Rüyada Açlık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri
Ana Sayfa »Rüya Tabirleri » Rüyada Açlık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Rüyada Açlık Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

   

Rüyada Açlık görmek ile alakali tabirler, Rüyada Açlık görmek ne anlama gelir? Rüyada Açlık nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Açlık dini rüya tabirlerinde Açlık anlamı ve tabirini huzursayfasi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Açlık görmenin dört tabirivardır:

1-Yardım vedarlık

2-Hırs

3-Günah

4-Tamah.

» İbn-i Sîrîn: Tabir bakımından açlık,tokluktan; açlık ve tokluk da susuzluktan daha iyidir.

Aç olduğunuzu ve yiyecek birşey bulamadığınızı görmek; tamaha işarettir.

» Cabir Mağribî: Aç olduğunuzu görmek; musibet göreceğinize…

Aç olduğunuzu ve bir şeyleryiyerek doyduğunuzu görmek; günahtan tövbe edeceğinize işarettir.


Diyanet Ruya : Rüyada açlık görülmesi; ihtirasla yorumlanır. Rüyasında aç olduğundan dolayı bir lokantaya girmek istediğini görmek; almak istediği birçok şeyler olduğu halde, parasının olmaması nedeniyle alamadığına delalet eder. Evli bir kimsenin rüyasında aç olduğunu görmesi; zengin olacağı şeklinde tabir edilir.Câbiru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Rüyasında karnı aç olup iyi bir yemekten iştahla yediğini gören kimse; günahlarından dolayı tövbe etmelidir. Eğer rüya sahibinin yediği yemek iyi değilse günahlarından ötürü yapmış olduğu tövbesinin kabul olmadığına delalet eder.Câfer-i Sâdık: "Rüyada açlık görülmesi dört şekilde tabir edilir" der. Bunlar da: 1. Hayır, 2. Hırs, 3. Günah, 4. Tamah.


Seyyid Süleyman : Rüyasında karnının aç olduğunu gören, günahkardır.
Cabir'ül Mağribi demştir ki: Aç olduğunu görüp, iyi bir yiyecekten iştahla yiyen, tevbesinde sebat eder. Fakat yenilen iyi bir şey değilse, tevbesinde durmaz. Bazılarına göre açlık; hırsa ve sonsuz hayallere delalettir.
Cafer-i Sadık açlık rüyasını şunlarla tabir ediyor: Hayır, hırs, günah ve tamah. Karnının aç olduğunu ve yiyecek bulamadığını gören, hırsından zarar görür. Hayra eremez.


MollaCami Tabiri : Rüyada hissedilen açlık, korku ve geçim sıkıntısına işaret eder. Açlık, malın gitmesine ve hissedilen açlık miktarınca geçimini temin, sanat ve dünyaya meyl ve rağbetindeki hırs göstereni işaret eder. Açlık, kendisinde hayır olmayan kimseye sohbet etmeye ve zayıflığı işaret eder. Zühd ve takva ehli için açlık, oruca işaret eder. Açlık; kıtlığı ve fakirliğe, bazen de takvaya, zikr ve şükre işaret eder. Bazıları, rüyada aç olduğunu görene bir hayır isabet eder dediler. Bazıları da, rüyada hissedilen açlık, tokluktan, susuzluk, suya kanmaktan daha hayırlıdır, dediler.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna