En Güzel Dostluk Sözleri
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En Güzel Dostluk Sözleri

En Güzel Dostluk Sözleri

   

En Güzel Dostluk Sözleri

Dostluk nedir? Dostluk anlamı ile sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel ve anlamlı Dostluk sözleri (Arkadaşlık sözleri), sms mesajları bu sayfada derlerdik. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Dostluk mesajları cep telefonunuzdan, tabletinizden, Facebook'dan, twitter ve google plus'ta paylaşabilirsiniz. İşte En Güzel Dostluk Sözleri 2015, kısa, uzun, dostluk sözleri facebook ve dostluk hakkında bilgi.

Dostluk, zevklerin ve düşüncelerin uyuşmasıdır. Dostluk kişisel çıkar karşısında kurulan bir ilişki değildir. Hiç beklenmedik bir anında kalbine doğan sıcacık bir duygudur dostluk. Sevinçtir, üzüntüdür, anlamaktır, hatırlanmaktır, sonsuza dek olan arkadaşlıktır. Dostluklarda zamanın önemi olmamalı, başın ne zaman sıkışırsa sıkışsın, koşabilmeli, kapısını çaldığında gözlerindeki o bakışı anlayabilmeli. İhtiyaç duyduğunda omuzlarına yaslanabilmeli, kardeş olabilmeyi yazmalı düşüncelerine insan. En gizli sırlarını bile verebilmeli, övüldüğünde değil, yuhalandığında durup koluna girebilmeli sana senden çok güvenen bir sırdaş olmalı. Göz bebekleri bulutlandığında yaklaşan fırtınayı sezebilmelisin. Dostluklar hiçbir menfaate dayanılmadan sadece bir sevgi üzerine kurulursa daha kalıcı olur. Aksi taktirde ellerimize aldığımız kum taneleri gibi parmaklarımızın arasından farkında olmadan kayıp gider.

Dostluk ile ilgili sözler / En Güzel Dostluk Sözleri

dostluk sözleri  Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni. Kırma kalbimi ey dostum sen benim kardeşimsin.
 

dostluk sözleri  İyi güne aldanıp dostlarım var sanırsın, Unutma! Gerçek dostu, kötü günde tanırsın..

dostluk sözleri  Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz. Canım Arkadaşım!

dostluk sözleri  Dostluk iki yürek arasında akan bir nehir gibidir; gittiği yeri de temirler, geldiği yeri de.

dostluk sözleri  Garip insan, hiç dostu olmayandır. (Hz Ali)

dostluk sözleri  Dost deniz kenarındaki taşlara benzer.Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

dostluk sözleri  Dostluk; Unutulmayacak kadar güzel ve sadece ender insanlar yaşanacak kadar özeldir.

dostluk sözleri  Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulkların nisan yağmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun.Dostum.

dostluk sözleri  Dostlarımı azalttım, birde baktım düşmanlarım da azalmış!

dostluk sözleri  Dostluk SözleriZaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.

dostluk sözleri  Ben elindeki değeri kaybedince bilenlerden değil, değer verdiği için kaybedenlerdenim.

dostluk sözleri  Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

dostluk sözleri  Dostluk para gibidir; elde ediImesi kolay, korunması zordur!

dostluk sözleri  Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

dostluk sözleri  Gerçek dostlar yıldızlara benzer, karanlık çökünce ilk onlar görünür!

dostluk sözleri  Kayan yer görünce su gibi akma, menfaat uğruna dostunu satma, eğer bu dünyada huzur arasan; olur olmaz herkesi dost olur sanma.

dostluk sözleri  Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

dostluk sözleri  İnsanların arkamdan konuşmasını izliyorum, benim kendim hakkında bilmediğim ne kadar çok şey varmış..

dostluk sözleri  Sahte dost sabuna benzer; Elini yüzünü temizledikten sonra ayağını kaydırır.

dostluk sözleri  Biri olmalı varlığını daima bildiğin kendini güvende hissttiğin. Biri olmalı üzülme üzülürüm diyen biri olmalı hayatınızda.

dostluk sözleri  İnsanlar fanidir; doğar,büyür ve ölür. Fakat hatıralar ebedidir; ne ölür, nede gömülür.

dostluk sözleri  Yalnızlığıma değer veriyorum ben sevgili dost. Oturtuyorum onu karşıma. Susturuyorum önce. Çünkü benimle en çok konuşan o.

dostluk sözleri  Bu zamanda az dostun olsun, daha iyi… Herkesle uzaktan hoş beş edip geçmeli, can gözünü açınca görüyor ki insan; en büyük düşmanıymış en çok güvendiği.

dostluk sözleri  Hiç ellerin taşı bana değmez, ille bir arkadaşımın gülü yaralar beni.

dostluk sözleri  Bir insana tamamen güvendiğinizde iki sonuçtan birini elde edeceğiniz kesindir. Ya yaşam boyu dost, ya hayat boyu bir ders…

dostluk sözleri  Arkadaşını severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Dargın olduğun zaman da ölçülü ol ki bir gün arkadaş olursun. Sonra da yaptığına pişman olursun.

dostluk sözleri  Kusursuz arkadaş aramak, dost edinmeyi istememek demektir. Ben seni olduğun gibi kabul ediyorum canım arkadaşım.

dostluk sözleri  Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

dostluk sözleri  Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine âşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya âşık olan insanlar amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

dostluk sözleri  Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır; kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır.

dostluk sözleri  Doğruların borcu arkadaşlara iyilik etmektir, kötülük etmek değil. Dostlar aynadır o yüzden hep bana doğruları söyle, dostumun doğruları yaralamaz beni.

dostluk sözleri  Arkadaş vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş. Biz arkadaşlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

dostluk sözleri  Dostlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki dost olduğunda yüzün kızarmasın.

dostluk sözleri  Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür. İyi ki varsın ve hep yanımdasın can dostum.

dostluk sözleri  Mutluluk, çamurdan pastalardı Mutluluk, oyuncak Çizgifilmler tozpembe anlatırdı hayatı. Bende bu kadar ağlamazdım istediğim olmadığında bile bu denli yıpranmazdım.

dostluk sözleri  İyi insanlarla arkadaş olunuz. Kötü kimseyle arkadaşlık etmektense, yalnız olmak evladır.

dostluk sözleri  Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

dostluk sözleri  Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.

dostluk sözleri  İyi bir arkadaşı olanın aynaya ihtiyacı yoktur.

dostluk sözleri  Gülü gülene, dikeni zalime, nefreti haine, kalbini sevene ver ki mutlu olasın. Arkadaş uğruna ölmek kolaydır ama uğrunda ölünecek arkadaş bulmak çok zordur. Sana tavsiye; yüzüne gülen hiç bir zaman dost değildir.

dostluk sözleri  Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir. Biz dostumuzun her daim yanındayız, ayrılmayız.

dostluk sözleri  Yürek umutlara gebe olduğundan beri arkadaşlıklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup arkadaşımızı sevmeyi bildik.

dostluk sözleri  Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam arkadaşlık ne solar ne de kırılır.

dostluk sözleri  Arkadaşlık ağaca benzer, kurudu mu yeşermez artık.

dostluk sözleri  Hayatı yenecek kadar güçlü, hayattan beklentilerini alacak kadar umutlu, umudunu yitirmeyecek kadar inançlı, mutlu ve sevgi dolu günler senin olsun can dostum.

dostluk sözleri  Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

dostluk sözleri  Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var.

dostluk sözleri  Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

dostluk sözleri  Arkadaşlık çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim arkadaşlığımız deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

dostluk sözleri  “Arkadaşlar, arkadaşlık diye bir şey yoktur” diye haykırdı ölmekte olan bilge; “Düşmanlar, düşman diye biri yoktur” diye haykırıyorum ben, yaşayan aptal.

dostluk sözleri  Arkadaş, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir.

dostluk sözleri  Bir arkadaşınız, yemiş bahçesini geziyorsa, dalgın görünmeniz en büyük nezakettir.

dostluk sözleri  Yaşam gülmeyi, sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.

dostluk sözleri  Gülmek senin tutkun olsun, eğer bir gün ağlarsan, o"da sevinçten olsun, bugünün dünden, yarında bugünden güzel olsun. Canım arkadaşım!

dostluk sözleri  DOST dediğin ; Gidecek hiç bir yeri yokken sana sığınan değil, gidecek çok yeri olmasına rağmen senin yanında olandır....

dostluk sözleri  Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

dostluk sözleri  Belki diyorum; SEVGİ nin ne demek olduğunu biliyoruz ama GENÇLİĞİN ne demek olduğunu anladığımızda bu dünyadaki işimiz bitmiş olacak…

dostluk sözleri  Bin damla umut serpilsin yüreğine bin umut dolsun günlerine. Binbir hayalin gerçek olsun.

dostluk sözleri  Baharın güneşi bahtına doğsun acılar kederler gönlünden uzak olsun. Tüm güzellikler ve mutluluklar senin olsun.

dostluk sözleri  Gün gelir buslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeterki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

dostluk sözleri  Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme.Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma !

dostluk sözleri  Arkadaşlarınla öyle yaşa ki düşman olduğunda hakkında söyleyecek sözleri olmasın. Düşmanlarınla öyle yaşa ki arkadaş olduğunda yüzün kızarmasın. En Güzel Dostluk sözleri

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna