U harfi ile başlayan hayvan isimleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » U harfi ile başlayan hayvan isimleri

U harfi ile başlayan hayvan isimleri

   

U harfi ile başlayan hayvan isimleri

U harfiyle başlayan hayvanların isimleri yani baş harfi U ile başlayan hayvan isimleri hangileridir? İşte baş harfi U olan hayvan türleri nelerdir hakkında bilgi.

U harfi ile başlayan hayvan adı, resmi ve o hayvan hakkında bilgi

Uğurböceği  
Uğurböceği : Familyasını oluşturan çok yaygın görülen böcek türlerinin ortak adı. Büyük bir kısmı renklidir. Üst kanatları kırmızı ya da sarı üzerine siyah noktalı ya da tersi, yani siyah zemin üzerine kırmızı, pembemsi ya da sarı desenlidir.

Uskumru  
Uskumru :  (Scomber scombrus) bir deniz balığı. Aynı zamanda Uskumrugiller familyasına adını vermiş olan, bu familyanın örnek balığıdır. Vücut iğ şeklindedir. Sırtta aşağıya doğru inen açık veya koyu yeşilimsi-mavi, üzeri lekeli bantlar vardır.

uzun gagalı kara kakudu
  Uzun gagalı kara kakadu : Kakadu, kakadugiller (Cacatuidae) familyasını oluşturan doğal olarak Malakka Yarımadasın'dan Solomon adalarına kadar uzanan bölgede ve Avustralya'da bulunan türlere verilen ad.

On yedi türden oluşan bu papağanların çoğu vücutlarına serptirilmiş kırmızı ya da sarı renkleri dışında beyaz, bazıları siyah renklidir.

Kıvrık ve sağlam gagaları kabuklu yemişleri kırmaya, kökleri bulup çıkarmaya ya da ağaç kabuklarının altındaki böcek larvalarını avlamaya yarar. Solucana benzeyen dilleri beslenmelerine yardımcı olur.

Kakadular ağaç tepelerinde yaşar ve ağaç kovuklarında barınır. Gürültülü geniş sürüler halinde tarla ürünlerini yağmalayarak zarar verdikleri de olur.

Kakadular çok çeşitli sesler çıkarabilir. Islık çalarlar ve telefon çalması ,insan sesi gibi sesleri taklit edebilirler. İyi konuşabilme yeteneğine sahip olanlarına ender olarak rastlanır. Bazıları 50 yıldan fazla yaşar.

Uzun kuyruklu korella
  Uzun kuyruklu korella : Uzun kuyruklu korsan martı (Stercorarius longicaudus), Stercorariidae familyasından bir kuş türü.

Yaklaşık 38 cm büyüklüğünde küçük bir martıdır. Göçmendirler, kışı güney Atlantik ve Pasifik'te geçirler. Kurak tundra veya daha yüksek tepelerde yuva yapar, zeytin rengi-kahverengi iki yumurta koyarlar. Bu türün erişkinleri gri arka, beyazları olmadığı halde parıldayan koyu ilk kanat tüyleri, siyah başlık ve çok uzun kuyrukları ile karıştırılmazlar. Yavrular, ayırt edilme açısından çok daha fazla problemlidir ve denizin üzerinde Kutup korsan martısından ayırmak zordur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna