Kör yılan nedir, zehirlimi
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Kör yılan nedir, zehirlimi

Kör yılan nedir, zehirlimi

   

Kör yılan nedir, zehirlimi

Kör Yılan, yılana benzeyen bir çeşit zehirsiz kertenkeledir. Bu hayvanlar başlıca sümüklü böcekleri ve solucanları yiyerek beslenirler. Bir kerede en az 12 tane yavru dünyaya getirirler. Kör yılan. Bir uçtan bir uca aynı kalınlıkta olan vücudun hem üst hem de alt kısmı pullarla örtülüdür. Renk ve görünüş, solucanı andırır. Toprak içinde veya taşların altında yaşarlar. Hemen hepsi kazıcıdır.

Ağız bölgesinin görünümü at nalını andırmaktadır. Kuyruk ölçüsü 1 cm olan kör yılanın kuyruğunun ucunda iğne benzeri birde çıkıntısı bulunmaktadır. Adını almış olduğu gözleri tabaka altında siyah bir nokta halindedir. Burun delikleri kafasının yan kısımlarında dır. Kör yılanların ortalama boyları 25 cm olurken nadiren 35 cm olanları da bulunmaktadır. Bu türün beden çapı ise 1 cm olarak kayda geçmiştir. Kör yılanın rengi sırt kısmında pembe iken karın bölgeleri kahverengi ya da sarımtırak renktedir.

İki Ayaklı Beyaz Kör Yılan
Boynunun alt kısmında iki ayağı bulunan bu kör yılan türü Amerika'da Kaliforniya ve Meksika'da yaşamaktadır. Bu iki ayağın ne işe yaradığı bilinmemektedir. Bu hayvanlar gündüzleri toprak altından hiç çıkmazlar. Geceleri çıkarak besinleri toplarlar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna