Resimli Miraç Kandili Mesajları
Ana Sayfa »Güzel Sözler » Resimli Miraç Kandili Mesajları

Resimli Miraç Kandili Mesajları

   

İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek üç aylar, Miraç Kandili ile taçlanacak. 2018 Miraç Kandili bu yıl 13 Nisan Cuma akşamını 14 Nisan Cumartesi gününe bağlayan geceye denk geliyor. Mübarek Miraç Kandili vesilesi ile kutlama mesajı yayınlamak isteyenlerin kullanabileceği hem yazılı hem de resimli Miraç Kandili mesajları bu sayfada derledik. İşte en güzel Miraç kandili mesajları resimli ve Miraç kandili anlamı.

Miraç; Arapça'da merdiven, yukarı çıkmak, yükselmek anlamlarına gelir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resulullahın (a.s.m.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur.

En Güzel Miraç Kandili Mesajları Sayfası İçin Tıklayın!

Allah'ın emriyle Peygamber Efendimiz (sas)'in rûhen ve bedenen, Burak isimli semavî bir binite binerek Cebrail ile birlikte Mekke'deki Mescid–i Haram'dan Kudüs'teki Mescid–i Aksa'ya (Beytü'l–Makdis) kadar yapmış olduğu gece yolculuğuna –ki buna İsra denilir, oradan da bir mi'râcla (manevî asansör) yedi kat göklere yükselip tâ Sidretü'l–Müntehâ'ya ulaşması, burada Cebrail'i arkada bırakıp Refref denilen ledünnî binitle Allah'ın huzuruna varıp O'nun Zât–ı Akdes'ini yakînen müşahede etmesi ve zaman–mekân üstü konuşması olaylarına Miraç denilir.

İşte Resimli Miraç Kandili Mesajları.

resimli miraç kandili mesajları

* Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

* Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Resimli Miraç Kandili Mesajları

Resimli Miraç Kandili Mesajları (Diğer Resimler için) için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna