Rüyada Akıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Akıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Akıl Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Akıl görmek ile alakali tabirler, Rüyada Akıl görmek ne anlama gelir? Rüyada Akıl nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Akıl dini rüya tabirlerinde Akıl anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada aklı (bir cisim gibi) görmenindört tabiri vardır:

1-Baht ve talih

2-Anne-baba

3-Söz sahibi kimse

4-Bol miktarda mal.

» Müellif:Aklınızın bir insan şeklinde göründüğünü ve size, "Ben senin aklınım"dediğini görmek; söz sahibi birinin oğluyla arkadaş olacağınıza ve ondanmenfaat elde edeceğinize işarettir.

» Kirmanî:Aklınızın ve nefsinizin birer insan şeklinde göründüklerini ve size "Bizsenin aklın ve nefsiniz" dediklerini görmek; zengin olacağınıza vesaygınlık elde edeceğinize işarettir.

» CabirMağribî: Aklı ve nefsi tıpkı bir cisim gibi görmek; anne-babaya tabiredilir. Eğer uzaktaysalar yanınıza geleceklerine ve eğer ölmüşseler, hayıramellerinizin (dua, sadaka vs.) onlara ulaştığına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : Aklın insan suretinde ya da değişik bir şekilde görülmesi dünyalık bir kısmete, baht açıklığına, mal ve şerefe delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Dimağ.)


Seyyid Süleyman : Rüyada aklın insan şekline girip "Ben senin aklınım." dediğini gören, büyüklerle arkadaşlık eder. Onlardan hayır ve menfaat görür.
Kirmani şöyle diyor: Aklı insan şeklinde gören, makam ve şeref sahibi olur.
Danyal (A.S.)'a göre bu rüya, ana ve babayı temsil eder. Aklı veya ruhu insan şeklinde gören, ebeveyninden birini görür.
Hz. Fahr-ı Kainat Efendimiz, akıl rüyasını dünya kısmeti ile ruh rüyasını ise; ahiret kısmeti ile tevil buyurmuşlardır yorumlamışlardır.
Cafer-i Sadık'a göre, rüya şunların temsilcisidir: Baht, ebeveyn, mal ve şeref.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna