yeşil rengini sevdiğine veya dînî yönünün kuvvetli olduğuna yorumlanır.Rüyanızda kırmızı renkte bir boya görmeniz; kalbinizin derinliklerine nüfuz edecek derecede kuvvetli bir aşk hayatı yaşayacağınıza, siyah renkte bir boya görmeniz; genel anlamda gözyaşı dökeceğinize ve mateme bürüneceğinize, rüyanızda sarı renkte bir boya görmeniz; hasta olacağınıza işaret eder.Rüyanızda alaca renkte bir boya görmeniz; günlerinizi boş hayallerle geçireceğinize, rüyanızda bir şeyi veya evinizi boyadığınızı görmeniz; boyaların renklerinin işaret ettikleri yorumlara göre tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında pembe renkte bir boya görmesi o kimsenin eline bol bir kazancın geçeceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman : Bkz. Boyamak.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen boya, örtüp gizlemektir. Sakalda görülen boya, gösterişe amel ile hileye işaret eder.Boya kullanmak kendisine layık olan kimse için nimetler ile yardımlaşmaya düşmanı zelil ve hakir etmeye ve korkudan emin olmaya, kendisine layık olmayan kimse için de üzüntü, keder, şiddet, borç, dost ve ahbabı terk etmeye işaret eder.Saç ve sakalı ağarmış kimsenin kına ve boya kullanması, riitbesinin ve kuvvetinin artmasına işaret eder.Bir kimse sakalına kına koyduğunu ve sakalının da kınayı tuttugunu görse, o kimse sünnet-i seniyeye tabi olur.Basma kına koyduğunu ve sakalına koymadığını görse, o kimse başkasının malını gizler. Bir kimse rüyada boynuna yılanın sarılmış olduğunu görse malının zekatını vermediğine işaret eder.Baş ve sakalına kına koyduğunu görse, fakirliğim gizler ve halk İçinde rütbe ve makam talep eder.Saçı kınayı tutarsa rütbe ve makamına döner ve orada kısa bir müddet gurur ve büyüklük gösterir.Eğer saçını, halkın kullanmadığı çamur, kireç v.s. gibi şeylerde boyadığını görse, saçı bu boyalan tutarsa, o kimse halini mümkün olmayan şeylerle gizlemeye çalışır. Boyası tutmazsa. onun durumu etrafa yayılır, artık gizlenmesimümkün olmaz.Saçım kına ve kan ile boyadığını ve saçının da tuttuğunu görse, o kimsenin cahil ve gafil ve oyunla meşgul olduğuna ancak bu durumdan tövbe ederek sapıklıktan dönmesine işaret eder.Parmaklarım kına ile boyanmış olarak gören kimse, zikir ve teşbihi çok yapar. Avucunun boyandığını görse, geçiminde bolluk olur. Bir kadın elinin kına ile boyanmış olduğunu görse, kocası kendisine iyilik yapar. Elini kınaladığını, fakat kınayı tutmadığını görse, kocası ona olan sevgisini izhar etmez. Ellerine kına yaktığını ve kınaların da birbirine karıştığını gören kadına, çocuğu yüzünden bela ve musibet erişir. Ayaklarını boyayıp nakışladığını gören kimse ailesi yüzünden musibete düşer. Rüyayı gören kadınsa kocasından bir musibet ve keder erişir. Boyanmış el, uğursuzluk ve geçim sıkıntısıdır.Elini bir pislikle boyanmış görse, o kimse bir fitnede hazır bulunur. İki elinin de boyanmış olduğunu gören kimsenin mal ve zanaatından dinde bulunan şeyin helak olmaya yaklaşmış olmasına işaret eder. Parmakların ucuna kına koymak, hurmanın veya üzümün meydana çıkmasına işaret eder.Kına ve boya, normal miktarda kullanıldığı takdirde zinet ve ferahlıktır. Kına ve boya, amelleri ve itaatleri gizlemeye ve fakirliği halkın nazarından örtmeye işaret eder.Eller ve ayakların kınası, rüya sahibinin kendisine layık olduğu şekilde ev ve mallarının zinetidir.Kına ve boya kadınlar için sevinç, ferahlık ve güzel elbisedir. Çünkü kına sevinçli günlerde kadınların zihnetindedir. Ellerde bulunan boya yolculuktur.Saçını siyah ile boyamak, kötü hale ve bozuk işlere işaret eder. Bazen de, boya kişinin işini ve bilgisizliğini gizlemesine işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna