En güzel Anneler günü sözleri 2019
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En güzel Anneler günü sözleri 2019

En güzel Anneler günü sözleri 2019

   

En güzel Anneler günü sözleri 2019

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel bir gündür. Siz de en değerli varlıklarımız olan annelerimiz için hazırladığımız Anneler Günü mesajları göndererek onları mutlu edebilirsiniz. İşte sosyal medya, kısa mesaj veya Whatsapp uygulaması vasıtası ile annenize gönderebileceğiniz birbirinden güzel Anneler günü sözleri sms mesajları.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Anneler Günü Şiirleri Sayfası İçin Tıklayın!

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında da genişledi ve artık dünyanın değişik ülkelerinde kutlanmaya başlandı.

Resimli Anneler günü mesajları Anne Jarvis Annesini kaybettikten sonra yaşadığı boşluğu bir türlü dolduramamıştır. Her sene onun ölüm yıl dönümü yaklaştıkça kendini daha kötü hissetmekte ve bu acısını etrafındakilerle paylaşmaktaydı. Sonunda bir gün yine annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde Mayıs Ayı'nın ikinci Pazar günü herkesi etrafına toplayarak bu günün anneler günü olmasını istediğini ve Anneler Günü olarak her sene kutlanmasını kabul edip etmeyeceklerini sordu. Herkesin kabul edilmesi üzerine bu gün anneler günü olarak kabul edilmiştir.

Anneler Günü kutlama mesajları

- Bu dünyadaki en saf ve en temiz olan karşılıksız sevginin adı bir annenin çocuğuna duyduğu sevgidir. Kendi çocuklarımda senin bana duyduğun sevgiyi buldum. Bana sevgiyi öğreten canım annem Anneler Günün kutlu olsun.

- Güneş yüzlü, altın kalpli, ağır başlı, tatlı dilli, meleklerin eşi sanki sensin, benim güzel annem. Anneler günün kutlu olsun biricik annem.

- Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler canım anneciğim… Anneler günün kutlu olsun.

- Anneciğim benim, hüznümü sevince dönüştüren tek insansın. Anneler günü kutlu olsun bitanem.

- Sen benim tek ve tek annemsin ve kalbimde senin için her zaman özel bir yerim olacak. Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Kuzey rüzgarı da esse, kopsa da fırtına, sığınacağım tek liman sensin annem. Hakkını nasıl öderim. Başımı dizlerine koymaya geldim. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

- Mesafeler uzak olsa da yüreğim hep seninle canım annem… Anneler günün kutlu olsun!

- Benim bitanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim. Canım annem anneler günün kutlu olsun.

- Annem ben seni yıldızlara benzetirim, sen onlar kadar parlak ve en az onlar kadar güzelsin, ama senin yıldızlardan büyük bir farkın var. Onlar milyonlarca sen ise teksin. Anneler günün kutlu olsun.

- Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum anne.

- Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven annem, sana layık olmak için yaşıyorum. Anneler günün kutlu olsun.

- Senin çocuğun olduğum için çok gurur duyuyorum. Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi, tarif et dersen bana herhalde sadece “anne” derdim.. Anneler günün kutlu olsun.

- Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

- Benim güzel biricik muhteşem annem Anneler Günün kutlu olsun. Ben her zaman her daim senin küçük minicik bebeğin olarak kalmaya devam edeceğime söz veriyorum.

- Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Annem annem. Seni çok arıyorum. Çok özledim. Anneler günün kutlu olsun biricik meleğim.

- Bir günümde değil her günümdesin. Her gün her saniye benimlesin. Her zaman bana destek oldun. Sen benim için çok özelsin. Anneler günün kutlu olsun.

- Hiçbir süs ve makyaj bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez. Annem anneler günün kutlu olsun…

- Anne seni seviyorum. Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima bil. Anneler günün kutlu olsun.

- Yok, elimde bir demet menekşe, yok elimde sevdiğin gül şekeri. Yok işte sana bir şey bilmem ki ne demeli, bir tek ağır yaralı özlemim ve bir tek gözlerine sürdüğün gözlerim anne benim, aç kapıyı anneler gününü kutlamaya geldim güzel annem.

- Bana verdiğin sevgiyle bütün dünyam çiçek açtı. Onları hiç soldurmadım annem. Anneler günün kutlu olsun.

 Anneler Günü mesajları

- Ah dağılsam dizine, uyusam doymaksızın, sabah olmasa gece kaçmaktan dermansızım, sür beni gül yüzüne ki, sende kalsın sızım. Ağlıyor musun anne gidiyor hayırsızım. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

- En başından beri, beni besleyen, bana dua eden, benim için endişelenen, beni yönlendiren ve her arayışta beni destekleyen kişi sendin. Sadece ihtiyacım olan sevgiyle her gün yanımda olduğun için teşekkür ederim. Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

- Sevgili anneciğim, bir gün umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme sansım olur.Anneler günün kutlu olsun.

- Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

- Eğer bana gözlerinle değil de kalbinle bakmış olsaydın, seni ne kadar sevdiğimi çok iyi anlardın… Anneler günün kutlu olsun.

- Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine . Anneler günün kutlu olsun.

- En sevdiğin çocuğundan, sevgiyle anneme. Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum. Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Anneciğim seni ben çiçeklerden yemişten ve klasik dörtlüklerde anlatıldığından daha çok fazla severim, seni çoook severim. Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın.. En aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun annem.

- Dünyanın en şanslı oğlunun sevgisi ile, Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Senin kucağın, senin merhametin beni yasama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun..

- En iyi zamanlarda benimle güldüğün ve en kötü zamanlarda yanımda olduğun için teşekkür ederim! Sensiz naparım?Anneler günün kutlu olsun!

- Anneler günün kutlu olsun Annem! Her zaman söylemesem de seni çok sevdiğimi bir tek sen biliyorsun.

- Bazen seni deli ettiğim için özür dilerim. Seni çok seviyorum! Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günün kutlu olsun.

- Anneme, arkadaşıma, meleğime. Anneler Günün Kutlu Olsun.

- Anne kelimesi bile yetiyor insana.Huzuru veriyor sevgiyi şefkati. Allah kimseyi annesiz koymasın. Canım Annem,Anneler günün kutlu olsun.

- Anneler günün kutlu olsun anne. Her gün benimle olduğun için cennette yaşıyorum.

- Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, İyi ki varsın. Anneler günün kutlu olsun.

- Okuduğum kitapların en güzeli annedir. Günün Kutlu Olsun.

Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. Seni seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

- Anneler günün kutlu olsun! Bizim için yaptığınız her şey için teşekkür ederim. Hakkını asla ödeyemem.

- Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim. Anneler günün kutlu olsun.

- Anneler günün kutlu olsun! Büyüdüğümde nasıl olmak istediğimin parlayan bir örneği olduğun için teşekkür ederim!

- Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.

- Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

- Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

- Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

- Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

En Güzel Anneler Günü Mesajları diğer sayfamız için Tıklayın!

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna