Mıknatıs (Mıknatısın) Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Şifalı Bitkiler » Mıknatıs (Mıknatısın) Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mıknatıs (Mıknatısın) Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

   

Mıknatıs (Mıknatısın) Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mıknatısın Yararları Özellikleri ve Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Osmanlı tabiplerinden Osman Hayri Mürşid Efendi"den alınmıştır: Mıknatısı ezip süt ile içilse zehiri önler. Doğuramayan kadının sağ ayağının baş parmağına mıknatıs bağlasalar kolaylıkla doğurur. Bir parça mıknatısı boynunda taşıyan kimse unutmaz, hafızası kuvvetli olur. Makadından kan giden kimse, mıknatısı dövüp makadma sarsa kan akıntısı kesilir. Yanmış yere mıknatıs sarılsa çok iyi gelir.

Mıknatısı dövüp eve serpilse o evde pire kalmaz, kaçıp kaybolurlar. Kan kocadan biri 6 gram mıknatısı ikiye bölüp, 3 gramını kendi üzerinde bulundurup diğer kısmını dövüp ezerek eşine yedirirse kendisinden katiyyen ayrılmaz. Tecrübe edilmiştir. Saralı bir miktar mıknatısı boynunda taşırsa sara tehlikesinden emin olur.

Sihir yapılacağından korkan kimse bir miktar mıknatısı üzerinde taşırsa sihir tesir etmez. Başında mıknatıs bulunduran bir kadın kolaylıkla doğurur. Bir miktar mıknatısı başında bulunduran bir kadın hamile kalmaz. Kasık yeline, dalağa, basura mıknatısı bal ile vursalar, kurtulur.

Çok arzu ettiği işi meydana gelmesi için çok yüksek makamlara çıkacak olan kimse, bir miktar mıknatısı suya koyup, o su ile elini yüzünü yıkadıktan sonra bir miktarını da içer, o makama müracaat ederse maksadı hasıl olur.

Bir kimsenin halk nazarında itibarı kalmazsa, hiç kimsenin yanında rahat olmazsa, malihulyaya müptelâ olsa, bir miktar mıknatısı yüzük yapıp parmağında bulundurduğu taktirde bu hususlar arzu ettiği şekilde zuhur eder.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna