Özel Berat Kandili Mesajları 2019
Ana Sayfa »Güzel Sözler » Özel Berat Kandili Mesajları 2019

Özel Berat Kandili Mesajları 2019

   

Özel Berat Kandili Mesajları 2019

Şaban ayının 15. gecesi Berat Gecesi'dir. 2019 Berat Kandili de 19 Nisan Cuma akşamını 20 Nisan Cumartesi gününe bağlayan geceye denk geliyor. Bizde sevdiklerinize gönderebileceğiniz Berat Kandili mesajları kısa ve öz sms sözleri bu sayfada derledik. İşte sosyal medya, kısa mesaj veya Whatsapp uygulaması vasıtası ile sevdiklerinize gönderebileceğiniz Kandil Mesajları ve Berat kandili hakkında tüm detaylar.

İslam'da mübarek kabul edilen gecelerden ve Ramazan ayının gelişinin müjdecisi olan Şaban ayının 15. gecesi Berat Gecesi'dir. Berat, beraet kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu da borçtan ve isnad edilen suçtan kurtulma anlamlarına gelir. Onun için borçtan ve isnad edilen suçtan ve günahlardan kurtulmak isteyenler, bu gece Allah'tan beratlarını yani kurtuluşlarını isteyeceklerdir. Bu gece ibadet ve niyazımızla Allah'ın rahmetine, mağfiretine ve sohbetine lâyık olmaya çalışacağımız mübarek bir gecedir. Bu geceye, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir.

resimli berat kandili mesajları“Şa'ban'ın yarı (on beşinci) gecesi olduğu vakit, gecesinde ibadet için kalkınız, gündüzünde de oruç tutunuz. Zira Allah Teala güneşin batışından itibaren rahmetiyle dünya semasına tecelli buyurur. Bağışlanmak isteyen yok mu? Onu bağışlayayım. Rızık isteyen yok mu? Onu rızıklandırayım. Dertli yok mu? İstesin de derman vereyim. Bu çağrı şafak sökünceye kadar devam eder.” Bu gecede yapılan muracaatlar, dualar geri çevrilmez.

Berat Kandili Kutlama mesajları

Berat Kandili mesajları  Ey günahları bağışlayan! Şu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz Ya Rabbi! Hayırlı Nurlu Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Dua; mü'minin silahı, dinin direği, göklerin ve yerin nurudur. Selam ve Dua ile hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Bu mübarek günler, geceler hürmetine milletimize dirlik ve birlik nasip eyle, milletimizi her türlü illetten koru. Amin! Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi, bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi iman ve itminanla doyur. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Cenab-ı Allah Berat Gecesinin Rahmetini ve Bereketini Sağanak Yağmur Gibi Üzerinize Yağdırsın. Bu Mübarek Geceyi Mazlumların Kurtuluşuna, Zalimlerin Kahroluşuna Vesile Kılsın. Dualarınızda Olmak Dileğiyle Berat Kandilimiz mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Sağlığın, huzurun, barışın, ettiğiniz duaların ve tabi ki sevgi ve merhametin sağanak halinde yeryüzüne yağması dileğiyle Hayırlı Kandiller..

Berat Kandili mesajları  Allah, Alem-i İslam'ı her türlü kötülüklerden korusun, bizlere birlik olmayı ve O'nun rızasını kazanmayı nasip etsin. Berat Kandilimiz mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Bu mübarek gecenin; ülkemizin, tüm islam aleminin, huzura barışa ve uyanışına vesile olması dileğiyle hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Yüreğimizden Merhamet duygusu, İnsanlık, İyilik, Hoşgörü, Yaşama sevinci eksik olmasın. Bu gece ve her gün.. Bu Mübârek gecenin, Manevi yükselişimize vesile olması dileğiyle....! Berat Kandilimiz mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Niyet et, dua et, sebat et; sabret ... Umudunu yitirme sakIn ... Sonra mI ? SonrasI; 'Kun Fe Yekun' 'Ol ! Der ve Olur !' Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Rabbim bu mübarek gece edilen tüm duaları, yapılan tüm ibadetleri kabul etsin, vatanımızı, milletimizi bir, kardeşliğimizi daim eylesin. Berat Kandilimiz kutlu Olsun.

Berat Kandili mesajları  Hüzünle titreyen kalbe ince bir ah dokunur. Kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur. (Mevlana) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ey gecenin sahibi. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. Amin! Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Bu Mübarek Günde Yüce Rabbimizin Affına Resulünün Şefaatine Cennetin En Güzel Yerine Kavuşmamız Dileğiyle Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini bir an olsun üzerimizden çekme. Münafıkların tuzaklarından bizi koru, zalimlerin şerrinden muhafaza et. Amin! Berat Kandilimiz Hayırlı Olsun.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları  Ey Dergahına SIĞINANLARI Koruyan Allah'ım. Bizi Şeytani ARZULARDAN Koru, Beşeri KİRLERDEN Temizle. Hayırlı KANDİLLER.

Berat Kandili mesajları  Ümidine derman olacaksa duam, Rahman'dan tek dileğim çok mutlu olman. İmanımız yeter mi bilinmez dualarımızın kabulüne, Rabbim'den dileğim dermanını koysun gönlüne, ve Rahmanın nuru tecelli etsin o güzel yüzüne ve yüreğine. Dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Gufranla ufkumuzda tüllenen berat gecesinde bir kere daha dergahı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz. YA İLAHE'L-ALEMİN bizleri affet. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Allahı'ım! Sen Müslümanlara basiret ver. Mazlumların dertlerine derman ver. Bizleri kapıldığımız bu geçici Dünya hayatının heva ve hevasatından kurtarıp ihlasa erdir ve bütün insanlığı mübarek Kandil gecesinden nasipdar eyle. Rabbimiz! Sen bize, hayır ne ise onu ver. (amin) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Belki bilmediğiniz bir kalpte edilen bir Dua'dır sizi ayakta tutan. Sevdiklerinizin Duasında olmak dileğiyle, Hayırlı Kandiller...

Berat Kandili mesajları  Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Berat Kandilinizi kutlarım Allah'a emanet olun. Güzel kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi Sen bizi kazanç yolu sanılan haybet vadilerinde ömür tüketmekten muhafaza buyur. (Amin) Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (sav)'ı anlatır. Muhammed (sav)'ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu kandiliniz mübarek olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin. (Bakara 128) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım! Kötü ahlâktan, nefsânî arzulardan, kötü işlerden ve ayıp şeylerden beni uzaklaştır. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları  Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Kalblerimizi gösterişten ve iki yüzlülükten muhafaza buyur ya Rabbi! Her hal ve tavrımızı rızan istikametinde eyle. Niyetlerimizi ihlaslı kıl ve bize lütfettiğin bütün şeylerde de bereket ihsan eyle ya Rabbi! Hayırlı nurlu kandiller.

Berat Kandili mesajları  Allahım! Seçtiğin Peygamberinin hürmetine, bizi, anne ve babamızı Cehennem ateşinden koru. Bizi, anne ve babamızı iyilerle beraber Cennete koy. Duâmızı kabul buyur. Âmin! Kandiliniz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Allahım! Bizleri Regaib'le sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek seni hakeden kullarından eyle. Amin! Hayırlı Nurlu Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Kul bittim dediği anda Rabbi yettim der... Dermanı kulda aramamak, ellerimizi hep ona açmak ve dualarda unutulmamak dileğiyle Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım! Rahmetinin gereklerini, mağfiretinin sürekliliğini, her türlü günahtan uzak ve salim olmayı, her türlü iyilik ve nimetleri, cennete girerek felaha ermeyi, yardımınla cehennem ateşinden kurtulmayı istiyorum. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Kandiliniz kutlu olsun.

Berat Kandili mesajları  Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver. (İsra 80) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ey Allah'ım! Harama bulaşmaktansa, helalinle yetineyim. Beni lütfunla (zengin kılarak) Senden başkasına muhtaç etme. Amin! Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Allahım! Hatalarımı kar ve soğuk su ile temizle. Beyaz elbiseyi kirden temizlediğin gibi kalbimi de hatalardan arındır. Amin! Berat kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana babamı ve inananları bağışla. (İbrahim 41) Berat Kandiliniz Hayırlı Olsun.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed perişan, derbeder ve ızdırap içinde, Sen bizlere çıkar yol lutfeyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Niyazlarımızı geri çevirme, bizi ömrümüz oldukça ibadetlerde muvaffak kıl. Amin. Berat Kandilimiz Hayırlı olsun.

Berat Kandili mesajları  Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün Berat kandili. Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Mü'minler ancak o kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. Onun âyetleri kendilerine okunduğu zaman (bu) onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rablerine tevekkül ederler. (En'âm, 6/2) Berat Kandiliniz Hayırlı Olsun.

Berat Kandili mesajları  Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün Melekler sizinle, Dualarınız Kabul Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver. (İsra 80) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bizi doyurup içiren ve bizi Müslümanlardan eyleyen Allah'a hamdolsun. Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi lisanlarımızı yalandan, gıybetten, Senin sevmediğin, bütün kirli sözlerden temizle. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin. Hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ey Allah'ım (c.c.)! Seni anlatan bir dil, seni anan haller ve senin sevginle dolup taşan bir yürek nasip eyle. Hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Talip olunan değer ne kadar büyükse tabi tutulan imtihanlar da o kadar büyük oluyor tut elimizden Allah'ım. Tut ki kalmayalım sensiz. Şüphesiz bizim tedbirimiz senin takdirinden küçüktür. Bizleri kazanma kuşağında kaybedenlerden değil, hakiki rızana erenlerden eyle. Hayırlı kandiller.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları  Ey Rabbimiz! Biz inandık, bizi bağışla, bize merhamet et, sen merhamet edenlerin en hayırlısısın (Mü'minün 109) Hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım Kur'an'ı, akıllarımız, kalblerimiz ve ruhlarımız için nur, nefislerimiz için de mürşid eyle. Bizleri bu gecenin hürmetine affeyle. (Âmin) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah'a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Tüm Müslüman eleminin mübarek Berat Kandili'ni” kutluyorum. Bu hayırlı günde Allah 'Barış, Huzur, Sağlık' nasip etsin.

Berat Kandili mesajları  Bir takım gül kokusu kalır, gül tutan elde. Zannetme ki gül dikenin himayesinde. Dikenin itibarı gül sayesinde. Güllerin en güzelinden şefaat ümidi ile… Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Berat Kandili mesajları  Allah'ım! Senden dünya ve âhirette afiyet dilerim. Allah'ım! Senden dinim, dünyam, aile fertlerim ve malım hakkında af ve afiyet dilerim. Allah'ım! Ayıplarımı ört, korkularımdan emin kıl. Amin! Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Eğer din ölümden önce bir işe yaramazsa ölümden sonra hiçbir işe yaramayacaktır. Berat kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru. (Ali imran 147) Berat kandilimiz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Şiddetin, kibirin, öfkenin yok olduğu bir Kandil diliyorum. Hepimizin Berat Kandili mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allah'ım dünya'nın neresinde olursa olsun; ezilen, açlık, kıtlık ve sefalet çeken mazlumlara ve bicarelere yardım eyle! Enbiya ve evliya, suleha ve Şuheda hürmetine Duâ ve niyazlarımızı kabul eyle Allahım. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Rabbim Sen affedicisin affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri mübarek Berat kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. Amin! Hayırlı Kandiller

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed perişan, derbeder ve ızdırap içinde, Sen bizlere çıkar yol lutfeyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Berat kandilinin, hayatımıza yeni ufukların açılmasına ve vesile olması dileğiyle, Hayırlı kandiller!

Berat Kandili mesajları  Ey Rabbimiz! Bizlere dünyada ve ahirette güzellikler ihsan eyle azabından muhafaza eyle. ( Bakara 201) Berat kandiliniz Hayırlı Olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey Rahîm ü Rahman! Asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman icabet buyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Berat Kandiliniz mübarek olsun; dualar müşterektir, duanızla gücümüze güç katmak ne güzel.. Allah kabul ve hayra vesile kılsın.

Berat Kandili mesajları  'Allah'ım! azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum..' Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Rüzgârın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. Hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Berat Kandiliniz hayırlı olsun.

Berat Kandili mesajları  Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun. Berat kandilin kutlu olsun.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Bizleri büyük-küçük hatalardan, emirlerine karşı isyan kokan tavır ve davranışlardan arındır. (Amin) Hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kâinatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın âminler, mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler... Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları  Tüm İslam aleminin Berat Kandili kutlu olsun.. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle.. Herkese hayırlı günler.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım.. Bizi ve bütün müslümanları Berat Gecesi vesilesiyle bağışlayıp; kalplerimizi temizleyerek Ramazan'a ulaştır.. Hayırlı Kandille.

Berat Kandili mesajları  Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Berat kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Sevgi, saygı, hoşgörü, sağduyu, iyi niyet, kalplere güzellik serpilen bir gün olsun. Berat kandilimiz hayırlı olsun.

Berat Kandili mesajları  Her sabah güneşle doğan umutlar, her yeni bahar ile tazelenen mutluluklar ve açan her yeni çiçekte gizlenen güzellikler sizinle olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  İşte sizin Rabbiniz Allah. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O her şeyin yaratıcısıdır. Öyle ise O'na kulluk edin. O her şeye vekil (her şeyi yöneten, görüp gözeten)dir. (En'âm, 6/102) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir. Allahü teâlâ, o günlerde dua edenin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder ve onlar bu günlerde bol ihsana nail olurlar. Bunlar: Kadir gecesi, Arefe gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi ve günleri. Selam ve dua ile hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Neticesinde Sen'i kaybedeceğim bir muvaffakiyeti bana verme Allahım! (amin) Hayırlı Kandiller

Berat Kandili mesajları  Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Allahım! Yalnızken de, insanlar içindeyken de, senden korkmayı dilerim. Rıza ve öfke hâllerimde de, senden ihlas kelimesini dilerim. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım! Azabından affına sığınıyorum, gazabın­dan rızana sığınıyorum, Senden yine Sana sığınıyo­rum. Seni, ben, Senin kendini övdüğün gibi asla övemem, Seni, sen ancak övebilirsin, Zât'ına layık övgüyü ancak sen yaparsın Allah'ım! (Amin) Berat Kandilimiz hayırlı olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım Gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle. Amin! Berat kandilimiz hayırlı olsun.

Berat Kandili mesajları  De ki, Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. (Zümer 39/53) Berat Kandiliniz hayırlı olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım (c.c.) sözümüz ile özümüzü bir yap. Davranışlarımız ile inancımızı bütünleştir. Bizi her türlü riyadan ve yalandan koru. Amin! Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım! Senden hayırlı olan işleri yapmayı,aklın ve dinin çirkin gördüğü şeyleri terk etmeyi ve fakirlerin sevgisini istiyorum. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili mesajları  Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey Allahım! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen'den isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi Deva, zikri şifa ve itaati zenginlik olan: sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme (Amin). Berat kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Beraat kandili ALLAH'ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

Berat Kandili mesajları  Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Cenab-ı Hak bizleri Şaban ayının nurundan ve feyzinden en azami mertebe de istifade eden kullarından eylesin.. (AMİN) Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Mübarek Berat kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Fakirlikten, yokluktan, zilletten, haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan Allah'a sığının! (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Bizlere sınava tutulduğumuz bu dünyanın geçiciliğini hatırlatan; kardeşçe, dürüst, mütevazı bir yaşamın kapılarını aralayan bu mübarek gecenizi kutlarım. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bu gecenin feyzi üzerinize rahmeti geçmişinize bereketi evinize nuru ahiretinize sıcaklığı yuvanıza dolsun kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  'Allah'ın rahmetinden ümidini kesmen, işlediğin günahtan daha vahimdir.' [Hz. Ali] Beratımıza vesile olması dileği hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Ruhumu Daraltma, Kalbimi Karartma, Darda koyup Aratma, Hak yolundan Saptırma, Beni SENDEN Başkasına YALVARTMA. Amin! Hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla. Kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin tutturma! Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen çok esirgeyicisin, çok merhametlisin.” (Haşr 10) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bir dağ var rüzgarı doğmaz. Bir nehir var susuz kalmaz. Bir gül var benzeri bulunmaz. Bir de sizler varsınız böyle güzel günde unutulmaz.

Berat Kandili mesajları  Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey Yüce Rabbimiz! Evlerimizden bereketi, dillerimizden duayı, kaplerimizden imanı, hayatımızdan Resulünün sünnetini ve sevgisini eksik etme (Amin). Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey Efendi! Ne malın, ne evladın, hiçbir şeyin fayda vermeyeceği bir günde, sanma ki senden altın gümüş is­teyecekler. Sadece ve sadece sağlam bir iman, günah kirleriyle kararmamış veya günahlardan arınmış bir kalb, ibadetle geçmiş bir hayat istenecektir. Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle... Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım! Ne olur dualarımızı kabul buyur ve içine düştüğümüz günah ve hatalardan dolayı bizi azaba maruz bırakma. (amin) Berat Kandilimiz günahlarımızın silmesine vesile olsun.

Berat Kandili mesajları  Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Senden kalplerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de hulus istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahseni takvim sırrını duyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi bizleri dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan, sabreden ve şükredenlerden eyle. İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle. (Amin) Hayırlı, nurlu kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Senin için imkânsız yoktur. Takdir senindir, Ya Rabbi! Bizi darda koyma, dara düştüğümüzde de bizi şükredenlerden eyle. Amin! Berat Kandilimiz hayırlı olsun.

Berat Kandili mesajları  Bu mübarek Berat kandilinde Yüce Mevlamızın önümüzdeki  bir yıl içinde olacak herşeyi yazdırdığı yani insan kaderinin gelecek bir yılının kayda geçildiği bu gece de kaderimizin güzel olması ümidi ve bilinciyle geceyi ibadet ve dua ile ihya etmek, yarını ise oruç desteği ile süslemek, kulun aciziyetliğini belirttiği samimi dualarda bir kelime olmak ve dualarda buluşmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun. Hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-ı gazada cihat eden gibi Allah yanında rütbesi vardır. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ım! Düşmanlıktan, nifaktan ve kötü ahlâktan sana sığınırım. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ey affı tecyizesinin önünde rahmet tahtının sultanı! İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz. Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumda bize kurtuluş ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır” (Kehf 10) Amin! Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kandiliniz mübarek olsun!

Berat Kandili mesajları  Berat kandilinizi yüreklerimizdeki imanı ve topraklarımızdaki emanı güçlendiren; milletimiz, ümmetimiz ve insanlık alemi için hayra (huzura, barışa) vesile olan bir gece olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Günler bize dostların güzelliği ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü İnşallah olanın planı bozulmaz. Gözü Maşallah olanın içi kararmaz. Zikri Subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü Elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı iman olanın açamayacağı kapı olmaz. Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey Rabbim! Bana bir hikmet bahşet ve beni salih kimseler arasına kat. Sonra gelecekler arasında beni doğrulukla anılanlardan kıl.” Beni Naîm cennetinin varislerinden eyle. Şuara 83,84,85) Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Allahım! Biz senden, Peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin istediği hayrı dileriz. Peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem sana hangi şerlerden sığınmış ise, biz de o şerlerden sana sığınırız.  Sen kendinden yardım dilenilensin. Varış yalnız sanadır. Kudret ve kuvvet ancak Allah iledir. Hayırlı nurlu kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Elimizden tut, dostlarının yüzüne baktığın gibi bize de rahmetinle teveccühte bulun. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ey Bizleri varlığa erdiren, var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana hamd ü senalar olsun. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Allahım! Beni esirge, bana merhamet eyle, bana hidâyet et, bana âfiyet ver, beni rızıklandır. (Hadis) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yine de mutlu ve umutlu nice hayırlı kandillere ulaşmak dileğiyle... Berat kandiliniz Mübarek Olsun!

Berat Kandili mesajları  Mevlana derki; bitkinin güzelliği tohumdaysa insanın güzelliği de kalbindedir. Kalbi temiz olan tüm sevdiklerime hayırlı kandiller dilerim. Selam ve dua ile Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazuunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ne güzel diyor Hz Ömer: 'Ben derdimi ne dostuma söylerim ne de düşmanıma. Zira, dostum üzülür düşmanım sevilir. Beni en iyi Rabbim bilir deyip Allahım'a sığınırım.' Bu günde Allah'a sığınmak ve bağışlanmak dileğiyle Berat kandiliniz mübarek olsun. Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla'ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Bu gece Cenabı Hakkın kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat Kandili mesajları  Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Her müminin, riayet etmesi ve vefalı olması gerekli olan hususlar şunlardır: Din saygısı, edebe saygısı ve sofra saygısı. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Elif gibi haddini bilen, gönül aynasını silen, mizanda yüzü gülen kullarından eyle bizleri. Berat kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere.

Berat Kandili mesajları  Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır dostluğu yaşatmak için kandiller vardır kutlamak ve af dilemek için. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda huzursayfasi.com buluşmak ümidiyle kandilinizi kutlarım. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili mesajları  Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yine de mutlu ve umutlu nice hayırlı kandillere.

Berat Kandili mesajları  Berat kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Berat Kandili mesajları  Ya Rabbi! Yaratılan herşey Sana muhtaç iken, ne olur muhtacına muhtaç etme bizi. Hayırlı Kandiller.

Berat Kandili mesajları  Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Berat Kandili mesajları  Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını yüce Mevla'ya sunacağı ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Berat Kandili mesajları  Mü'minler namazı dosdoğru kılan, kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden Allah yolunda harcayan kimselerdir. (En'âm, 6/3) Allah bizleri salih mü'minlerden eylesin inşallah. Berat Kandilimiz Hayırlı Olsun.

Berat Kandili mesajları  Şaban ayının 15. gecesi, rahmet-i ilahi dünyayı kaplar, herkes affolur. Ancak haksız yere müslümanlara düşmanlık besleyen ve Allahü teâlâya ortak koşan mağfiret olunmaz. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

En Güzel Berat Kandili Mesajları 2019 sayfamız için tıklayın!

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna