En Güzel İftar mesajları >> İftar Sözleri

Mübarek 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Canabı Haktan dileriz.  Ramazan ayı ile ilgili olarak sevdiklerinize paylaşabileceğiniz en güzel ve anlamlı İftar mesajları (İftar kutlama mesajları), sms sözleri bu sayfada derlerdik. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Ramazan iftar sözleri cep telefonunuzdan, tabletinizden, Facebook’dan mesaj veya sms mesajı olarak paylaşabilir Ramazan ayının coşkusunu (iftar coşkusunu) sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. İşte En Güzel İftar mesajları, iftar duası (iftar duası arapça ve anlamı), oruç, imsak, sahur ve iftar hakkında bilgi.

İslamın 5 şartından birisi oruç tutmaktır. Rabbimizin emriyle senenin bir ayını oruçlu geçiririz. Oruç imsak vaktinin çıkması ile başlayan ve iftar vaktinin girmesi ile sona eren Müslümanlar için farz olan bir ibadettir. Oruç; İmsak vaktinden iftar vaktine kadar yemek, içmek ve cinsî münasebetten uzak durmak demektir. İmsak vakti, başka bir deyişle oruç yasaklarının başlama vakti, fecr-i sâdik, yani tan yerinin ağarmasıdır. Bununla yatsı namazının vakti çıkmış, sabah namazının vakti girmiş olur. Bu vakit ayni zamanda sahurun sona erip, orucun başladığı vakittir. İftar vakti ise, oruç yasaklarının sona erdiği, güneşin batma vaktidir. Bu vakitle birlikte akşam namazının vakti girmiş olur.

İftar Duası Arapça ve İftar Duası Türkçe

‘Allahumme leke sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkike eftertu’

(Allahım! Senin Rızan İçin Oruç Tuttum Sana Güvendim,Senin Rızkın ile Orucumu Açtım.)

” Hamd Olsun Verdiğin Nimetlere,Sağlık ve Afiyet ile. Allahım beni, Anamı, Babamı ve Bütün Mü’minleri Bağışla (Amin)”

İşte En Güzel İftar mesajları / İftar Sözleri

iftar mesajları  Ramazanın ilk günü, ilk mesajım sana, ilk olmak güzeldir bu hayatta, bu ilki seninle yaşıyorum şuan bunu unutma, hayırlı iftarlar diliyorum sevdiklerinle bu ramazanda…

iftar mesajları  İftar saatini beklerken edilen duaların, ezan okunurken açılan orucun, sofrada bulunan bereketin, bolluğun Yüce YARADAN’dan daimi olmasını dilerim, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Tuttuğumuz orucun, ettiğimiz duanın, kıldığımız namazın kabul olması ve daim olması dileğiyle Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bugünlerin Değeri bilinmeli, İbadetlerimizi yerine getirelim ve hayırlısını dileyelim, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Gözlerimizdeki Nur hiç bitmesin, Aldığımız her nefes dua ile bitsin, bu ramazanda YARADAN huzur nasip etsin, her iftar bereketini bizden esirgemesin, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  iftar mesajlarıSofralar kuruldu, dualar okundu, YARADANA şükürler olsun, bizi Ramazan’la buluşturdu, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Rüya gibi gelip geçer RAMAZAN bu rüya gibi ayda bütün dualarınızın kabul olması dileğiyle.. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Gözlerimizde ki iman ışığı etrafımızı aydınlatsın, huzur kalplerimizden hiç eksik olmasın, edilen tüm duaların kabul olduğu bir iftar sofrası olsun. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Oruçla terbiye ettiğimiz bedenlerimizin iftarla bayram etmesi, şükür ile eda etmesini dilerim. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  İftar sofrasının en güzel anı oruç tutmanın verdiği huzur ve bu ibadeti bitirmenin verdiği büyük mutluluktur. Ramazanda hayatınızda ve iftar sofralarınızda huzur ve mutluluk hep daim olsun.

iftar mesajları  Ramazan Ayında Cennetin Huzuru evlerinizde olması dileğiyle, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Huzurun, güzelliğin, sevginin bir arada olduğu bereketli Ramazan ayında afiyet dolu iftar sofralarınız olsun. İftarın güzelliği hep üzerinizde olsun.

iftar mesajları  Bir lokma ekmeğin tadı Hayatınızda olsun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz Olsun, Tuttuğunuz Oruç günahlarınızdan arındırsın, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Şu yaşadığımız dünyada her şey bu dünyada yaşayan canlılar içindir. Bu canlıların en önemlisi de insandır. Bu fani dünyada yaşadığımız müddetçe her şeyin her olayın hayırlısını yaşamak ve yaşatmak dileklerimiz ile bereketi bol iftar sofralarınız olması dileklerimizle. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Güzeldir sözler doğru olduğu sürece, güzeldir hayat nefes aldığımız sürece ve güzeldir ramazan dostlarla paylaşıldıkça, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bu mübarek Ramazan ayında tutmuş olduğunuz oruçlarınız ölülerinizin ruhlarına değsin, iftar sofrasında içmiş olduğunuz sular gibi aziz olun, hayırlı iftarlar olsun.

iftar mesajları  Bereketi bol huzurun güneş kadar aydınlık olduğu bu güzel ramazan ayında, sıcacık huzurlu iftarlar dilerim..

iftar mesajları  Ramazan ayındayız artık, bu mübarek ayda kalplerimizde yer alan imanın daha da arttığı, bolluk ve bereketli bir yaşama adımlar attığımız bir ay. Huzurlu ve afiyet dolu iftar sofralarımızda sıcak ve sevgi dolu muhabbetler dilerim. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Gülün kokusu sarsın bedenini, ALLAH korkusu titretsin her bir hücreni, Dualarla birleşsin Semaya açılan ellerin, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Güneşin sıcaklığı gibi olsun içindeki iman, yağmur taneleri kadar çok olsun sevapların, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Orucun mübarek gücü ruhumuzu temizlesin, bu ramazan ayında bütün şeytanlar bizden uzak olsun, sevdiklerimizle nice mutlu ramazanlara, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Sofranızda Bereket gönüllerinizde huzur oIsun sofranızda kalbiniz kadar temiz oIsun, Hayırlı İftarlar.

iftar mesajları  Irmak gibi sade olmalı hayat, göl suyu gibi tatlıdır hayatın derdi çilesi, iman gücüdür ayakata tutan bizi, Ramazandır Bereket Saçan Dualarımıza Işık Tutan, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Güzelliktir yaşamak, sevmektir yaşamak, inanmaktır yaşanmak ve huzurdur bir arada bu güzel ayda nefes almak, hayırlı İftarlar.

iftar mesajları  Bütün müslüman alemin bu güzel ayda, Sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle gönüllerinin sofralarına yansımasını dilerim Yüce RABBIM’den Hayırlı ıftarlar…

iftar mesajları  Dualarımda Ağlarım YARADANIM, Sen ne eylersen güzel eylersin ilahım, içime iman derdime derman ol ALLAH’ım, Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Dua ile açılan iftarlar, huzur ile gülen yüzler, bereket ile dolan sofralar sizin olsun, Hayırlı iftarlar..

iftar mesajları  Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü inci tanesi olarak yaşayalım, soframıza bereket kabrimize merhamet dileyelim, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  İmanın gücü içinizden eksik olmasın, Tuttuğunuz oruç Kabu Olsun, Bu Ramazanın bereketi üzerinize olsun, hayırlı iftarlar…

iftar mesajları  En bereketli ve güzel iftar anı sizinle olsun hayırlı ve güzel iftarlar.

iftar mesajları  Mübârek Ramazan Ayı ; kalbini O’nun yoluna koymaya, Ellerini O’nun dergahına açmaya, Ruhunu doyurmaya, Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun, iyi iftarlar..

iftar mesajları  Bulutlardan Yağan yağmur taneleri kadar sayısız huzurlu günler ve mutluluklar seninle olsu, Her günün Yağmurdan Sonra açan güneş kadar huzur verici olsun. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Günahsız kul olmak, ve günahlardan arınmak için, bü güzel ramazan ayında nice hayırlı huzur dolu günleribirlikte geçirmek ümidiyle dualarım sizinle, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Bembeyaz yağan bir kar tanesinin, ne yaşanmış ise yaşansın, geçmişin tün hatalarını örttüğü gibi ramazan ayının’da senin tüm hatalarını örterek hayırlı yeni bir gelecek umut dolu yeni bir başlangıçlara vesile olmasını dilerim, hayırlı iftarlar.

iftar mesajları  Yanınızda Olmasakta birlikte oruç açamasakta, gönüllerimiz bir duygularımız aynı, amacımız belli Şükrediyoruz ALLAH’a. Hayırlı iftarlar.

iftar mesajları