Gebelikte Üryani Eriğinin Faydaları
Ana Sayfa »Gebelik ve Kadın Sağlığı » Gebelikte Üryani Eriğinin Faydaları

Gebelikte Üryani Eriğinin Faydaları

   

Gebelikte Üryani Eriğinin Faydaları

Fazla şeker içermediğinden diyabet ve obezite düşmanı olan Üryani Eriği, vücuttaki kırmızı kan hücreleri için oksijen deposu olarak anılıyor.
 

Hamilelik aileniz ve sizin için hayatınızdaki en özel dönemlerden biri. Bu önemli dönemde hem sağlıklı hem mutlu olmak tüm anneler için olmazsa olmaz koşullar arasındadır. Bu heyecanlı bekleyişte mide ve bağırsak sorunları olan anne adaylarının problemi olmaktan çıkıyor. Faydaları saymakla bitmeyen, Kastamonu yöresine ait Daday Üryani Eriği ile sorunsuz bir dönem sizi bekliyor.
 

Anne adaylarının hamilelik döneminde yaşadığı kabızlık ve bulantı sorunları keyifli bekleyişlerine gölge düşürüyor. Hamilelikle ilgili bütün yoğun duyguların yaşandığı bu özel dönemde alternatif ve doğal çözümlere ihtiyaç duyuluyor. Sağlıklı ve doğal ürünleri tek tıkla kapınıza getirmek amacıyla yola çıkan kastamonudogalurunler.com ile bölgede toplanan katkısız ürünlere ulaşmak artık daha kolay.
 

Her yerde yetişmemesi nedeniyle farklı bir değere sahip Üryani Eriği özellikle sindirim sistemini düzenleyici olması ve kabızlığı önlemesi ile öne çıkıyor.
 

Vücutta hemoglobin üretimine yardımcı olduğu, kalp krizi riskini azalttığı, kılcal damar zayıflığına iyi geldiği bilinen Üryani Eriği kuru ya da komposto olarak tüketilebiliyor.
 

Üryani Eriği, içerdiği bol miktarda fosfor, potasyum, magnezyum, demir mineralleri ve bol B vitamini ile anne adaylarına kaybettiği enerjiyi geri kazandırarak yorgunluğu önler, sinir sistemini güçlendirir ve sindirime yardımcı olur. Farklı lif yapısı ve bağırsakları yumuşatma yönüyle de bilinen Üryani Eriği, uzun yaşamın kaynağı olarak da görülüyor.

Tarifler: 
 
ÜRYANİ KOMPOSTOSU:
 
Malzemeler:
250 gr Üryani Eriği
7 su bardağı su
1 su bardağı toz şeker (isteğe göre artırılabilir)
 
İyice yıkanan erikler 7 bardak suda 1 saat kadar dinlendirildikten sonra kaynatılır. 15 dakika kısık ateşte kanatılmaya devam edilirken şekeri ilave edilir. Soğutulan komposto servise hazırdır. 
 
ÜRYANİ ERİK EZMESİ:
 
Malzemeler:
15 adet Üryani Eriği
2 su bardağı ılık su
 
Erikler akşamdan yıkandıktan sonra 2 bardak su ilave edilerek sabaha kadar şişmesi  sağlanır. Eriklerin çekirdekleri çıkarılıp ezilerek sade halde tüketilebileceği gibi ezilmiş eriklere ilave edilecek 2 yemek kaşığı kepekle karıştırılarak da tüketilir.
 
Üryani Eriği Pestili:
 
Mevsiminde en iyi ürünlerden hazırlanan pestiller eriğin özünü sunar. İçerdiği bol miktarda fosfor, potasyum, magnezyum, demir mineralleri ve bol B vitamini ile yorgunluğu önler, sinir sistemini güçlendirir, sindirime yardımcı olur. İsterseniz ceviz ve bademle birlikte yeni lezzetler yaratın, dilerseniz sade yiyin ya da suyla incelterek sağlıklı doğal içeceğinizi yaratın.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna