Allahummehdini duası arapça okunuşu, yazılışı ve anlamı
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Allahummehdini duası arapça okunuşu, yazılışı ve anlamı

Allahummehdini duası arapça okunuşu, yazılışı ve anlamı

   

Allahummehdini duası arapça okunuşu, yazılışı ve anlamı

Şafii mezhebinde kunut duası nerede okunur yani Allahummehdini duası nerede okunur? İşte kunut duası ne zaman okunur, şafii mezhebinde kunut duası ve anlamı (Allahummehdini duası arapça ve Allahummehdini duası okunuşu) ile anlamı.

Kunut duaları yatsı namazından sonra kılınan 3 rekatlık vitir namazında okunan duadır. Şafii mezhebinde üçüncü rekatta rukuya gidilir. “Semiallahü limen hamideh” denilerek rükûdan kalkılır “Rabbena leke'l-hamd” denir. Eller kaldırılır ve kunut duası okunur. Kunut duası bitince secdeye varılır.

Allahummehdini duası arapça yazılışı
اَللَّهُمَّ اهْدِنِي فيِمَنْ هَدَيْتَ، وَعَافِنِي فيِمَنْ عَافَيْتَ، وَتَوَلَّنِي فيِمَنْ تَوَلَّيْتَ،
وَبَارِكْ لِي فِيمَاأَعْطَيْتَ، وَقِنِي شَرَّمَا قَضَيْتَ، فَإِنَّكَ تَقْضِي وَلاَ يُقْضَى عَلَيْكَ، وَإِنَّهُ لاَيَذِلُّ مَنْ وَالَيْتَ، وَلاَيَعِزُّ مَنْ عَادَيْتَ، تَبَارَكْتَ رَبَّناَ وَتَعَالَيْتَ، فَلَكَ الْحَمْدُ عَلَى ماَقَضَيْتَ أَسْتَغْفِرُكَ الَّلهُمَّ وَأَتوُبُ إلَيْكَ وَصَلَّى اللهُ عَلَى سَيِّدِناَ مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلَّمْ


Allahummehdini duası okunuşu
Allahümmehdini fimen hedeyte Ve â fini fimen âfeyte Ve tevelleni fimen tevelleyte Ve barikli fıma â'tayte Ve kıni şerre ma kadayte Feinneke takdi vela yukda âleyke Ve innehu la yezillü men Valeyte Vela yeîzzü men âdeyte Tebarekte Rabbena ve teâleyte Felekel- hamdu âla ma kadayte Estağfirüke Allahümme ve etûbu ileyke Ve sallallahu âla seyyiddina Muhammedin ve âla alihi ve sahbihi ve sellem

Allahummehdini duası anlamı
Allah'ım, hidayet ettiklerinin yoluna bizi de hidayet et. Allah'ım, afiyet ver. Dostların ile beraber bizi de dost edin. Verdiğin nimetleri bize mübarek eyle. Hükmettiğin şeylerin şerrinden bizi koru. Şüphesiz hüküm veren sensin, fakat kimse sana hüküm veremez. Senin sevdiklerin asla zelil olmaz. Senin düşman oldukların ise asla aziz olmaz. Rabbimiz sen mübarek ve yücesin. Allah'ın Rasulü Muhammed'e ailesine ve ashabına salat ve selam olsun.

Allahummehdini duası video

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna