Berat Kandili mesajları kısa ve öz
Ana Sayfa »Güzel Sözler » Berat Kandili mesajları kısa ve öz

Berat Kandili mesajları kısa ve öz

   

Berat Kandili mesajları kısa ve öz

19 Nisan Cuma gününü Cumartesi'ye bağlayan gece Cenab-ı Hakk'ın lütfu ve inayetiyle yeni bir Berat Kandilini daha idrak edeceğiz. Bizde İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek Berat Kandili sözleri bu sayfada derledik. İşte af, arınma, mağfiret ve kurtuluş vesilesi olan Berat kandili mesajları 2019 sms sözleri.

Berat Kandilinin en derin anlamı af ve bağışlanmadır. Sevgili Peygamberimiz (sav) bu gecede Allah'a çokça ibadet edilmesini, gündüzünde ise oruç tutulmasını tavsiye etmiş ve bu gece güneş batınca Allah Teâlâ'nın dünyaya rahmetiyle tecellî ederek fecre kadar: “Bağışlanmak dileyen yok mu, onu bağışlayayım! Rızık isteyen yok mu, ona rızık vereyim! Belâya dûçar olan yok mu, ona afiyet vereyim!..” buyurduğunu bizlere müjdelemiştir. (İbn Mâce, İkâmetü's-Salavât, 191)

Berat kelimesi; borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi mânâlara gelir. Berat kandili, Allah'ın ekstra rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.

resimli berat kandili mesajlarıBerat kelimesinin aslı ''Berâettir.'' Beraat sözlükte, ''bir zorluktan kurtarmak ve berî olmak'' demektir. Bu geceye, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir.

En Güzel Berat Kandili Kutlama mesajları

- Allah'ım bize şu mübarek günde zamanımızı hayırlı ve mübarek eyle. Kaderimizi güzel, alın yazımızı hoş eyle. Bizi hayırlarla karşılaştır, şerlerden uzak eyle. (Amin) kandilimiz Mübarek Olsun.

- Her şeye gücü yeten güzel Allah'ım, Darda kalan kullarına  sen yardım eyle n'olur! Bizi sana dua etmekten mahrum eyleme. Sana kalkan ellerimizi boş çevirme. Hayırlı Kandiller.

- Ramazan Ayının müjdecisi Berat Kandili'nin; ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, birlik ve beraberlik getirmesi dileğiylei Hayırlı Kandiller.

- Ne güzel duadır; “Allahım, Senin benden başka merhamet edeceğin kulun çok, ama benim Senden başka af dileyecek kapım yok.” Bu mübarek günde, Rabbimin kapısından çevirmediği kullarından olabilmek dileğiyle kandilimiz mübarek olsun.

- Allah'ım! Gazabından rızana, cezandan affına, Sen'den yine Sana sığınıyorum. Sana övgüleri saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Ellerin semaya yükselerek gökyüzünün tüm kapılarının aralandığı, duaların kabul, günahların ise affolunduğu Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

- Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu günde, dualarda birleşmek dileğiyle, Berat Kandilimiz hayırlı olsun.

- Rabbim! Bana yardım et, aleyhime olan şeylere yardım etme. Bana zafer ver, aleyhime zafer verme. Lehime tertip kur, aleyhime tertip kurma. Bana hidayet et ve hidayeti bana kolaylaştır. Bana zulmeden kimseye karşı yardım et... (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Ramazan ayının habercisi, insanlığın mağfiret vesilesi Leyle-i Berat'ın ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesi dileğiyle, hayırlı kandiller.

- Merhamet, mağfiret ve af vesilesi olan, mübarek Ramazan ayinin habercisi Berat Kandili'miz mübarek olsun.

- Allah'ım! Dosdoğru yaşayabilmemiz için Yüce dergâhından öyle bir “sadakat” ile bizleri serfiraz kıl ki, Sen'den gayrısının bize yön vermesinden, mâsivâ'nın bizleri saptırmasından ve bizlere bakış inhirafı yaşatmasından bizleri emin kılsın!" Hayırlı Kandiller.

- Ya Rabbi, bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi iman ve itminanla doyur. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

- Allah'ım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil.Çünkü sen buyurdun ki, 'Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır. (Amin) hayırlı kandiller.

- Ya Rabbi! Bu mübarek günler, geceler hürmetine milletimize dirlik ve birlik nasip eyle, milletimizi her türlü illetten koru. Amin! Berat Kandilimiz mübarek olsun.

- Allahım bizlere hayırlı rızık kapıları aç, kıymet bilen saygılı insanlarla karşılaştır, her türlü musibetten, kötü sözden, kem gözden koru, hastalarımıza şifa, dertlerimize deva ver, aciz olan biziz. Hz Muhammed SAV efendimizin duasıymış gibi kabul et inşallah. hayırlı Kandiller.

- Ey günahları bağışlayan! Şu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz Ya Rabbi! Hayırlı Nurlu Kandiller.

- Cenab-ı Allah Berat Gecesinin Rahmetini ve Bereketini Sağanak Yağmur Gibi Üzerinize Yağdırsın. Bu Mübarek Geceyi Mazlumların Kurtuluşuna, Zalimlerin Kahroluşuna Vesile Kılsın. Dualarınızda Olmak Dileğiyle Berat Kandilimiz mübarek Olsun.

- Gufranla ufkumuzda tüllenen berat gecesinde bir kere daha dergahı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz. YA İLAHE'L-ALEMİN bizleri affet. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

- De ki, Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. (Zümer 39/53) Berat Kandiliniz hayırlı olsun.

- Ey Bizleri varlığa erdiren, var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamdü senalar olsun. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

- Ya Rabbi Sen bizi kazanç yolu sanılan haybet vadilerinde ömür tüketmekten muhafaza buyur. (Amin) Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

- Ey günahları bağışlayan! Şu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz Ya Rabbi! Hayırlı Nurlu Kandiller.

- Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed perişan, derbeder ve ızdırap içinde, Sen bizlere çıkar yol lutfeyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

- Ey Rahîm ü Rahman! Asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman icabet buyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

- Ya Rabbi, bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi iman ve itminanla doyur. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

- 'Allah'ın rahmetinden ümidini kesmen, işlediğin günahtan daha vahimdir.' [Hz. Ali] Beratımıza vesile olması dileği hayırlı kandiller.

- Hüzünle titreyen kalbe ince bir ah dokunur. Kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur. (Mevlana) Hayırlı Kandiller.

- Bu mübarek gecenin;ülkemizin,tüm islam aleminin,huzura barışa v uyanışına vesile olması dileğiyle hayırlı kandiller.

- Sağlığın, huzurun, barışın, ettiğiniz duaların ve tabi ki sevgi ve merhametin sağanak halinde yeryüzüne yağması dileğiyle Hayırlı Kandiller..

- Niyet et, dua et, sebat et; sabret ... Umudunu yitirme sakIn ... Sonra mI ? SonrasI; 'Kun Fe Yekun' 'Ol ! Der ve Olur !' Hayırlı Kandiller.

- Bu Mübarek Günde Yüce Rabbimizin Affına Resulünün Şefaatine Cennetin En Güzel Yerine Kavuşmamız Dileğiyle Hayırlı Kandiller.

- Belki bilmediğiniz bir kalpte edilen bir Dua'dır sizi ayakta tutan. Sevdiklerinizin Duasında olmak dileğiyle, Hayırlı Kandiller...

- Allah'ım.. Bizi ve bütün müslümanları Berat Gecesi vesilesiyle bağışlayıp; kalplerimizi temizleyerek Ramazan'a ulaştır.. Hayırlı Kandille.

- 'Allah'ım! azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum..' Hayırlı Kandiller

- Ey Dergahına SIĞINANLARI Koruyan Allah'ım. Bizi Şeytani ARZULARDAN Koru, Beşeri KİRLERDEN Temizle. Hayırlı KANDİLLER.

- Şaban ayının 15. gecesi, rahmet-i ilahi dünyayı kaplar, herkes affolur. Ancak haksız yere müslümanlara düşmanlık besleyen ve Allahü teâlâya ortak koşan mağfiret olunmaz. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

- Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir. Allahü teâlâ, o günlerde dua edenin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder ve onlar bu günlerde bol ihsana nail olurlar. Bunlar: Kadir gecesi, Arefe gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi ve günleri. Selam ve dua ile hayırlı kandiller.

- Allah'ım! Azabından affına sığınıyorum, gazabın­dan rızana sığınıyorum, Senden yine Sana sığınıyo­rum. Seni, ben, Senin kendini övdüğün gibi asla övemem, Seni, sen ancak övebilirsin, Zât'ına layık övgüyü ancak sen yaparsın Allah'ım! (Amin) Berat Kandilimiz hayırlı olsun.

- Ey Efendi! Ne malın, ne evladın, hiçbir şeyin fayda vermeyeceği bir günde, sanma ki senden altın gümüş is­teyecekler. Sadece ve sadece sağlam bir iman, günah kirleriyle kararmamış veya günahlardan arınmış bir kalb, ibadetle geçmiş bir hayat istenecektir. Hayırlı Kandiller.

- Ey affı tecyizesinin önünde rahmet tahtının sultanı! İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz. Hayırlı Kandiller.

- Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü İnşallah olanın planı bozulmaz. Gözü Maşallah olanın içi kararmaz. Zikri Subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü Elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı iman olanın açamayacağı kapı olmaz. Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

- Berat Kandilinizi Tebrik Eder, Hayırlara vesile olmasını dileriz..

- Mevlana derki; bitkinin güzelliği tohumdaysa insanın güzelliği de kalbindedir. Kalbi temiz olan tüm sevdiklerime hayırlı kandiller dilerim. Selam ve dua ile Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

- Ya Rabbi! Senden kalplerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de hulus istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahseni takvim sırrını duyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

- Bir dağ var rüzgarı doğmaz. Bir nehir var susuz kalmaz. Bir gül var benzeri bulunmaz. Bir de sizler varsınız böyle güzel günde unutulmaz.

- Allah'ım! Ne olur dualarımızı kabul buyur ve içine düştüğümüz günah ve hatalardan dolayı bizi azaba maruz bırakma. (amin) Berat Kandilimiz günahlarımızın silmesine vesile olsun.

- Ey Yüce Rabbimiz! Evlerimizden bereketi, dillerimizden duayı, kaplerimizden imanı, hayatımızdan Resulünün sünnetini ve sevgisini eksik etme (Amin). Hayırlı Kandiller.

- Bu mübarek Berat kandilinde Yüce Mevlamızın önümüzdeki  bir yıl içinde olacak herşeyi yazdırdığı yani insan kaderinin gelecek bir yılının kayda geçildiği bu gece de kaderimizin güzel olması ümidi ve bilinciyle geceyi ibadet ve dua ile ihya etmek, yarını ise oruç desteği ile süslemek, kulun aciziyetliğini belirttiği samimi dualarda bir kelime olmak ve dualarda buluşmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun. Hayırlı kandiller.

- Ya Rabbi bizleri dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan, sabreden ve şükredenlerden eyle. İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle. (Amin) Hayırlı, nurlu kandiller.

- Allah'ım! Düşmanlıktan, nifaktan ve kötü ahlâktan sana sığınırım. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Ne güzel diyor Hz Ömer: 'Ben derdimi ne dostuma söylerim ne de düşmanıma. Zira, dostum üzülür düşmanım sevilir. Beni en iyi Rabbim bilir deyip Allahım'a sığınırım.' Bu günde Allah'a sığınmak ve bağışlanmak dileğiyle Berat kandiliniz mübarek olsun. Hayırlı Kandiller.

- Ya Rabbi! Elimizden tut, dostlarının yüzüne baktığın gibi bize de rahmetinle teveccühte bulun. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek olsun.

- Bu gece Cenabı Hakkın kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

- Neticesinde Sen'i kaybedeceğim bir muvaffakiyeti bana verme Allahım! (amin) Hayırlı Kandiller.

- Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Berat Kandiliniz hayırlı olsun.

- Ey Allahım! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen'den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Deva, zikri şifa ve itaati zenginlik olan: sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme (Amin). Berat kandiliniz mübarek olsun.

- Beraat kandili ALLAH'ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

- Cenab-ı Hak bizleri Şaban ayının nurundan ve feyzinden en azami mertebe de istifade eden kullarından eylesin.. (AMİN) Berat Kandilimiz mübarek olsun.

- Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Beraat kandiliniz mübarek olsun..

- Kalblerimizi gösterişten ve iki yüzlülükten muhafaza buyur ya Rabbi! Her hal ve tavrımızı rızan istikametinde eyle. Niyetlerimizi ihlaslı kıl ve bize lütfettiğin bütün şeylerde de bereket ihsan eyle ya Rabbi! Hayırlı nurlu kandiller.

- Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

- Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

- Berat kandilinizi yüreklerimizdeki imanı ve topraklarımızdaki emanı güçlendiren; milletimiz, ümmetimiz ve insanlık alemi için hayra (huzura, barışa) vesile olan bir gece olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Hayırlı Kandiller.

- Fakirlikten, yokluktan, zilletten, haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan Allah'a sığının! (Hadis) Hayırlı Kandiller.

- Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

- Ya Rabbi lisanlarımızı yalandan, gıybetten, Senin sevmediğin, bütün kirli sözlerden temizle. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

- Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

- Allah'ım Kur'an'ı, akıllarımız, kalblerimiz ve ruhlarımız için nur, nefislerimiz için de mürşid eyle. Bizleri bu gecenin hürmetine affeyle. (Âmin) Hayırlı Kandiller.

- Bir takım gül kokusu kalır, gül tutan elde. Zannetme ki gül dikenin himayesinde. Dikenin itibarı gül sayesinde. Güllerin en güzelinden şefaat ümidi ile… Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

- Her sabah güneşle doğan umutlar, her yeni bahar ile tazelenen mutluluklar ve açan her yeni çiçekte gizlenen güzellikler sizinle olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

- Allahım sen affedicisin, cömertsin, affetmeyi seversin, beni de affet. Berat Kandilimiz Mübarek olsun.

- Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun...

- Ya Rabbi! Bizleri büyük-küçük hatalardan, emirlerine karşı isyan kokan tavır ve davranışlardan arındır. (Amin) Hayırlı kandiller.

En Güzel Berat Kandili Mesajları 2019 sayfamız için tıklayın!

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna