Rüyada Avuç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Avuç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Avuç Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Avuç görmek ile alakali tabirler, Rüyada Avuç görmek ne anlama gelir? Rüyada Avuç nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Avuç dini rüya tabirlerinde Avuç anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada avuç görmenin altı tabiri vardır:

1-Zenginlik vecömertlik

2-Mal

3-Riyaset

4-Evlat

5-Cesaret

6-Haram yolla kadın istemek.

» İbn-i Sîrîn: Kapalı avuç görmek; akrabalarınızdan ayrılacağınıza…

Avuçlarınızda halsizlikhissetmek; bir yolculuktan geri kalacağınıza…

Avuçlarınızın açık ve sağlıklı olduğunu görmek; zenginleşeceğinize ve cömert olacağınıza, bununtersini görmek ise yoksulluğa işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada görülen avuç içi, rüya sahibinin kuvvetine avucun açıklığı dünyalığının genişliğine, kapalılığı ise geçiminin darlığına delalet eder. Bir kimse, avucunda abdesti bozan bir şey görse, o kimsenin kuvvetine ve dünyalığına delalet eder. Avucunun içinde kıl bittiğini görse, ona erişecek keder ve borca delalet eder. Bazı tabirciler de bu rüya o kimsenin elinden uzaklaşacak mala delalet eder, dediler. Elinin arkasında kıl bittiğini görse, o kimsenin durumu kuvvetli olur veya malı gider.
Avucunu göğe doğru açtığını gören kimse, sultanla ilgili bir kimse ise, ona menfaat ve hayır erişir. Eğer avcı ise, çok av avlar. Eğer emlak ve akar sahibi birisi ise, menfaata erişir. Avucunun küçük ve ince olduğunu gören kimse, korkak ve karakteri zayıf bir kimse olur. Avuç insanın dünyasına ve işlerinden el çekmesine de delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada avuç görse ve kendisi de korkunç bir halde bulunsa, o kimse o halden imtina eder. Avucunun açık ve güzel olduğunu görse, rızkının bolluğuna ve cömertliğine delalet eder. Avucunun kapalı olduğunu gören kimsenin, cimriliğine ve hayrı az olduğuna delalet eder.
Avucun güzel olması sahibinin serden ve Allah (C.C.)'a asi olmaktan sakınmasına, sadaka almaktan çekinmesine delalet eder.. bazen da avucun güzelliği duanın kabul olmasına delalet eder. Avuç içine Arapça'da «Rahe» de denir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna