Resimli Berat Kandili Mesajları
Ana Sayfa »Güzel Sözler » Resimli Berat Kandili Mesajları

Resimli Berat Kandili Mesajları

   

2018 Berat Kandili bu yıl 30 Nisan Pazartesi akşamını 1 Mayıs Salı gününe bağlayan geceye denk geliyor. İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek üç aylar, Berat Kandili ile taçlanacak. En Güzel Resimli Berat Kandili Mesajları (Berat Kandili Mesajları Resimli) ve Birbirinden güzel, anlamlı Kandil Mesajlarını sizler için bir araya getirdik... İşte En Güzel Berat Kandili Resimli Mesajları Sözleri ve Berat Kandili anlamı hakkında bilgi...

Berat kelimesi; borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi mânâlara gelir. Berat kandili, Allah'ın ekstra rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.

En Güzel Berat Kandili Mesajları 2018 Sayfası İçin Tıklayın!

Berat kelimesinin aslı ''Berâettir.'' Beraat sözlükte, ''bir zorluktan kurtarmak ve berî olmak'' demektir. Bu geceye, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir.

Berat Kandili Duası ve Nihat Hatipoğlu Berat Kandili Duası Video İzlemek İçin Tıklayın!

Bu gecenin dört adı vardır; mübarek gecenin en meşhur adı ''leyle-i beraa'' (Berat Gecesi) olmakla birlikte ''leyle-i mübareke'', ''leyle-i rahmet'' ve ''leyle-i sakk'' isimleridir.

Berat Kandili Nasıl İhya Edilir ve O Gece Hangi İbadetler yapılır? Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Berat Kandili (Beraat Kandili)
İslam dininde mübarek kabul edilen gecelerden biridir. Her yıl Şaban ayının ondördüncü gününü onbeşinci gününe bağlayan gece Berat gecesidir. Mübarek Berat Kandili gecesini ibadet ve taatle geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi vardır.

Berat gecesiyle af kapısından giren, Ramazan ve Kadir gecesinin bereketine gönlü uyananlardan olmamız dileğiyle…

İşte Resimli Berat Kandili Mesajları.

berat kandili mesajları resimli

Resimli Berat Kandili Mesajları (Diğer Resimler için) için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.
 

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna