Rüyada Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Baykuş Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Baykuş görmek ile alakali tabirler, Rüyada Baykuş görmek ne anlama gelir? Rüyada Baykuş nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Baykuş dini rüya tabirlerinde Baykuş anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » AllameMeclisî: Baykuş yakaladığınızı görmek; hastalanacağınıza veya biriyle dostolup günah işleyeceğinize işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Baykuş; hırsız, bozguncu ve hasetçi kimseye işarettir.

Baykuşlasavaştığınızı görmek; biriyle düşmanlık edeceğinize işarettir. Bunundışında baykuş, ne şekilde görülürse görülsün hayra alamettir.

» Cabir Mağribî: Baykuşunuzun olduğunuveya birin size baykuş verdiğini görmek; bir hırsızla küseceğinize…

Baykuş etiyemek; yediğiniz et kadar bir hırsızdan mal elde edeceğinize işarettir.

» Kirmanî:Baykuş sesi; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Baykuşyavrusu görmek; çocuğunuzun uğursuz ve yaramaz olacağına…

Baykuşeti yemek; yediğiniz miktar kadar namert birinin malından yiyeceğinizeişarettir.

» ÇağdaşUlema: Baykuş görmek; bir şeyi öğrenmeye eğilim göstereceğinize veyaâlimane bir nasihat işiteceğinize ve bu nasihate kulak asmanız gerektiğine…

Bir baykuşunöttüğünü duymak; hastalanacağınıza veya bir yakınınızın vefat edeceğine…

Baykuşyakalamak veya kafeste baykuş görmek; sizi kaygılandıran misafirlerağırlayacağınıza işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada baykuş görmek, cebbar ve halk üzerine korkunç görünen bir meliktir. Baykuş görmek, kendisi için bir yardımcı olmadığı halde heybetli, şiddetli ve mütekebbir görünen hırsıza ve hayırsıza delalet eder. Baykuş, işte olan tembelliğe, bağırma ve korkunun gitmesine delalet eder.
Dişi baykuş, kendisinde hayır olmayan hain ve hilekar bir insandır. Bundan dolayı kendisini rüyada dişi bir baykuşla uğraştığını gören kimse, hilekar, hain, ve hak üzerinde sebatı olmayan bir kimse ile uğraşmasına delalet eder. Dişi bir baykuşun evine düştüğünü gören kimseye, bir ölüm haberi gelir. Baykuş, kapı aralarında gezen ve haram mal kazanan hırsızlara delalet eder. Baykuş ayrılığa, vahşete, mamur yerlerin harab olmasına ve kötü söz söylemeye delalet eder.


Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında öten bir baykuş görmesi; çekemeyen meslek arkadaşlarının onu kötülemeye çalıştıklarına yorumlanır. Bir yerde süs olarak kullanılan ve içi doldurulmuş cansız bir baykuş görmek; gerek oturduğunuz muhitte ve gerek işyerinizde çok daha parlak bir istikbâle aday olduğunuza işaretle tabir edilir. Bir başka yoruma göre: Rüyada baykuş görülmesi; inatçı ve uğursuz bir kişi olarak tefsir edilir. Hangi şekilde olursa olsun rüyada baykuş görülmesi veya tutulması ya da satın alınması pek hayra yorumlanmaz.


İhya Rüya Tabirleri : Despot yöneticiye, işi pişkinliğe vuran hırsıza, tembelliğe, hilekar insana delalet eder. Baykuş, onu gören kimse için hayasız kadına, kötü söze delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada baykuş görmek, zalim bir devlet adamına işaret eder.Baykuş, işte olan tembelliğe, korkunun gitmesine işaret eder. Dişi baykuş, kendisinde hayır olmayan hain ve hilekar bir insandır. Dişi bir baykuşun evine düştüğünü gören kimseye, bir ölüm haberi gelir. Baykuş, kapı aralarında gezen ve haram mal kazanan hırsızlara işaret eder. Baykuş ayrılığa, vahşete, mamur yerlerin harab olmasına ve kötü söz söylemeye işaret eder.Bazı tabirciler, rüyada baykuş görmek, onu gören kimse için ahlaksız bir kadına işaret eder, demişlerdir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna