Miraç Kandili mesajları kısa ve öz

İslam dünyasında mübarek kabul edilen ve Recep, Şaban, Ramazan aylarını kapsayan “Üç Aylar’ın” ikinci kandili olan Miraç Kandili 21 Mart 2020 Cumartesi akşamını 22 Mart Pazar gününe bağlayan gecede idrak edilecek. Bizde sevdiklerinize gönderebileceğiniz Miraç Kandili mesajları güzel sms sözleri bu sayfada derledik. İşte sosyal medya, kısa mesaj veya Whatsapp uygulaması vasıtası ile sevdiklerinize gönderebileceğiniz Miraç Kandili Mesajları 2020 ve Miraç kandili hakkında tüm detaylar.

Miraç, Peygamber Efendimiz (sav)’in en büyük mucizelerinden biridir. Recep ayının 27. gecesi miraç kandilidir. Miraç hadisesi Mekke devrinin onuncu yılında vuku bulmuştur. Müslümanların büyük sıkıntı ve eziyetler içinde bulunduğu bu günlerde Yüce Allah mahzun Peygamberini sevindirmek ve onun şahsında müminlere eşsiz nimetler vermek için O’nu katına çağırmıştır. Peygamberimiz Hz Muhammed (sallallahu aleyhi vesellemin) Cebrail aleyhisselam rehberliğinde bir gece vaktinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya yaptığı yolculuğa İsra; Mescid-i Aksa’dan semalara, yüce huzura yükselişine de Miraç denir.

Allah Resûlü (sav), Miraç’tan ümmetine üç büyük hediyeyle dönmüştür. Bu hediyelerin birincisi Peygamberimizin “Gözümün nuru” dediği beş vakit namazdır. Mirac’ın bir diğer hediyesi “Âmenerresûlü” olarak bildiğimiz Bakara Sûresi’nin son iki âyetidir. Bu âyet-i kerimeler bize iman esaslarını, kulluk şuurunu ve sorumluluk bilincini hatırlatır. Dünyada yapıp ettiğimiz her şeyin bir hesabı olduğunu bildirir. Rabbimize içtenlikle nasıl dua ve yakarışta bulunacağımızı öğretir.

resimli miraç kandili mesajlarıMirac’ın son hediyesi ise ümmet-i Muhammed’den Allah’a ortak koşmayanların günahlarının bağışlanacağı ve sonunda cennete girecekleri müjdesidir. Miraç hadisesi Kuranı Kerim’de şöyle geçmektedir;

“Kulunu (Muhammed -aleyhissalâtü vesselâm-‘ı) bir gece, Mescid-i Harâm’dan kendisine bâzı âyetlerimizi göstermek için, etrâfını mübârek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allâh, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilen, hak­kıyla görendir.”(el-İsrâ, 1)

“O (peygamber), Cebrail’i bir başka inişinde de görmüştü. Sidretü’l- Müntehâ’nın yanında. Ki Cennet’ül-Me’va da onun yanındadır. O zaman ki, o Sidre’yi bürüyen bürüyordu. Gözü kaymadı ve sınırı aşmadı. Andolsun o, Rabbinin en büyük âyetlerinden bir kısmını gördü.” (Necm, 53/13-18)

MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJLARI

miraç kandili mesajları  Cenab-ı Allah Miraç Gecesinin Rahmetini ve Bereketini Sağanak Yağmur Gibi Üzerinize Yağdırsın. Bu Mübarek Geceyi Mazlumların Kurtuluşuna, Zalimlerin Kahroluşuna Vesile Kılsın. Dualarınızda Olmak Dileğiyle Miraç Kandilimiz mübarek Olsun.

miraç kandili mesajları  Rabbim! Habibini hüzün yılında Miraç’a yükselterek Ayetlerinin bir kısmını gösterip teselli ettiğin gibi, bizleride huzuruna kabul eyle! Hüznümüzü Miraç eyle! Dualarımızı kabul ve makbul eyle!

miraç kandili mesajları  Namazınız MİRAÇ, Geceniz MÜBAREK, Duanız Makbul OLSUN…. “Duâ eder Duâ beklerim” …Hayırlı Kandiller.

miraç kandili mesajları  Allah, Alem-i İslam’ı her türlü kötülüklerden korusun, bizlere birlik olmayı ve O’nun rızasını kazanmayı nasip etsin. Miraç Kandilimiz mübarek Olsun.

miraç kandili mesajları  Yüreğimizden Merhamet duygusu, İnsanlık, İyilik, Hoşgörü, Yaşama sevinci eksik olmasın. Bu gece ve her gün.. Bu Mübârek gecenin, Manevi yükselişimize vesile olması dileğiyle….! Miraç Kandilimiz mübarek Olsun.

miraç kandili mesajları  Rabbim bu mübarek gece edilen tüm duaları, yapılan tüm ibadetleri kabul etsin, vatanımızı, milletimizi bir, kardeşliğimizi daim eylesin. Miraç Kandilimiz kutlu Olsun.

miraç kandili mesajları  Ya Rabbi! Bu mübarek günler, geceler hürmetine milletimize dirlik ve birlik nasip eyle, milletimizi her türlü illetten koru. Amin! Miraç Kandilimiz mübarek olsun.

miraç kandili mesajları  Ey gecenin sahibi. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. Amin! Hayırlı Kandiller.

miraç kandili mesajları  Peygamber Efendimizin bu kutlu yolculuğu; sevgi, saygı, hoşgörü, sağduyu, iyi niyet, kalplere güzellik serpilen bir gün olması dileğiyle Miraç kandilimiz hayırlı olsun.

miraç kandili mesajları  Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini bir an olsun üzerimizden çekme. Münafıkların tuzaklarından bizi koru, zalimlerin şerrinden muhafaza et. Amin! Miraç Kandilimiz Hayırlı Olsun.

miraç kandili mesajları  Ümidine derman olacaksa duam, Rahman’dan tek dileğim çok mutlu olman. İmanımız yeter mi bilinmez dualarımızın kabulüne, Rabbim’den dileğim dermanını koysun gönlüne, ve Rahmanın nuru tecelli etsin o güzel yüzüne ve yüreğine. Dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun.

miraç kandili mesajları  Allahı’ım! Sen Müslümanlara basiret ver. Mazlumların dertlerine derman ver. Bizleri kapıldığımız bu geçici Dünya hayatının heva ve hevasatından kurtarıp ihlasa erdir ve bütün insanlığı mübarek Kandil gecesinden nasipdar eyle. Rabbimiz! Sen bize, hayır ne ise onu ver. (amin) Hayırlı Kandiller.

Miraç Kandili mesajları

miraç kandili mesajları Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (sav)’ı anlatır. Muhammed (sav)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu kandiliniz mübarek olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

miraç kandili mesajları  Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin. (Bakara 128) Hayırlı Kandiller.

miraç kandili mesajları  Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

miraç kandili mesajları  Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

miraç kandili mesajları  Allah’ım! Kötü ahlâktan, nefsânî arzulardan, kötü işlerden ve ayıp şeylerden beni uzaklaştır. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

miraç kandili mesajları  Allahım! Bizleri Regaib’le sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek seni hakeden kullarından eyle. Amin! Hayırlı Nurlu Kandiller.

miraç kandili mesajları  Kul bittim dediği anda Rabbi yettim der… Dermanı kulda aramamak, ellerimizi hep ona açmak ve dualarda unutulmamak dileğiyle Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

miraç kandili mesajları  Allah’ım! Rahmetinin gereklerini, mağfiretinin sürekliliğini, her türlü günahtan uzak ve salim olmayı, her türlü iyilik ve nimetleri, cennete girerek felaha ermeyi, yardımınla cehennem ateşinden kurtulmayı istiyorum. (Amin) Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun.

miraç kandili mesajları  Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Kandiliniz kutlu olsun.

miraç kandili mesajları  Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana babamı ve inananları bağışla. (İbrahim 41) Miraç Kandiliniz Hayırlı Olsun.

Miraç Kandili mesajları

miraç kandili mesajları  Yıpranmış ve katılaşmış gönülleri rahmet meltemiyle yeşerten eşsiz Peygamberin Miracı olan Miraç Kandilinizi en içten dileklerimle tebrik ederim.

miraç kandili mesajları  Ya Rabbi! Niyazlarımızı geri çevirme, bizi ömrümüz oldukça ibadetlerde muvaffak kıl. Amin. Miraç Kandilimiz Hayırlı olsun.

miraç kandili mesajları  Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün miraç kandili, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

miraç kandili mesajları  Mü’minler ancak o kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. Onun âyetleri kendilerine okunduğu zaman (bu) onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rablerine tevekkül ederler. (En’âm, 6/2) Miraç Kandiliniz Hayırlı Olsun.

miraç kandili mesajları