En Güzel Resimli Mevlit kandili mesajları
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En Güzel Resimli Mevlit kandili mesajları

En Güzel Resimli Mevlit kandili mesajları

   

İslam âleminin heyecanla beklediği, insanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.)'in doğum gününü (Mevlid Kandilini) bu yıl 8 Kasım 2019 Cuma gününü 9 Kasım 2019 Cumartesi'ye bağlayan gecede idrak edeceğiz. Biz de sizler için en güzel Mevlit kandili mesajları (Resimli Mevlit kandili Mesajları) bu sayfada derledik. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Resimli Mevlid kandili Mesajları (Mevlit kandili mesajları resimli), cep telefonunuzdan, bilgisayarınızdan yada tabletinizden, Facebook, twitter, whatsapp, İnstagram veya google plus aracılığı ile sevdiklerinizin kandilini kutlayabilirsiniz. İşte Mevlid kandili hakkında bilgi ve resimli Mevlid kandili kutlama mesajları.

Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid kavramı sözlükte "doğmak, doğum yeri ve doğum zamanı" anlamlarına gelir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır.

Mevlid Son peygamber Hz.Muhammed'in (s.a.v) doğumunu anlatan edebî metinlerin makam ve usûl ile okunmasıdır. Türkçeye Arapça'dan girmiş olan kelime, "Peygamberin doğum günü" anlamında da kullanılır. Halk arasında mevlit, mevlüd, mevlüt olarak da söylenmektedir.

En Güzel Mevlid Kandili Mesajları Sayfası İçin Tıklayın!

Rasulullah (s.a.s.), Fil yılında, Rebi'ülevvel ayının on ikinci pazartesi gecesi dünyaya gelmiştir. Bu, miladî takvime göre, 571 yılının Nisan ayının yirmisi olarak hesaplanmıştır. Onun doğduğu ev, Beytullah'ın doğusundaki Safa tepesinin yanında Mevlid sokağı diye adlandırılan yerdedir.

Peygamberimizin dünyaya teşrifini (doğum gününü) kutlamak için Mevlid Kandilini kutlarız. Mevlid Kandili'ni de; mevlid okuyarak, Kuranı Kerim okuyarak, dua ederek yani kısacası ibadet ederek kutlarız.

resimli mevlit kandili mesajları 1

mevlid kandili mesajları  Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

mevlid kandili mesajları  Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!

mevlid kandili mesajları  Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

mevlid kandili mesajları  Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

resimli mevlit kandili mesajları 2

mevlid kandili mesajları  Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

mevlid kandili mesajları  Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Mevlid Kandili resimli mesajları (Diğer Resimleri) görmek için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna