Kadir Gecesi mesajları kısa ve öz
Ana Sayfa »Güzel Sözler » Kadir Gecesi mesajları kısa ve öz

Kadir Gecesi mesajları kısa ve öz

   

Kadir Gecesi mesajları kısa ve öz

31 Mayıs Cuma gününü, Cumartesi'ye bağlayan gece Cenab-ı Hakk'ın lütfu ve inayetiyle yeni bir Kadir Gecesi'ni daha idrak edeceğiz. Bizde İslam âleminin heyecanla beklediği bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi sözleri bu sayfada derledik. İşte af, arınma, mağfiret ve bağışlanma gecesi olan Kadir Gecesi mesajları 2019 sms sözleri.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi Ramazan Ayı'ın 27. gecesi'dir. Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği Kadir Gecesi 2019 yılında 31 Mayıs Cuma akşamını 1 Haziran Cumartesi gününe bağlayan geceye denk gelmektedir.

Kadir kelime olarak; değer, kıymet ve itibar anlamlarına gelir. Kadir Gecesi, İslam dinine göre, Kur'an-ı Kerim'in vahiy yoluyla İslam Peygamberi Hz Muhammed (s.a.v)'e gönderilmeye başlandığı gecedir. Kadir Gecesi, “sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği gece” olarak kabul ediliyor. Kadir Gecesi, Kur'an'da adı geçen tek gece olarak yer alıyor.

resimli kadir gecesi mesajlarıDeğer ve faziletine inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek bu geceyi ihyâ eden, geçmiş günahlarından arınır. Yüce Rabbimiz Kuranı Kerim'de;

Biz onu Kadir Gecesi indirdik. Kadir Gecesi nedir, bilir misin sen? Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır. Meleklerle Ruh o gece Rabblerinin izniyle her iş için iner de iner. Tam bir esenliktir o gece, tâ tan yeri ağarıncaya kadar.” Kadîr Sûresi (97), 1-5 buyuruyor.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Kim faziletine inanarak ve mükâfâtını sadece Allah'tan ümid ederek Kadir Gecesini ihyâ ederse geçmiş günahları bağışlanır.” (Hadîs-i Şerîf, Müttefekun aleyh)

En Güzel Kadir Gecesi Kutlama Mesajları

- Allah'ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle. Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster, bizi doğru yolu bulanlardan eyle. (amin) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Ey rahmeti ile bütün varlığı, bütün kâinatı, bütün insanlığı yaratan, rahman ve rahim olan ulu Allah'ımız, tövbelerimizi kabul, dualarımızı makbul eyle! Hayırlı Kandiller.

- Bin Ay'dan daha hayırlı Kadir Gecesi'nin; ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, birlik ve beraberlik getirmesi dileğiyle Hayırlı Kandiller.

- Allahım! (rahmetini) umarak, (azabından) korkarak kendimi sana teslim ettim. Yüzümü sana çevirdim. İşimi sana ısmarladım. Sırtımı sana dayadım, sana sığındım. Senden başka sığınak, senden başka dayanak yoktur. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin peygambere inandım. Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Ey günahları bağışlayan! Şu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz Ya Rabbi! Hayırlı Nurlu Kandiller.

- Allah'ım! Senden cennette yüksek dereceler istiyorum. Allah'ım! Senden benim için hayırları açmanı, işlerimin hayırla sonuçlanmasını, önceki, açığı ve gizlisi ile her türlü hayırı, cennette yüksek dereceler istiyorum. Hayırlı, nurlu kandiller.

- Ya Rabbi! Bu mübarek günler, geceler hürmetine milletimize dirlik ve birlik nasip eyle, milletimizi her türlü illetten koru. Amin! Kadir Gecemiz mübarek olsun.

- Allah'ım! Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.s)'in istediği şeyleri Senden istiyorum. Kulun ve Peygamberin Muhammed (s.a.s.)'in Sana sığındığı şeylerden ben de Sana sığınıyorum. Hakkımda hükmettiğin işlerin sonucunu hayır yapmanı istiyorum. Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi de size yasak ettiyse ondan vazgeçin. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah'ın azabı çetindir. (Haşr, 59/7) Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

- Allahım sen affedicisin, cömertsin, affetmeyi seversin, beni de affet. Kadir Gecemiz Mübarek olsun.

- Allah'ım! İçimi dışımdan daha hayırlı kıl. Ve dışımı yararlı kıl. Allah'ım! Sapmadan ve saptırmadan mal, aile ve çocuk bakımından insanlara verdiklerinin iyisini isterim.
(Tirmizî, "De'avât", 126) hayırlı Kandiller.

- Allahım! Bana öğrettiğin şeyleri hakkımda faydalı eyle, bana fayda verecek şeyleri öğret, beni, bana fayda verecek ilim ile nasiplendir. (amin) Selam ve dua ile Kadir Gecemiz hayırlı olsun.

- Cenab-ı Allah kadir Gecesinin Rahmetini ve Bereketini Sağanak Yağmur Gibi Üzerinize Yağdırsın. Bu Mübarek Geceyi Mazlumların Kurtuluşuna, Zalimlerin Kahroluşuna Vesile Kılsın. Dualarınızda Olmak Dileğiyle Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Allah'ım! Ömrün en sıkıntılı günlerine kadar yaşamaktan sana sığınırım. Dünya fitnesinden sana sığınırım. Hayırlı Kandiller.

- Ey Bizleri varlığa erdiren, var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamdü senalar olsun. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

En Güzel Kadir Gecesi Mesajları

- Allahım! Bana verdiğin rızık konusunda beni kanaat sahibi yap ve o rızkımı bereketli kıl. Zayi olan her nimetin daha hayırlısını bana ihsan eyle. (amin) Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Ey günahları bağışlayan! Şu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz Ya Rabbi! Hayırlı Nurlu Kandiller.

- Allahım! Bağışlanmadık günahımızı, giderilmedik üzüntümüzü, aşılmadık sıkıntımızı, ödenmedik borcumuzu, şifaya kavuşmamış hastamızı, rahmetineulaşamamış geçmişimizi, hidayete erdirilmemiş yolunu şaşırmışımızı, derdine çare bulunamamış dertlimizi bırakma. kadir Geceniz hayırlı Olsun.

- Ey Rahîm ü Rahman! Asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman icabet buyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

- Allah'ım, ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider, şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir bırakmasın (Hadis) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Hüzünle titreyen kalbe ince bir ah dokunur. Kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur. (Mevlana) Hayırlı Kandiller.

- Allah'ım! Yaparak ve geciktirerek işlediğim, açıktan ve gizli olarak işlediğim kusurlarımı bağışla. Sen, öne alan ve önce olansın. Sen, geriye bırakan ve sonsuz olansın. Senin her şeye gücün yeter. Selam ve Dua ile Hayırlı Kandiller.

- Sağlığın, huzurun, barışın, ettiğiniz duaların ve tabi ki sevgi ve merhametin sağanak halinde yeryüzüne yağması dileğiyle Hayırlı Kandiller..

- Allahım yaşadığımız hayat boyunca bizlere hayatın sıhhatlisini, rızkın bereketlisini, kalbin şefkatli ve merhametlisini, ölürken ölümün beşaretlisini, öldükten sonra da kabrin saadetlisini nasip eyle! (amin) Kandir Geceniz Hayırlı Olsun.

- Niyet et, dua et, sebat et; sabret ... Umudunu yitirme sakIn ... Sonra mI ? SonrasI; 'Kun Fe Yekun' 'Ol ! Der ve Olur !' Hayırlı Kandiller.

- Allahım! Öyle içten bir tövbe nasip et ki onu bir daha ebediyen bozmayayım ve bana öyle bir istikamet ver ki ebediyen bu doğrultudan sapmayayım. Hayırlı Kandiller.

- Bu Mübarek Günde Yüce Rabbimizin Affına Resulünün Şefaatine Cennetin En Güzel Yerine Kavuşmamız Dileğiyle Hayırlı Kandiller.

- Allahım! Senin rahmetini kazandıracak, bağışlamanı sağlayacak işler yapmayı, her türlü günahtan uzak kalmayı, her iyiliğe ulaşmayı ve (sonunda) cennete kavuşup cehennemden kurtulmayı dilerim. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Belki bilmediğiniz bir kalpte edilen bir Dua'dır sizi ayakta tutan. Sevdiklerinizin Duasında olmak dileğiyle, Hayırlı Kandiller...

Kadir Gecesi mesajları

- Allahım yaşadığımız hayat boyunca bizlere hayatın sıhhatlisini, rızkın bereketlisini, kalbin şefkatli ve merhametlisini, ölürken ölümün beşaretlisini, öldükten sonra da kabrin saadetlisini nasip eyle! Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Üç dua vardır ki, bunlar şüphesiz kabul edilir: Mazlumun duası, yolcunun duası ve babanın evladına duası. Allah bizleri bu üç sınıfın yaptığı duasına nail eylesin (amin) Selam ve Dua ile Hayırlı Kandiller.

- Allahım! Kederden ve üzüntüden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç yükünden ve insanların kahrından sana sığınırım. Hayırlı, Nurlu Kandiller.

- Ey Dergahına SIĞINANLARI Koruyan Allah'ım. Bizi Şeytani ARZULARDAN Koru, Beşeri KİRLERDEN Temizle. Hayırlı KANDİLLER.

- Allahım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Sabahın aydınlığını var eden, geceyi dinlenme vakti yapan, güneşi ve ayı hesap vasıtası yapan Allahım! Bana borçlarımı ödemeyi ihsan eyle, benden fakirliği gider, kulağımı, gözümü ve kuvvetimi Senin yolunda kullanmayı nasip eyle. Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Allahım! Benim için bir korunak olan dinî hayatımı ıslah eyle. içinde hayatımı sürdürdüğüm dünyamı benim için yararlı kıl. Dönüp varacağım yer olan âhiret hayatımın her bakımdan güzel olmasını nasip et. Selam ve Dua ile Hayırlı Kandiller.

- Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir. Allahü teâlâ, o günlerde dua edenin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder ve onlar bu günlerde bol ihsana nail olurlar. Bunlar: Kadir gecesi, Arefe gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi ve günleri. Selam ve dua ile hayırlı kandiller.

- Allahım! Günün, gecenin ve her anın kötülüğünden, kötü arkadaştan, kötü komşudan sana sığınırım. Hayırlı, nurlu kandiller.

- Ey affı tecyizesinin önünde rahmet tahtının sultanı! İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz. Hayırlı Kandiller.

- Allah'ım bize şu mübarek günde zamanımızı hayırlı ve mübarek eyle. Kaderimizi güzel, alın yazımızı hoş eyle. Bizi hayırlarla karşılaştır, şerlerden uzak eyle. (Amin) kandilimiz Mübarek Olsun.

Kadir Gecesi mesajları

- Her şeye gücü yeten güzel Allah'ım, Darda kalan kullarına  sen yardım eyle n'olur! Bizi sana dua etmekten mahrum eyleme. Sana kalkan ellerimizi boş çevirme. Hayırlı Kandiller.

- Ne güzel duadır; “Allahım, Senin benden başka merhamet edeceğin kulun çok, ama benim Senden başka af dileyecek kapım yok.” Bu mübarek günde, Rabbimin kapısından çevirmediği kullarından olabilmek dileğiyle kandilimiz mübarek olsun.

- Allah'ım! Gazabından rızana, cezandan affına, Sen'den yine Sana sığınıyorum. Sana övgüleri saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu günde, dualarda birleşmek dileğiyle, Kadir Gecemiz hayırlı olsun.

- Rabbim! Bana yardım et, aleyhime olan şeylere yardım etme. Bana zafer ver, aleyhime zafer verme. Lehime tertip kur, aleyhime tertip kurma. Bana hidayet et ve hidayeti bana kolaylaştır. Bana zulmeden kimseye karşı yardım et... (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Allah'ım! Dosdoğru yaşayabilmemiz için Yüce dergâhından öyle bir “sadakat” ile bizleri serfiraz kıl ki, Sen'den gayrısının bize yön vermesinden, mâsivâ'nın bizleri saptırmasından ve bizlere bakış inhirafı yaşatmasından bizleri emin kılsın!" Hayırlı Kandiller.

- Ya Rabbi, bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi iman ve itminanla doyur. (Amin) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Allah'ım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil.Çünkü sen buyurdun ki, 'Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır. (Amin) hayırlı kandiller.

- Ya Rabbi lisanlarımızı yalandan, gıybetten, Senin sevmediğin, bütün kirli sözlerden temizle. (Amin) Hayırlı, nurlu kandiller.

- Ellerin semaya yükselerek gökyüzünün tüm kapılarının aralandığı, duaların kabul, günahların ise affolunduğu Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Allah'ım Kur'an'ı, akıllarımız, kalblerimiz ve ruhlarımız için nur, nefislerimiz için de mürşid eyle. Bizleri bu gecenin hürmetine affeyle. (Âmin) Hayırlı Kandiller.

- Ya Rabbi Sen bizi kazanç yolu sanılan haybet vadilerinde ömür tüketmekten muhafaza buyur. (Amin) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

Kadir Gecesi mesajları

- Ya Rabbi! Bizleri büyük-küçük hatalardan, emirlerine karşı isyan kokan tavır ve davranışlardan arındır. (Amin) Hayırlı kandiller.

- Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

- Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed perişan, derbeder ve ızdırap içinde, Sen bizlere çıkar yol lutfeyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

- Fakirlikten, yokluktan, zilletten, haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan Allah'a sığının! (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Ya Rabbi, bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi iman ve itminanla doyur. (Amin) Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

- Bu mübarek gecenin; ülkemizin, tüm islam aleminin, huzura barışa ve uyanışına vesile olması dileğiyle hayırlı kandiller.

- Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

- Allah'ım! Azabından affına sığınıyorum, gazabın­dan rızana sığınıyorum, Senden yine Sana sığınıyorum. Seni, ben, Senin kendini övdüğün gibi asla övemem, Seni, sen ancak övebilirsin, Zât'ına layık övgüyü ancak sen yaparsın Allah'ım! (Amin) Hayırlı kandiller.

- Kalblerimizi gösterişten ve iki yüzlülükten muhafaza buyur ya Rabbi! Her hal ve tavrımızı rızan istikametinde eyle. Niyetlerimizi ihlaslı kıl ve bize lütfettiğin bütün şeylerde de bereket ihsan eyle ya Rabbi! Hayırlı nurlu kandiller.

- Ey Efendi! Ne malın, ne evladın, hiçbir şeyin fayda vermeyeceği bir günde, sanma ki senden altın gümüş is­teyecekler. Sadece ve sadece sağlam bir iman, günah kirleriyle kararmamış veya günahlardan arınmış bir kalb, ibadetle geçmiş bir hayat istenecektir. Selam ve Dua ile Hayırlı Kandiller.

- Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. hayırlı Kandiller.

- Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü İnşallah olanın planı bozulmaz. Gözü Maşallah olanın içi kararmaz. Zikri Subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü Elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı iman olanın açamayacağı kapı olmaz. Kadir Gecemiz Hayırlı Olsun.

- Ey Allahım! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen'den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Deva, zikri şifa ve itaati zenginlik olan: sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme (Amin). Kadir Gecemiz mübarek olsun.

- Mevlana derki; bitkinin güzelliği tohumdaysa insanın güzelliği de kalbindedir. Kalbi temiz olan tüm sevdiklerime hayırlı kandiller dilerim. Selam ve dua ile Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Her sabah güneşle doğan umutlar, her yeni bahar ile tazelenen mutluluklar ve açan her yeni çiçekte gizlenen güzellikler sizinle olsun. kadir Gecemiz mübarek olsun.

- Ya Rabbi! Elimizden tut, dostlarının yüzüne baktığın gibi bize de rahmetinle teveccühte bulun. (Amin) Hayırlı Kandiller.

- Ya Rabbi! Senden kalplerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de hulus istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahseni takvim sırrını duyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

- Bir dağ var rüzgarı doğmaz. Bir nehir var susuz kalmaz. Bir gül var benzeri bulunmaz. Bir de sizler varsınız böyle güzel günde unutulmaz. Hayırlı Kandiller.

Kadir Gecesi mesajları

- Bir takım gül kokusu kalır, gül tutan elde. Zannetme ki gül dikenin himayesinde. Dikenin itibarı gül sayesinde. Güllerin en güzelinden şefaat ümidi ile... BKadir Geceniz hayırlı olsun.

- Ne güzel diyor Hz Ömer: 'Ben derdimi ne dostuma söylerim ne de düşmanıma. Zira, dostum üzülür düşmanım sevilir. Beni en iyi Rabbim bilir deyip Allahım'a sığınırım.' Bu günde Allah'a sığınmak ve bağışlanmak dileğiyle Kadir Gecemiz mübarek olsun.

- Allah'ım! Ne olur dualarımızı kabul buyur ve içine düştüğümüz günah ve hatalardan dolayı bizi azaba maruz bırakma. (amin) Kadir Gecesi günahlarımızın silmesine vesile olsun. Hayırlı Kandiller.

- Allah'ım! Düşmanlıktan, nifaktan ve kötü ahlâktan sana sığınırım. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Ey Yüce Rabbimiz! Evlerimizden bereketi, dillerimizden duayı, kaplerimizden imanı, hayatımızdan Resulünün sünnetini ve sevgisini eksik etme (Amin). Hayırlı Kandiller.

- Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kadir Geceniz Hayırlı Olsun.

- Allahım bizlere hayırlı rızık kapıları aç, kıymet bilen saygılı insanlarla karşılaştır, her türlü musibetten, kötü sözden, kem gözden koru, hastalarımıza şifa, dertlerimize deva ver, aciz olan biziz. Hz Muhammed SAV efendimizin duasıymış gibi kabul et inşallah. hayırlı Kandiller.

- De ki, Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. (Zümer 39/53) Kadir Gecemiz mübarek olsun.

- Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere.

- Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Kadir Geceniz hayırlı olsun.

- Ya Rabbi bizleri dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan, sabreden ve şükredenlerden eyle. İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle. (Amin) Hayırlı, nurlu kandiller.

- Allahım! Beni göz açıp kapayacak kadar bile nefsime bırakma. Bana lütfettiğin güzellikleri benden çekip alma. (Amin) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

- Ya Rabbi! Hastalara şifa, dertlilere deva, açlara aş, toklara iman ve itikat, evlerimize huzur bereket, vatanımıza refah ver. (Amin) hayırlı Kandiller.

Kadir Gecesi mesajları

- Ey talihsizlerin sığınağı, acizlerin güç kaynağı, dertlilerin tabibi, çaresizlerin çaresi ve ey her dua'da bulunana icabet eden, Ululuk Tahtının Sultanı! İçinde bulunduğumuz Kadir Gecesi hürmetine bizleri affeyle. Hayırlı Kandiller.

- Allah'ım! Gecemizi bin aydan hayırlı kıldığın gibi; Ömrümüzüde bin ömürden hayırlı kıl. Bizi salihler zümresiyle haşreyle. (Amin) Kadir Geceniz Hayırlı Olsun!

- Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi'nde, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kadir gecesiniz mübarek olsun!

- Allah'ü Teâla iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin. Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Rıdvan-ı Ekber'ine vasıl eylesin. Kadir geceniz mübarek olsun.

- Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde, kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

- Kuran'ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam âlemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum Kadir geceniz mübarek olsun.

- Sade duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

- Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

- Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

- Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Kadir geceniz mübarek olsun.

- Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kadir geceniz hayırlı olsun!

- Günler bize dostların güzelliği ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

- Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi. Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin. Kadir geceniz hayırlı olsun!

- İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kadir Geceniz mübarek olsun!

En Güzel Kadir Gecesi Mesajları 2019 diğer sayfasımız İçin Tıklayın!

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna