Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Arı görmek ile alakali tabirler, Rüyada Arı görmek ne anlama gelir? Rüyada Arı nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Arı dini rüya tabirlerinde Arı anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Arı görmenin altı tabiri vardır:

1-Kargaşa

2-Alçak insanlar

3-Ordu

4-Çekirge sürüsü

5-Düşman

6-Evlat.

» AllameMeclisî: Balarısı görmek; murada ereceğinize ve düşmanı alt edeceğinizeişarettir.

» İbn-i Sîrîn: Arı, aşağılık kimseye…

Bir arı tarafından sokulduğunuzugörmek; güzel bir söz işiteceğinize veya aşağılık bir kişiden kötülükgöreceğinize…

Üzerinize çok sayıda arıkonduğunu görmek; alçak insanlar arasında mağdur kalacağınıza işarettir.

» Kirmanî: Arı tarafından sokulduğunuzuveya ısırıldığınızı görmek; kötü bir kadın tarafından eziyet göreceğinize…

Evinizde çoksayıda arı toplandığını görmek; halk arasında dedikoducu olarak tanınan birkadına işinizin düşeceğine…

Arıöldürdüğünüzü görmek; düşmana veya rakibinize galip geleceğinize…

Bir arı kitlesinin gökyüzünden gelerek bir yerde toplandığını gör-mek; bulunduğunuz bölgede kalabalık bir ordununkonuşlanacağına işarettir.

» ÇağdaşUlema: Bal arısı görmek; hayır ve başarıya…

Bal arısını kırmızı çiçeklerüzerinde görmek; tüm arzularınızı elde edeceğiniz mutlu bir dönemgeçireceğinize…

Bal arısı tarafından sokulmak; eski bir dostla karşılaşacağınıza işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada arı görülmesi rızıkla yorumlanır. Rüyanızda bir arı kovanının başında bulunduğunuzu ve arıların kovana girip çıktıklarını görmeniz; geçim sıkıntısı çekmeyeceğinize, rızkınızın bol olacağına, rüyanızda sizi bir arının soktuğunu görmeniz; kazancınızı kıskanan kimselerin bulunduğuna işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Tek arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Birçok balarısı görmek, bulmak yada almak nimet ve ganimettir. Balarısını öldürmek maldan zararla, Arı beyi salih bir insanla, Birçok arı beyine sahip olmak - eğer ehilse- valiilikle, Arı kovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması yöneticiliğe, Arı görmek çiftçi için ucuzluk ve bolluğa, diğerleri için düşmanlığa, Arılar asker, arıbeyi ise onların komutanına, Arıyı öldürmek düşmanı kahretmeye, Balmumu terzi, saraç ve zanaat erbabı için hayırlı kazanca, diğer insanlar için hastalığa, Arı kovanı edinmek insan için verimli işe ve yardımcıya; devlet adamı için faydalı mülk ve hayırlı tebaya, Arıları toplu halde bir yerleşim alanına girer halde görmek oraya zararı olacak askerlere; arıların bir düzen içinde şehre girmesi - şehir biliniyorsa- düzenin avdet etmesine, - bilinmiyorsa- Müslüman askerlerin bir şehri fethetmesine, Arıların kendi aralarındaki geçimleri insanların geçimine, Eşekarısı görmek güçlü bir adama, eşek arasının bir kimseye sokması kötü bir kadın yüzünden üzüntüye düşmeye, eşekarısı tutmak ya da öldürmek hayırlı işe, eşekarılarının bir yere girmesi düşman istilasına, onları kovalamak tecavüzden emin olmaya delalet eder. Kovandaki bal kadının malı, arılar ise ondan olan çocuklardır. Arı kovanındaki peteklerin tamamını çıkarmak insanlara zulmetmeye, arılara yiyecek kadar bal bırakıp geri kalanını almak adaletli iş görmeye; Sarı arı görmek zehirli şeyleri yemeye, mimar ve mühendise, kavgacı d


Seyyid Süleyman : Bal arısı, güleryüzlü, çalışkan, hali vakti yerinde, hayırsever bir adamla veya kazançlı ticaretle yorumlanır. Rüyasında çok sayıda bal arısı bulduğunu yahut aldığını gören, ni'mete kavuşur.
Kirmani şöyle diyor: Bal arısı alimleri, tacirleri ve faydalı insanları temsil eder. Arının kendisini soktuğunu gören malını zahmet çekerek helalinden kazanır. Bal arısı yiyen, ailesi için mal toplar. Bal arısını öldüren, malında zarara uğrar. (Eşek arısı için Bkz. Eşek Arısı)


MollaCami Tabiri : Rüyada arı görmek rızkla yorumlanır. Rüyada bir arı kovanının başında bulunduğunu ve arıların kovana girip çıktıklarını gören kimsenin, geçim sıkıntısı çekmeyecesine rızkının bol olduğuna işaret eder. Kendisini bir arının soktuğunu görmek, kazananı kıskanan kimselerin bulunduğuna işaret eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna