Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi Özel Yayın Canlı İzle
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi Özel Yayın Canlı İzle

Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi Özel Yayın Canlı İzle

   

Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi Özel Yayın Canlı İzle

Fetö darbe girişimine meydan okuyan halkımız Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ile İstanbul Fatih Yenikapı'da Demokrasi ve Şehitler Mitingine katılıyor. Huzursayfasında İstanbul Yenikapı'da 7 Ağustos Pazar günü yani bugün saat 17.00'de başlayacak olan Demokrasi ve Şehitler Mitingini canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

7 Ağustos Pazar günü Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" için hazırlıklar tamamlandı.

 

Demokrasi ve Şehitler Mitingini Hazırlıkları:

İBB'den yapılan açıklamaya göre, miting alanı 3,5 milyon katılımcıya hizmet verecek kapasitede hazırlanıyor. Demokrasi ve Şehitler Mitingine, Anadolu ve Avrupa yakasından otobüslerle ulaşılabilecek. Farklı noktalardan miting alanına ring seferleri yapılacak. Engelli vatandaşlar için 50 adet otobüs tahsis edilirken, engelli araçları için araç sayısı kadar engelli tabelası hazırlandı. Kazlıçeşme, otobüsler için park alanı olarak belirlendi. Otobüslerle gelen katılımcılar Kazlıçeşme"den Yenikapı Miting Alanı'na yürüyerek gidecek. Yaşlı ve çocuklar için ise Kazlıçeşme-Yenikapı arasında 20 adet otobüs ring seferleri yapacak. Yol boyunca su istasyonları ve ikram alanları kurulacak.

Deniz yoluyla miting alanına ulaşım kiralanan 200 adet vapur, tekne gibi deniz taşıtı ile olacak. Ayrıca kiralanan 50 adet deniz aracı da ring seferleri yapacak. Deniz yoluyla 12 noktadan ulaşım sağlanacak. Silivri, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden deniz araçları hareket edecek. Anadolu ve Avrupa yakaları için miting alanına otobüslerle ve deniz yolu ile toplu ulaşımın yanı sıra metrobüs, Marmaray ve metro hatları kullanılabilecek.

Alana gitmek isteyen katılımcılar için aktarma noktaları, ana istasyonlar ve miting alanına yakın metro duraklarından ring seferleri de yapılacak. Miting dolayısıyla İstanbul"da tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek. Yenikapı Miting Alanı'nda karayolu ile gelenler için Kazlıçeşme girişi yönünde, Marmaray'la gelenler için Marmaray yönünde, deniz yolu ile gelenler için deniz tarafından olmak üzere 3 ana giriş kapısı olacak. Protokol girişleri için bir, basın için bir ve engelli vatandaşlar için bir nokta belirlendi.

Demokrasi ve Şehitler Mitingi katılımcıları için 1,5 milyon şapka, 2,5 milyon sopalı Türk bayrağı ve 5 milyon şişe su hazırlandı. Alanda mevcut tuvaletlere ek 150 adet mobil tuvalet yerleştirilecek. Alana 60 metre genişliğinde, 16 metre yüksekliğinde sahne ile 1 milyon watt gücünde ses sistemi kurulacak. Ses sistemi için 20 adet ses sistemi kulesi yapılırken, sistemle 1,5 kilometre mesafeye ses iletimi sağlanabilecek. Sistem, 300 kişilik ekibin 3 gün çalışmasıyla hazırlanacak.

Ses sistemi, 22 adet LED ekran ve arama noktalarındaki kapıların enerji ihtiyacı 54 adet jeneratör ile sağlanacak. Ses ve görüntü aktarmaları kurulacak vinçler üzerine çekilecek çelik halatlarla yapılacak. Bu amaçla 6 bin metre halat çekilecek. Görüntü aktarma 5 bin metre fiber hatla sağlanacak. Meydana, 165 metal dedektörlü kapı, 22 X-Ray cihazı kurulacak. Yenikapı'da polis hariç, temizlik, malzeme dağıtımı, alan hazırlıkları, teknik ekip, organizasyon ekibi olmak üzere 13 bin kişi görev alacak.

Canlı yayın için 16 kamera, 32 kanal resim masası, 64 kanal ses masası, 32 kanal interkom sistemi, 8 adet HD recorder, 4 kanal telsiz interkom sistemi, 8 Kanal kablolu intercom sistemi, 5 bin metre kamera kablosu, 3 kilometre video kablosu, 2 jimmy jip kullanılacak. 48 kişilik canlı yayın ekibi görev yapacak.

Demokrasi ve Şehitler Mitinginde 102 kara ambulansı, 1 deniz ambulansı, 1 helikopter ambulans ve 20 itfaiye aracı hazır bulunacak. Alanda 728 sağlık personeli görevli olacak. Miting nedeniyle 7 Ağustos Pazar günü 06.00-00.00 arasında Bakırköy Aksu Caddesi (Taşhan Kavşağı) ve Fatih İlçesi Aksakal Caddesi arasında kalan sahil yolu geçici olarak trafiğe kapatılacak.
 
Demokrasi ve Şehitler Mitingi Canlı İzle
 

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Borsa İstanbul binası önünde şehit olan Fatih Satır'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Çıkışta vatandaşlara megafonla hitap eden Erdoğan, herkesi yarın yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan evden çıkarken de yine vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada megafonla vatandaşlara hitap etti. Herkesi yarın yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne davet eden Erdoğan, "Yarın inşallah Yenikapı'da tüm İstanbul oradayız. Aynı anda inşallah 80 vilayette Yenikapı'yı takip edecek. Tüm Türkiye yarın Yenikapı'daki bütün merasimi takip edecek. İktidar partisinin genel başkanı, ana muhalefet partisinin genel başkanı ve MHP Genel Başkanı orada olacak. Meclis başkanımız orada olacak sizlere hitap edeceğiz. Orada sizlerle bir arada olacağız. İnşallah Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle şehitlerimizi yad edeceğiz, gazilerimize şifalar dileyeceğiz, geleceğe de böyle yürüyeceğiz" ifadelerini kullandı.
 

 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'yi neden Yenikapı mitingine çağırmadığını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada Yenikapı mitingine katılacak olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'ye bir kez daha teşekkür ettiğini belirterek, HDP'nin mitinge neden davet edilmediği konusuna da açıklık getirdi.

HDP'nin Yenikapı mitingine neden katılmadığı yönündeki gazetecilerin sorusu üzerine, "Darbe ile terörü ayrı tutmam. PKK ile FETÖ'yü ayrı kefeye koymam. Böyle bir örgütle işbirliği yapanı davet etmem. Davet edersem, gazilere, şehitlere bunu anlatamam" ifadelerini kullandığını aktardı.

HDP'yi, PKK terörüyle arasına mesaj koymaması konusunda eleştiren Erdoğan şunları söyledi:

HDP yönetiminin 7 Ağustos'a davet edilmemesini eleştirenler var. Kendilerine katılmıyorum. Zira darbe girişiminin hemen ardından yurtdışındaki Fetullahçı bir gazeteye konuşup darbeye direnen milyonlara "IŞİD'çi" diyenlerin, o şerefli insanların arasında yeri yok.

Ama kuşkusuz darbe girişiminin ardından ülkeye, kentlerine sokakta sahip çıkan tüm Kürt vatandaşlarımız Yenikapı'da olacak. Her gün kendilerinden mesajlar, telefonlar alıyorum.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Demokrasi ve Şehitler Mitingine katılım için öne sürdüğü şartlar:

CHP Lideri, Başbakan'dan 'devlet protokolü uygulanmasını' ve miting alanında 'dev bir Atatürk posterinin yer almasını' istedi. Başbakan'a 2 şart sunan Kemal Kılıçdaroğlu'nun son bir şartının daha olduğu öğrenildi.

CHP Lideri; Başbakan Binali Yıldırım'dan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim döneminde kullandığı dombranın Yenikapı'da çalınmamasını istedi.

Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam şarkı sözleri :

FETÖ'nün 15 Temmuz gecesindeki darbe girişimini ve halkın ortaya koyduğu demokrasi mücadelesinden ilham alan Vanlı ses sanatçısı Ali Gündüz, "Vanlıyam, şanlıyam, kılıcı kanlıyam" türküsünün sözlerini "Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam" şeklinde yeniden uyarladı.

"Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam"
Yeniden uyarlanan türkünün sözleri ise şöyle:
"Giderem hakka doğru, yolum imana doğru Okcular Tepesi'nde Vanlı senle birlikte.
Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam. Vanlıyam şanlıyam darbeye karşıyam.
15 Temmuz gecesi vuruldu Türk Meclisi. Dünyaya bir ders verdi milletin iradesi.
Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam. Vanlıyam şanlıyam darbeye karşıyam.
Vanlıyız biz Vanlıyız. Darbelere karşıyız. Vatanı çok severiz. Reis'e sevdalıyız.
Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam. Vanlıyam şanlıyam darbeye karşıyam.
Van'ımızın meydanı bayraklarla donandı. Demokrasi nöbeti bizlerle aydınlandı.
Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam. Vanlıyam şanlıyam darbeye karşıyam.
Karanlık bir geceydi, tanklar tüfekler geldi. Türkiye ayaklandı. Darbe de yaya kaldı.
Vanlıyam, şanlıyam, darbeye karşıyam. Vanlıyam şanlıyam darbeye karşıyam.
Bayrağın bekçisiyem. Vatanın sahibiyem. Vanlılar sana hayran Recep Tayyip Erdoğan."
 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna