Miraç Kandili Mesajları Resimli
Ana Sayfa »Güzel Sözler » Miraç Kandili Mesajları Resimli

Miraç Kandili Mesajları Resimli

   

Miraç Kandili bu yıl 13 Nisan 2018 Cuma akşamını 14 Nisan Cumartesi gününe bağlayan geceye denk geliyor. İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek üç aylar, Miraç Kandili ile taçlanacak. En Güzel Resimli Miraç Kandili Mesajları (Miraç Kandili Mesajları Resimli) ve Birbirinden güzel, anlamlı Kandil Mesajlarını sizler için bir araya getirdik... İşte En Güzel Miraç Kandili Resimli Mesajları Sözleri ve Miraç Kandili anlamı...

Miraç; Arapça'da merdiven, yukarı çıkmak, yükselmek anlamlarına gelir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resulullahın (a.s.m.) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur.

En Güzel Miraç Kandili Mesajları Sayfası İçin Tıklayın!

Allah'ın emriyle Peygamber Efendimiz (sas)'in rûhen ve bedenen, Burak isimli semavî bir binite binerek Cebrail ile birlikte Mekke'deki Mescid–i Haram'dan Kudüs'teki Mescid–i Aksa'ya (Beytü'l–Makdis) kadar yapmış olduğu gece yolculuğuna ki buna İsra denilir, oradan da bir mi'râcla (manevî asansör) yedi kat göklere yükselip tâ Sidretü'l–Müntehâ'ya ulaşması, burada Cebrail'i arkada bırakıp Refref denilen ledünnî binitle Allah'ın huzuruna varıp O'nun Zât–ı Akdes'ini yakînen müşahede etmesi ve zaman–mekân üstü konuşması olaylarına Miraç denilir.

İşte Resimli Miraç Kandili Mesajları.

miraç kandili mesajları resimli

Resimli Miraç Kandili Mesajları (Diğer Resimler için) için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna