Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Aslan görmek ile alakali tabirler, Rüyada Aslan görmek ne anlama gelir? Rüyada Aslan nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Aslan dini rüya tabirlerinde Aslan anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada aslan görmenin üç tabiri vardır:

1-Yönetici

2-Cesur kişi

3-Güçlü düşman.

» Hz.Danyal (a.s): Bir aslanın sırtınıza bindiğini görmek; iyi bir mevkieyükseleceğinize işarettir.

» AllameMeclisî: Aslanla boğuştuğunuzu görmek; düşmanı alt edeceğinize…

Aslana mağlup olduğunuzugörmek; düşmanın size üstün geleceğine…

Aslan pisliği veya sakatatıgörmek; menfaat elde edeceğinize işarettir. Tabir bakımından aslan ile parsarasında bir fark yoktur.

» Müellif:Aslanla boğuştuğunuzu görmek; düşmanınızla mücadele edeceğinize ve ona galipgeleceğinize…

Bir aslan tarafından kovalanmadığınız halde ondan kaçtığınızı görmek; herhangi bir şeyden korkacağınıza, ama ondangüvende olacağınıza…

Aslan eti yemek; nüfuzsahibi birinden hediye alacağınıza işarettir.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin demiştir ki: Aslan görmek; kuvvetli bir düşmanla tabir olunur. Aslanla kavga eden, kuvvetli bir düşmanla tartışır. Bu münakaşadan üstün çıkan, dünyada da galip gelir. Bir aslana karşı geldiği halde ondan eziyet görmeyen, sultandan veya yardımcılarından korkar ama, zarar görmez. Aslandan kaçtığını, hayvanın kendisini takip etmediğini gören, endişe ve korkudan kurtulur. Düşmanını yener. Kendisine aslan eti getirildiğini görenin eline, hükumetten mal geçer. Bu etten yemek daha iyidir. Aslan sütü de böyledir.
Kirmani diyor ki: Aslan görmek, sultanla yorumlanır. Bir aslan başı bulmak bilhassa onun etinden yemek, büyük mertebe ve maldır. Aslanın organlarından birini eline geçiren, düşmanının malından istifade eder. Bir aslanı yüklediğini gören, düşmanla barışır yahut padişaha yakın olur. Aslanın arkasından geçerek önüne çıktığını gören, hükumetin zulmüne uğrar. Aslan başı aldığını gören ehilse, en büyük makama gelir. Padişahın kendisine aslan başı verdiğini gören layıksa vezir olur. Bir aslanın sırtına binip dilediği gibi sevkettiğini gören, memleket idaresine gelir. Bindiği aslanın isyan ettiğini gören, memleket idaresinde güçlük çeker.
Cabir'ül Mağribi'ye göre bir aslanı sağdığını gören hükumette ise, memleket hazinesini idare eder. Tüccarsa, malı artar. Işçiyse kazancı çoğalır. Aslan yavrusunu emziren kadın, şehzadeye dadı olup, onun yakınında bulunur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna