En Güzel Resimli Cuma Mesajları 2019
Ana Sayfa »Güzel Sözler » En Güzel Resimli Cuma Mesajları 2019

En Güzel Resimli Cuma Mesajları 2019

   

Cuma Mesajları (Resimli Cuma mesajları) siz değerli takipçilerimiz için bu sayfada derledik. Peki Cuma gününün diğer günlerden ayrıcalığı nedir? Cuma günü, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır. Bundan dolayı ki Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki: '' Cuma günü günah işlemeden selametle geçerse, diğer günler de selametle geçer. '' (İmam-ı Gazali) İşte Bu hayırlı günde sevdiklerinize, akrabalarınıza, eş ve dostlarınıza gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajları'nı bir araya getirdik. İşte cuma mesajları sözleri ile resimli cuma mesajları.

Cuma Günü Okunacak Dua İçin Tıklayın!

Yıl içinde ramazan ayı, geceler içinde Kadir Gecesi ne kadar önemli ise günler içinde cuma günü de o kadar önemlidir. Çünkü cuma günü Müslümanların bir araya geldikleri ve cemaatle haftalık ibadetlerini ifa ettikleri önemli bir gündür. Cuma günü Müslümanların en önemli görevi haftalık ibadet olan cuma namazını kılmalarıdır. Cuma suresinde yüce Allah bütün müminlere şöyle seslenmektedir: “Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ın zikrine koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır." (Cuma, 9)

İşte Resimli Cuma Mesajları.

* Kalbimiz imana, gönlümüz islama, dilimiz Kur'ana, kulağımız ezana, evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar.

* Rabbim gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum. Sen affedicisin ve affetmeyi seversin. Bizleri de AFF Eyle! Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

En Güzel Resimli Cuma Mesajları

* Hiç bir süs edep kadar güzel değildir. (Hz Ali) Hayırlı Cumalar.

resimli cuma mesajları

* "Cuma gününde bir zaman vardır ki, şayet bir müslüman namaz kılarken o vakte rastlar da Allah'tan bir şey isterse, Allah ona dileğini mutlaka verir." (Hadisi Şerif) Allah bizi o vakte namaz kılanlardan eylesin. Hayırlı Cumalar.

resimli cuma mesajları 1

* Allah'ım! Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur'an-ı Kerim'i kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Amin! Hayırlı Cumalar.

* Ey Rabbimiz Bize ihsan ettiğin hidayetten sora Kalblerimizi haktan saptırma. Amin! Hayırlı Nurlu Cumalar.

resimli cuma mesajları

Resimli Cuma Mesajları (Diğer Resimler için) için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna