H harfi ile başlayan şehirler
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » H harfi ile başlayan şehirler

H harfi ile başlayan şehirler

   

H harfi ile başlayan şehirler

H harfi ile başlayan şehir ismi yani baş harfi H ile başlayan şehirler (iller) hangileridir? İşte Türkiye'deki H harfiyle başlayan şehir isimleri ve o şehir hakkında kısa bilgi.

G harfi ile başlayan şehirler

- Hatay

- Hakkari

HATAY
Hatay, Akdeniz Bölgesi'nin Adana Bölümü'nde bulunan Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık on üçüncü şehridir. 2018 yılı itibarıyla 1.609.856 nüfusa sahiptir. Hatay il toprakları; kuzeyden Osmaniye, kuzeydoğudan Gaziantep, doğu ve güneyden Suriye, batıdan Akdeniz ile çevrilidir. Hatay ilçeleri; Merkez (Antakya), Altınözü, Belen, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağı ve Yayladağı'dır. Hatay yüzölçümü 5.403 km², alan kodu 326'dır.

HAKKARİ
Hakkâri, Türkiye'nin doğusunda yer alan il ve en kalabalık altmış ikinci şehridir. Hakkari'nin tamamı Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda yer alır. Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin kırk yedinci büyük ilidir. Yüzölçümü 7.121 km², alan kodu 438'dir. Hatay nüfusu 2018 yılına göre 1.609.856'dir. İl toprakları; doğudan İran, güneyden Irak, batıdan Şırnak, kuzeyden Van illeriyle çevrilidir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna