En güzel resimli Babalar günü mesajları
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En güzel resimli Babalar günü mesajları

En güzel resimli Babalar günü mesajları

   

Her yıl Haziran ayının üçüncü haftası Babalar günü olarak kutlanır. Babalar günü 2019 yılında ise 16 Haziran Pazar günü kutlanılacak. Bu günde babalara çeşitli hediyeler alınır ve Babalar günü kutlama mesajları veya şiirler yazılır, gönderilir. Bizde o özel ve güzel insanların kutlu günü olan Babalar günü şiirleri, Babalar günü sözleri (Resimli Babalar günü mesajları) bu sayfada derledik. Sizler için hazırladığımız Babalar günü resimli mesajları bilgisayarınızdan, telefonunuzdan yada tabletinizden, sosyal medya aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. İşte Babalar günü mesajları resimli, ve babalar günü hakkında bilgi...

Babalar günü ilk olarak ABD de, John Bruce Dodd, tarafından çok sevdiği babasının ölümüne üzülmesi sonucu böyle önemli bir günün anneler günü gibi kutlanmasını istedi. Ardından kabul edildi ve ABD ve birçok Avrupa ülkesinde, her yıl babalar günü olarak kutlandı. Ülkemizde de babalar günü her yıl farklı coşkularla kutlanmaktadır.

En Güzel Babalar Günü Mesajları Sayfası İçin Tıklayın!

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

En Güzel Babalar Günü Şiirleri sayfası için Tıklayın!

Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.

İşte Resimli Babalar günü kutlama mesajları

Resimli Babalar günü mesajları

Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç verirsin. İyiki varsın canım babam. Babalar gününüz kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar Günün Kutlu Olsun!

Resimli Babalar günü mesajları

Derdimi, neşemi, mutluluğumu, hüznümü, paylaştığımsın. Bu özel Babalar günün kutlu olsun..

Karlı dağ gibisin babam.. babalar günün kutlu olsun. iyiki varsın iyiki benim babamsın.

Babalar Günü Mesajları resimli (diğer resimleri) görmek için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna