Rüyada Bıldırcın Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Bıldırcın Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Bıldırcın Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Bıldırcın görmek ile alakali tabirler, Rüyada Bıldırcın görmek ne anlama gelir? Rüyada Bıldırcın nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Bıldırcın dini rüya tabirlerinde Bıldırcın anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Bıldırcın görmenin dört tabirivardır:

1-Çocuk

2-Helal rızk

3-Menfaat

4-Mal.

» İbn-i Sîrîn: Bıldırcın genç hizmetçiyeyorulur.

Bıldırcınyakalamak veya birinin size bıldırcın verdiğini görmek; yakaladığınızbıldırcının cinsiyetine göre hizmetinizde çalışan kimsenin erkek veya kızevladı olacağına…

Bıldırcının elinizden kaçtığınıgörmek; hizmetinizde çalışan kimsenin çocuğunun öleceğine işarettir.

» Kirmanî: Bıldırcın eti yemek; helalrızk bulacağınıza…

Bıldırcın görmek; helalrızka veya helal kazanca işarettir. "Ve sizi bulutla gölgeledik, sizekudret helvası ve bıldırcın gönderdik ve verdiğimiz güzel nimetlerden yiyiniz,dedik."[77]


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen bıldırcın kuşu, Allah (C.C.) tarafından zuhur edecek güzel rızka delalet eder. Bazı tabirciler bıldırcın kuşu iki yüzlü bir adamdır, dediler. Rüyada görülen bıldırcın kuşu, üzüntü, keder ve sıkıntıyı def etmeğe, düşmandan kurtulmaya ve vaadini yerine getirmeye delalet eder. Bıldırcın kuşu görmek, bazen da küfran-ı nimette bulunmaya, rütbenin elden gitmesine ve geçimin darlığına delalet eder.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında bıldırcın kuşu görmesi; o kimsenin uzun bir yolculuğa çıkacağına, ancak araya giren bazı engeller dolayısıyla bu yolculuğu yarıda kesip geriye döneceğine işaret eder.Rüyanızda bıldırcın eti yediğinizi görmeniz; eğer bekâr iseniz nişanlanıp evleneceğinize, eğer evli iseniz hayırlı bir yolcunuzun geleceğine delalet eder.Bir çocuğun rüyasında bıldırcın görmesi; anne ve babasından büyük bir sevgi ve alâka göreceğine ve kendisinin de bu sevgi ve alâkaya lâyık birisi olarak büyüyüp yetişeceğine işaretle tabir edilir.Bir başka tabire göre: Rüyada bıldırcın görülmesi; uzaktan gelecek mal ve nimete yorumlanır. Kişinin rüyasında bıldırcın tuttuğunu Veya avladığını görmesi; hiç beklemediği bir yerden rızık ve nimete nail olacağına delalet eder.Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında sığırcık ve bıldırcın görmesi; dört şekilde yorumlanır. Bu rüyayı gören kimsenin erkek evlâdı olacağına, helâl rızık kazanacağına, mal ve menfaat elde edeceğine işaret eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada görülen bıldırcın, güzel rızka işaret eder. Bazı tabirciler bıldırcın kuşu iki yüzlü bir adam olarak kabul ediyorlar.Rüyada görülen bıldırcın kuşu, üzüntü, keder ve sıkıntıyı def etmeğe, düşmandan kurtulmaya ve vaadini yerine getirmeye işaret eder.Bıldırcın kuşu görmek, bazen de rütbenin elden gitmesine ve geçimin darlığına işaret eder.





Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna