Rüyada Ayna Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Ayna Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Ayna Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Ayna görmek ile alakali tabirler, Rüyada Ayna görmek ne anlama gelir? Rüyada Ayna nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Ayna dini rüya tabirlerinde Ayna anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada ayna görmenin altı tabiri vardır:

1-Kadın

2-Erkek çocuk

3-Makam

4-Dost

5-Ortak

6-Parlak iş.

Gurbette olanbir erkek için ayna görmek; bir kadınla evlenmek ve büyüklük elde etmekdemektir. Bu rüyayı bir kız görürse, evleneceğine ve kocasının yanında saygınbir konuma sahip olacağına…

Tanımadığınız bir adamın sizeayna verdiğini ve o aynaya baktığınızı görmek; uzun süre görmediğiniz birarkadaşınızı göreceğinize ve sevineceğinize işarettir.

» AllameMeclisî: Ayna görmek; işlerinizin tekrar iyi olacağına…

Aynaya bakmak ve kendinizigüzel görmek; erkek çocuğunuz olacağına ve üzüntülerden kurtulacağınızaişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Ayna, makam demektir.

Başkasına ayna vermek;size ait bir malı birine emanet edeceğinize…

Gümüş aynaya bakmak;makamınızdan yana sıkıntı göreceğinize işarettir. Zira tabirciler, gümüş aynayıkötüye yorarlar.

» Kirmanî:Aynaya bakmak şöyle yorumlanır:

Evli erkekler için;eşiniz hamileyse, her açıdan size benzeyecek erkek çocuk doğuracağına…

Evli kadınlar için;hamileyseniz, her bakımdan size benzeyecek kız çocuğu doğuracağınıza, hamile değilseniz,kocanızın sizi boşayacağına ve daha sonra sizin başka, kocanızın da başkabiriyle evleneceğine…

Bekâr erkekler için; erkekkardeşiniz olacağına…

Bekâr kızlar için; kızkardeşiniz olacağına…

Hâkim veya memur/ işçi için; bulunduğunuzmakamdan azledileceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Tanıdık güzel bir yüzü aynada görmek; büyüklüğe işarettir.

» ÇağdaşUlema: Ayna görmek; bunun, kendinizi tanımaya ilişkin bir hatırlatmaolduğuna…

Kendinizi aynada görmek;yaptığınız veya yapacağınız bir hatanın farkına varacağınıza veya bunu birbaşkasından duyacağınıza…

Ayna kırmak veya kırık aynagörmek; bir işi gerektiği gibi yapma konusunda detaylı bilgi alacağınıza işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada ayna görmek, hayal ve gururdur. Bazı tabirciler, ayna kadındır, dediler.
Sakalı olmayan bir kimse, rüyada aynada sakalının siyahlaşmış olduğunu görse, o kimse sırf dünyaca insanların yanında makbul ve kadri yücelir.
Bir kimse rüyada aynaya veya suya ya da başka bir şeye baksa ve orada kendi suretini tahayyül etse, o kimsenin renk ve sanatında kendisine benzeyen bir çocuğu doğar.
Rüyada aynaya baktığını gören kimse, evlenir. Eğer hanımı kaybolmuşsa yanına gelir. Eğer rüya sahibi sultan ve vali ise, vazifesinden alınır.
Aynaya arka tarafından baktığını gören kimse, hanımına arka taraftan yakınlıkta bulunur.
Bazı tabirciler ayna, iyilik sever adamlar, aynanın büyüklüğü, cilası veya pası nispetinde rütbe ve makamdır, dediler.
Rüyada gümüş aynaya bakan kimsenin şöhret ve makamı elinden gider. Aynanın kırıldığını gören kimsenin, hanımı ölür. Aynaya bakarak orada bir genç gören kimse, bulunduğu yerde saltanatına veya ticaretine veya diğer şeylere düşman olan birisini görür. Orada yaşlı bir kişi görürse, o kimse bulunduğu yerde kendisine dost olan birisini görür.
Aynada bir kadının tenasül uzvunu gören kimse, üzüntülü ve kederli ise bunlardan kurtulur.
Cilalı ve berrak bir aynaya baktığını gören kimsenin, üzüntü ve kederleri gider. Paslı ayna kişinin kötü halidir. Aynanın temiz olmayıp kirli olması rüya sahibinin büyük bir üzüntü ve kederi bulunduğuna delalet eder.


Diyanet Ruya : Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Rüyada ayna görülmesi; çoğunluğa göre mürüvvet olarak kabul edilir. Rüyada aynada yüzünü güzel görenin bolluğa erişeceğine, yüzünü güzel ve sakalını siyah görenin; eğer aslı öyle değilse; o kimsenin halka karşı cömert davranacağına ve herkese iyilik edeceğine, eğer sakalını siyah görürse; fakir düşeceğine, yüzünde beyaz kıllar olduğunu ve onları yolduğunu görürse; bulunduğu mevkiden daha aşağı bir mevkiye indirileceğine yorumlanır. Bazı rüya tabircilerine göre: Rüyada ayna görülmesi; eşe ve aynanın kırıldığının görülmesi eşlerden birisinin ölümüne delalet eder. Bir kimsenin rüyasında cilalı ve parlak bir aynaya baktığını görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinin geçeceğine, rüyasında paslı bir ayna görmesi; onun kötü haline, altından bir ayna görmesi; din yönünden kuvvetli olduğuna, fakirlikten sonra zengin olacağına, eğer görevinden atılmış ise tekrar görevine döneceğine delalet eder. Hasta bir kimsenin rüyasında bir aynaya baktığını görmesi; o hastanın öleceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Aynaya ya da su yüzüne bakarak kendi yüzünü görmek evlenmeye ya da çocuğa, Aynaya bakıp bir şey görmemek hayal kurmaya, Aynanın güzelliği kadının güzelliğine, kırılması kadının ölümüne, çirkinliği çirkin kadın veya erkeğe, Temiz vanaya sevinçle bakmak sııkıntıdan kurtulmaya, Gümüş ayna mihnet, altın ayna dince güzelliğe, Kirli ve lekeli ayna kalbin bu hallerine, Kadının aynada kendini erkek suretinde görmesi oğul evladına, kız siması ile görmesi kız çocuğuna; Ayna bazen yolculuğa delalet eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada ayna görmek, hayal ve gururdur. Bazı tabirciler, ayna kadındır, dediler.Bir kimse rüyada aynaya veya suya ya da başka bir seve baksa ve orada kendi suretini görse, o kimsenin renk ve sanatında kendisine benzeyen bir çocuğu doğar.Rüyada aynaya baktığını gören kimse, evlenir. Eğer eşi kaybolmussa yanına gelir. Eğer rüya sahibi Cumhurbaşkanı ve vali ise, vazifesinden alınır. Rüyada gümüş aynaya bakan kimsenin şöhret ve makamı dinden gider. Aynanın kırıldığını gören kimsenin, hanımı ölür. Aynaya bakarak orada birgenç gören kimse, bulunduğu yerde otoritesine veya ticaretine veya diğerşeylere düşman olan birisini görür. Orada yaşlı bir kişi görürse, o kimse bulunduğu yerde kendisine dost olan birisini görür. Bazı tabirciler, rüyada gümüşlü bir aynaya baktığını gören kimse, sıkıntı, keder ve korkuya düşer dediler. Altın ayna dince kuvvet, zenginlik ve vazifeden atıldıktan so a yeniden işe girmektir.Hasta olan bir kimsenin rüyada aynaya bakması, onun öleceğine işaret eder. Ayna yolculuğa ve aynada görülenle ilişkili bir hamileliğe işaret eder. Şöyle ki, aynada görülen kadın ise, bazen o, dişi bir çocuk, erkekse, erkek bir çocuk olur. Bir erkek rüyada aynaya baksa ve kendisini başka bir şekilde görse, o kimse malca zarar eder, aklı noksanlasın Rüyada, kendisini aynada bir kadın şeklinde gören kimsenin, bir kızı olur, bekar ise evlenir. Rüyada kendisini aynada gören kadın hamile ise karnındaki çocuk kendisine benzeyen bir kız çocuğudur. Eğer hamile değilse, kocası bir hanımla daha evlenir. Gördüğü kadın onun kumaşı olur. Hapiste bulunan bir kimse rüyada kendi yüzünü görse hapislikten kurtulur. Aynanın kırıldığını görmek, rüya sahibinin hanımının ölmesine işarettir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna