Rüyada Ayva Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ayva Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ayva Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ayva görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ayva görmek ne anlama gelir? Rüyada Ayva nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ayva dini rüya tabirlerinde Ayva anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mevsiminde görülen yeşilayva evlada, mevsim dışı görülen sarı ayva ise hastalığa işarettir.

» Müellif:Bazı tabircilere göre rüyada ayva görmek büyüklük, saygınlık ve övgüye,bazılarına göre de hastalığa işarettir. Hastalık olarak yorumlayanlar, bunuayvanın sarı rengine bağlarlar ve "Ayva sarı olduğu takdirde hastalığa işarettir"derler.

Bazılarıysa, sıkıntılara katlanarakuzun yolculuğa çıkmaya yorarlar. Nitekim Hz. Âdem (a.s) cennettençıkarıldığında Cebrail (a.s) uzun yolculuğun ve sıkıntının nişanesi olarak onabir ayva verdi. Çünkü Hz. Âdem, cennetten dünyaya yolculuk edecekti. O daayvayı yedi ve bu vesileyle birkaç çocuk sahibi oldu.

Büyüklük, saygınlık ve övgüyeyoranlar ise şöyle derler: Ayvayı veren Cebrail (a.s), alan ise Hz. Âdem'dir.Dolayısıyla ayvanın güzel kokusu övgüye işarettir."

Ayva hakkında son olarak şunusöylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boşdeğildir.

» Kirmanî:Ayva görmek; ister mevsiminde olsun ister mevsim dışında, hastalığa işarettir.Ayva ne kadar sarı olursa, hastalık da bir o kadar şiddetli olacaktır.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen ayva, hastalıktır. Hasta olan bir kimse rüyada ayva yediğini görse şifa bulur. Vali ise valiliğinden dolayı maksadına nail olur. Sıhhat ve afiyette ise hidayete kavuşur. Tüccar ise kazanç sağlar. Rüyada bir ayva sıktığını gören kimse ticaret maksadıyla bir yere yolculuğa çıkar ve orada çokça kar eder. Ayva ağacı kendisinden istifade edilmeyen ihtiyatlı bir kimsedir. Bazı tabirciler, rüyada ayva görmek hoş değildir, çünkü onun tabiatı tutucudur, dediler.
Yeşil ayva sarı olan ayvadan hayırlıdır. Ayva iyi bir yere yolculuk yapmaya delalet eder. bazen da ayva tabiatının tutucu olmasından dolayı cimriliğe ve sırları muhafaza etmeye delalet eder. Ayva, güzel ve şanı yüce bir kadına delalet eder. Ayva görmeyi tabircilerin ekserisi iyi görmemiş, sarılığından ve tutucu olmasından dolayı hastalıktır, demişlerdir.
Ben de derim ki, ayva sarılığından dolayı, altının sarılığına ve tutucu olmasından dolayı da her ne şekilde olursa olsun rüya sahibinin eline altm geçmesine delalet etmesi daha uygundur. Bazı tabirciler ayva yolculuğa delalet eder, dediler. Tabircilerden bazıları da ayva yumuşaklıkla beraber yolculuktur dediler. Bazıları ise, kendisinde asla hayır olmayan bir yolculuktur, dediler. Ne şekilde görülürse görülsün ayva iyidir, denilmiştir.


Diyanet Ruya : Rüyada ayva görülmesi hastalık ile yorumlanır. Hasta bir kimsenin rüyasında ayva yediğini görmesi; hastalığından şifa bulup iyileşeceğine, rüyada ayva yediğini gören kimsenin; eğer vali ise valiliğinden dolayı gayesine ulaşacağına, rüyasında ayva yediğini gören kimse eğer sıhhat ve afiyette ise; hidayete ereceğine işaretle tabir edilir. Bir tüccarın rüyasında ayva yediğini görmesi; o tüccarın kazanacağına, rüyasında ayva sıktığını gören kimsenin; ticarî amaçlı bir yolculuk yapacağına ve neticede çok kazanç sağlayacağına delalet eder. Bazı tabircilere göre: Rüyada ayva görülmesi pek iyiye yorumlanmaz. Rüyada yeşil ayva görülmesi; sarı ayva görülmesinden daha hayırlıdır. Genel ifade ile ayva görülmesi; yolculukla yorumlanır. Bazen de rüyada ayva görülmesi; tabiatının tutucu olmasından dolayı cimriliğe ve sır saklamaya delalet eder. Yine bir başka yoruma göre: Rüyada ayva görülmesi; asil ve güzel bir hanımla evlilik yapılacağına işaret sayılır. Rüya yorumcularının çoğunluğu, rüyada ayva görülmesini iyi saymamış, sarılığından ve tutucu olmasından dolayı hastalıkla yorumlamıştır. İmam-ı Nablusî, rüyada ayva görülmesi hakkında şöyle tefsirde bulunmuştur: "Ayvanın rengi altın sarısına benzediğinden dolayı ve tutucu olması nedeniyle de her ne şekilde olursa olsun rüyayı gören kimsenin eline altın geçeceğine delil sayılması tabir yönünden daha uygundur" Rüya yorumcularından bir kısmı rüyada ayva görülmesini yolculuğa çıkılacağı ile tabir etmişlerdir. Bir kısım tabirciler de: Yukarıda yapılan yorumların aksine rüyada ayva görülmesini; hayırsız ve uğursuz bir yolculuk yapılacağı şeklinde yorumlamışlardır. Bütün bunlara rağmen rüyada ayva ne şekilde görülürse görülsün iyiye delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Hasta için sıhhate, Sağlıklı kimse için hidayete, tüccar için kazanca, Ham ayva hastalık ve hoş olmayan işlere, Olgun ayva güzel, ünlü bir kadına, Kadının ayva yemesi güzel bir çocuğu olmasına, Ayva kompostosu ve reçeli kolay elde edilen rızka delalet edder.


MollaCami Tabiri : Rüyasında ayva yediğim gören kimsenin, çok sevdiği birinin ölümünü duyacağına, ayva satın aldığını gören bir kimsenin ise. çok güzel bir kızı olacağına işaret eder. Rüyada ayva ağacından ayva toplamak, çok seyahate çıkmaya, karlı ticaret yapmaya veya hamile kadının çok güzel yüzlü çocuk doğurmasına işaret eder.Rüyada görülen ayva, hastalıktır. Hasta olan bir kimse rüyada ayva yediğini görse şifa bulur. Rüyada bir ayva sıktığını gören kimse ticaret maksadıyla bir yere yolculuğa çıkar ve orada çokça kar eder. Bazı tabirciler, rüyada ayvagörmek iyi bulmuyor.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna