Rüyada Badem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Badem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Badem Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Badem görmek ile alakali tabirler, Rüyada Badem görmek ne anlama gelir? Rüyada Badem nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Badem dini rüya tabirlerinde Badem anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Badem görmenin iki tabiri vardır:

1-Gizlice malkazanmak

2-Hastalıktan kurtulmak.

» İbn-i Sîrîn: Badem görmek; husumet yoluyla elde edilen rızka...

Badem almak; aldığınızmiktar kadar zahmetle elde edilen rızka işarettir.

» Kirmanî:Kabuklu bademe sahip olmak veya başkasının size kabuklu badem verdiğinigörmek; cimri bir kimseden zahmetle kazanç elde edeceğinize…

Acı bademden yağ çıktığınıgörmek; çıkan yağ miktarınca cimri bir kişiden menfaat elde edeceğinizeişarettir.

» CabirMağribî: Badem görmek; nimet ve mala…

Kabuklu badem görmek;malınızın bir miktarını zorlukla kazanacağınıza işarettir.

» ÇağdaşUlema: Tatlı badem yemek; insanlar tarafından takdir edileceğinize…

Acı badem yemek; uyumsuzlukya da ümitsizlikle karşılaşacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada badem görülmesi; çeşitli şekillerde tabir edilir. Rüyasında badem gören kimsenin hasta ise şifa bulup iyileşeceğine işaret eder. Başka bir yoruma göre de rüyada badem görülmesi; eğer rüya gören kimse görevli ise; görevine son verileceğine delalet eder.Bir kimsenin rüyasında mevsiminde yeşil badem görmesi; hayra alâmettir. Rüyada tatlı badem görmek; görülen bademin nispetinde helâl mal elde etmeye yorumlanır.Rüyasında badem yediğini gören kimsenin; hem düşman ve hem mal kazanacağına ayrıca sıhhat ve sağlık elde edeceğine işaret eder.Bir kimsenin rüyasında ağaçtan badem kopardığını görmesi; mahkeme kanalıyla cimri bir kimseden mal alacağına, rüyasında kendi üzerine badem kabuğu saçıldığını görmesi; o kimsenin elbise satın alacağına, acı badem yediğini görmesi; haram mal elde edeceğine işaret eder.Câbir’ul-Mağribî'nin yorumuna göre: Rüyada badem görülmesi; mal ve nimetle tabir edilir. Rüyada kabuklu badem görülmesi; meşakkate, kabuksuz badem görülmesi; kolaylığa ve mala yorumlanır.İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Rüyada badem görülmesi; mal, sağlık ve rahatlık ile tabir edilir. Rüyada tatlı badem görülmesi; helâl mala, acı badem görülmesi; haram mala işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Mevsiminde görülen yeşil badem (çağla badem) temiz kazanca, Badem yemek sıhhate ve mala, Kuru badem muhabbete, Badem yemek mal elde etmeye, Badem ağacından badem toplamak ya da almak bir dava sebebiyle bir kimseden mal elde etmeye, Badem ağacı ev halkınaa karşı cömert, insanlara karşı cimri birine, Tatlı badem iman güzelliğine, Acı badem doğru söze, Badem yaprağı yemek devlet kapısından istifadeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Badem görmek; mal ve ni'mettir. Kabuklu badem; meşakkatle, kabuksuz badem; kolaylıkla kazanılacak mala delalettir.
Kirmani diyor ki: Çok sayıda badem görmek, kavga ve düşmanlık habercisidir.
Ibn-i Sirin şöyle diyor: Badem ni'met, rızk, düşmanlık ve meşakkatle tabir olunur. Bir rivayete göre badem içi ilme işarettir.
Cafer-i Sadık, badem rüyasını gizli mal, şifa ve rahatla yorumluyor.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Badem görmek, garip bir adam sayesinde mal kazanmaya delalet eder. Tatlı badem; helal mala, acı badem; haram mala işarettir. Üzerine badem kabuğu döküldüğünü gören yeni elbise giyer.


MollaCami Tabiri : Rüyada badem görmek, kişinin hastalıklannın sona ermesine veya vazifeden alınmasına işaret eder.Badem yeşil olur ve mevsiminde görülürse hayra işaret eder.Tatlı badem azlığı ve çokluğu nisbetince helal mala işaret eder. Rüyada badem yediğini gören kimse, düşmanlıktan dolayı mal elde eder. Rüyada ağaçtan bir badem kopardığını gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mal elde eder.Badem ağacı görmenin tabiri ise, etrafındaki insanlara cimri ve kendi çoluk-çocuğu hakkında cömert davranan bir kimsedir. Bademin tatlısı imanın halavetine, açışı da doğru söze işaret eder. Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sıhhatli olmasıyla beraber bir mala erişir.Badem ağacı, yabancı bir kimsedir. Rüyada kendi üzerine badem kabuğu saçıldığını gören kimse elbise alır. Bazı tabirciler, kuru badem, şer ve üzüntüye işaret eder, dediler.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna