Rüyada Anahtar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Anahtar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Anahtar Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Anahtar görmek ile alakali tabirler, Rüyada Anahtar görmek ne anlama gelir? Rüyada Anahtar nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Anahtar dini rüya tabirlerinde Anahtar anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada anahtar görmenin sekiz tabiri vardır:

1-Müjde

2-Üzüntüden kurtulmak

3-Hastalıktan kurtulmak

4-Murada ermek

5-Dinî inanç konusunda sağlamlık

6-Hacetlerin reva olması

7-Duaların kabul olması

8-İlim.

» Hz.Danyal (a.s): (Anahtar, cinsine göre şöyle tabir edilir:)

Ağaç anahtar; az menfaate…

Bakır anahtar; etkilisöze...

Demir anahtar; kuvvete…

Gümüş veya altın anahtar;mala işarettir.

» İbn-i Sîrîn: Anahtar; kapalı işlerinönünü açan ve düşmana galip gelen kimseye…

Çok sayıda anahtarınızınolduğunu görmek; saygınlık kazanacağınıza işarettir. "Göklerin veyerin anahtarları O'nundur. Dilediğine rızkı bol verir, dilediğinden dekısar."[64]

» ÇağdaşUlema: Anahtar, sır demektir.

Anahtar kaybetmek; çokilgi duyduğunuz bir konuyu öğrenmeye çalıştığınıza, ancak öğrenemeyeceğinize…

Unuttuğunuz veyakaybettiğiniz anahtarları bulmak; acemice yaklaşımlarınız nedeniyle bazıhedeflerinizden uzaklaşacağınıza…

Unuttuğunuz veya kaybettiğinizanahtarları bulamamak; gizli hedeflerinize ulaşamayacağınıza…

Kime ait olduğunubilmediğiniz bir anahtar bulmak; birinin sırrından haberdar olacağınızaişarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada anahtar görmek, rızka veya yardıma yahut Cenab-ı Hak tarafından olacağı şeyle ilim ve Kur'an'ın kapısını açmaya delalet eder. Özellikle kendisiyle beraber birçok anahtar varsa, rızık ve ilme nail ve bunlara sebep olan şeylere yardımcı ve düşmana galip gelmeye mazhar olur.
Bazen anahtar evlada, casuslara, yolculuğa, kölelere, kadınlar için kocaya ya da mala delalet eder. Bazan anahtar Cenab-ı Hakkın gayb hazinesinden ümit ve arzu ettiği şeye nail olmasına delalet eder.
Rütbe ve makam sahipleri için anahtar görmek şehirlere, köle için kurtuluşa delalet eder.
Anahtar görmek: «Allah'tan nusret ve yakın fetih(dir)» (*) mealindeki ayet işaretince, düşmana galip gelmeye delalet eder.
Rüyada elinde ağaçtan bir anahtar olduğunu gören kimse, biricinin yanına emanet mal bırakmasın, bırakırsa o kimse onu inkar eder. Çünkü ağaç parçası nifaktır.
Rüyada elinde dilsiz bir anahtar olduğunu gören kimse, yetime zulmeder.
Elinde cennet anahtarı olduğunu gören kimse, ibadet ve ilme nail olur. Yahut hazine veya miras yoluyla helal mal elde eder.
Anahtar, duanın kabul olmasına da delalet eder. Bir kimse elinde birçok anahtar bulunduğunu görse, büyük bir saltanata erişir.
Anahtarlar, hazinelere de delalet eder. Çünkü hazineler onlarla açılır.
Anahtar, hac ile de tabir edilir.
Demirden yapılmış anahtar, kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerinin açılmasına delalet eder.


Diyanet Ruya : Rüyada anahtar görülmesi değişik şekilde tabir edilmiştir. Bir kimsenin rüyasında elinde anahtar görmesi; o kimsenin mal sahibi olacağına, makam ve mevkice yükseleceğine, dolayısıyla başarıya ulaşacağına işaret sayılır. Rüyada anahtarla bir şeyi açmak; sıkıntı ve üzüntülerden kurtulmaya ve başarıya ulaşmaya işaret sayılır. Rüyada anahtar ile bir kapıyı açmak; başarıya ulaşmak, arzuya nail olmak ve bahtın açılması ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında elindeki anahtar ile bir şeyi açamadığını görmesi; o kimsenin muradına erememesi ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında bir kadının kendisi üzerine bir anahtar attığını görmesi; o kimsenin evleneceğine, bir erkeğin rüyasında bir kadına anahtar verdiğini görmesi; o kadınla evleneceğine, yine bir kimsenin rüyasında bir başkasından anahtar aldığını görmesi; o kimsenin ziraat yaparak zengin olacağına işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında elinde bulunan anahtarın kırıldığını görmesi; o kimsenin muradına erememekle tabir edilir. Rüyada kırık bir anahtarın görülmesi; bir yetimin malına zarar verilmesine sebep olunacağına işaret olunur. Rüyanızda anahtar kaybettiğinizi görmeniz; devam etmekte olduğunuz işinizden çıkarılacağınıza, işlerinizde durgunluk ve zorluklarla karşılaşacağınıza delil sayılır. Bir kimsenin rüyasında anahtar çaldırdığını görmesi; işlerin bozukluğuna, elinde tahtadan bir anahtar görmesi; iki yüzlü birisinin vasıtası ile arzusunun yerine geleceğine yorumlanır. Rüyanızda birçok anahtar görmeniz; saygınlık kazanacağınıza, işlerinizin düzelip yolunda gideceğine işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri : Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder. Anahtar, Allah'tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir. Elinde bir anahtar olduğunu görmek abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevvşek davranmaya delalet eder. Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir. Elinde birçok anahtar olduğunu gören kimse büyük bir mertebeye erişir. Anahtar ile bir kapıyı veya kilidi açtığını gören, büyük bir zatın yardımıyla düşmanına galip gelir. Bir anahtar aldığını gören hazine bulur; eğer arazi sahibi ise toprağından istifade eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna