Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Balık görmek ile alakali tabirler, Rüyada Balık görmek ne anlama gelir? Rüyada Balık nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Balık dini rüya tabirlerinde Balık anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada balık görmenin altı tabiri vardır:

1-Başkan vekili

2-Ordu

3-Kız

4-Gelir

5-Üzüntü ve sıkıntı

6-Cariye.

» Hz.Danyal (a.s): Sıcak iklime sahip denizlerde balık görmek; zorluğa…

Soğuk iklime sahip denizlerdebalık görmek; iyiye…

İri ve taze balıklarınız olduğunu görmek; gelir elde edeceğinize…

Küçük balık görmek; üzüntüye…

Bir balığınkarnından inci çıktığını görmek; erkek çocuğunuz olacağına işarettir.

» AllameMeclisî: Balık eti veya yağı; hayır ve menfaate…

Bayat veya tuzlanmış balık yemek; az da olsa üzüntü ve sıkıntıya…

Yılanbalığı görmek; zarargöreceğinize veya görevinizden azledileceğinize…

» İbn-i Sîrîn: Birinin size kurutulmuştuzlu balık verdiğini görmek; büyük bir şahsiyetin zulmüne maruz kalacağınızaişarettir.

» CabirMağribî: Taze balık görmek; gelire…

Ağzınızdanbalık çıktığını görmek; çok yalan konuşacağınıza…

Penisinizdenbalık çıktığını görmek; bir kız çocuğunuzun olacağına…

Pişirilmiştaze balık yemek; yediğiniz balık miktarınca gelir elde edeceğinize…

Balık sattığınızı görmek;menfaat elde edeceğinize…

Denizdeki balıkların sizinlekonuştuğunu görmek; söz sahibi birinin sırrından haberdar olacağınıza vemurada ereceğinize işarettir.

» ÇağdaşUlema: Balık görmek; kurnaz biri tarafından aldatılacağınıza...

Büyük balıklar görmek;iyi ödüller elde edeceğinize…

Küçük balıklar görmek;hoşlanmayacağınız şeylerle karşılaşacağınıza…

Kırmızı balıklar görmek;bir arzunuzun gerçekleşeceğine...

Balık yemek; kadınlariçin kolay bir doğuma, erkekler içinse baht açıklığına…

Büyük balık yakalamak;işlerinizin yolunda gideceğine…

Küçük balık yakalamak; üzüntüve sıkıntıya…

Balık oltası görmek; menfaatelde edeceğinize…

İçi balık dolu kap görmek; işiniziniyi gideceğine…

Balık pazarı görmek;başarı elde edeceğinize...

Balık yetiştirme havuzugörmek; endişe ve tedirginliğe…

Kurutulmuş balık görmek;hastalığa…

Oltayla balık avlamak;ruh sağlığınızı yeniden kazanacağınıza…

Başkalarının oltayla balıkavladıklarını görmek; biriyle dost olmak için uygun bir fırsat yakalayacağınıza…

Duru suda büyük balıklar görmek; mutluluk ve başarıya işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada sayısı bilinen balık, kadınlara, sayılı bilinmeyip çok olanlar ise ganimetten elde edilen mala delalet eder.
Bir kimse, rüyada deniz ve nehirde toplanmış büyük ye taze balıklan istediği gibi çıkardığını veya yediğini yahut taksim ettiğini görse, denizden çıkardığı balıkların miktarı kadar ganimet malına kavuşur ve o malı rüyada yediği veya taksim ettiği yahut yığdığı şekilde sarfeder. Büyük balık melikin veziridir. Çünkü deniz melikle balıklar da askeri ile tabir edilir.
Rüyada görülen balık, diri ve taze ise bakire bir cariyedir. Rüyada görülen çok balık kötü ganimet ve alması ve hesabından korktuğu melik tarafından gelecek çok maldır.
Rüyada kuyudan balık avladığını gören kimse, Lût kavminin inlini işler veya bir kimsenin hizmetçisinin peşine düşer. Nasıl görülürse görülsün bulanık suda balık avlamayı görmede hayır yoktur.
Suda balık avladığını gören kimse, ferahlanacağı bir sözü işitir.
Büyük bir balık avladığını görmek, fayda ve hayra, küçük balık avladığını gören kimsenin de zevk ve menfaatinin gitmesine delalet eder. Derisi yumuşak olan balık, birisim aldatmak isteyen için hayra delalet eder. O şahıs işini gizli tutar ve halkın .malım hile ile ahr. Bu rüya diğer insanlar hakkında iş ve maksatlarının düğümlenmesine, gecikmesine ve işlerinde tembellik ve gevşeklik göstermeye delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada sayıları belli miktarda balık görülmesi; kadına, rüyada sayıları belli olmayan miktarda balık görülmesi; ganimetten mal alınacağına delalet eder.Bir kimsenin rüyasında denizin dibinde büyük ve taze balıkları bir arada toplanmış olarak görmesi; rüya sahibi eğer onları denizden teker teker çıkarıp yiyorsa; o kimsenin denizden çıkardığı balık nispetinde ganimetten hissesine mal düşeceğine işaret eder.Bir kimsenin rüyasında büyük balık görmesi; devlet başkanına, küçük balık devletin askerlerine ve deniz de devletin kendisine yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında suda balık avladığını görmesi; o kimsenin hoşuna gitmeyecek bir haber işiteceğine, büyük balık avladığını görmesi; menfaat ve hayır göreceğine, küçük balık avladığını görmesi; gelirinin kesileceğine delalet eder.Bir kimsenin rüyasında sazan balığı görmesi; eğer evlenmek istiyorsa evleneceğine veya başkası ile bir iş konusunda ortaklık kuracağına ve iyiliğe işaret sayılır.Kişinin rüyasında yatağında balık görmesi; deniz yolculuğu yapan kimse için hastalanmaya, bulanık suda balık avladığını gören kimsenin; tasa, kaygı ve sıkıntıya maruz kalacağına, balığı canlı olarak yediğini görenin mülk sahibi olacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında balık pişirdiğini görmesi; o kimsenin rızık elde edeceği ve kazanç sağlayacağı ile yorumlanır. Rüyada havuzda balık görülmesi; hem iş yönünden ve hem de davranış yönünden kötü bir kimseye işaret eder.Bir kimsenin rüyasında balık sattığını görmesi; faydalanmak ile, rüyasında tuzlu balık görmesi; keder ve üzüntü ile tabir edilir. Rüyanızda tuzlu balık pişirdiğinizi görmeniz; yolculuğa çıkacağınıza, bir kadının ağzından balık çıktığını görmeniz; o kadının kız çocuğu doğuracağına, rüyanızda karada balık avladığınızı görmeniz; kötülük yapacağınıza yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında yunus balığı görmesi; korkan bir kimse için korkusunun geçeceğine, fakir bir kimse için zengin olacağına, endişe ve sıkıntı içinde olan için mala kavuşacağına ve dolayısıyla sıkıntısının geçeceğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, Canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle taabir edilir. Bulanık suda ve kuyudan balık avlamak üzüntü ve günaha, Su üzerinde çalışan kimsenin yatağında balık görmesi suda boğulmasına, Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya, Balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye, tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete, Tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala, Kızartılmış balık genç için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye, Balıkçıdan balık almak evlenmeye, Taze yemek olduğu halde kokmuş balık yemek kötü ahlaklı kadınla evlenmeye, Yapay göl ya da havuzda yakaladığı balığı kaçırmak borçlunun borcunu inkar etmesine, Balığın karnında yüzük bulmak devlet, şeref ve izzete, Karada balık avlamak sevinçli habere, Denizdeki balıkların yer değiştirmesi askerler arasındaki ihtilafa, Su yüzüne çıkan balık uzak ihtimallerin gerçekleşmesine, işlerin kolaylaşmasına, miras malına ve gizli şeylerin aşikar olmasına, Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, Denizin yarılıp oradan inci bulmak ledün ilmi edinmeye, denizin yarılarak kişinin oradan geçmesi olmaz sanılanın gerçekleşmesine, İçi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya, Yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete, ...........

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna