Ö harfiyle başlayan hayvan isimleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Ö harfiyle başlayan hayvan isimleri

Ö harfiyle başlayan hayvan isimleri

   

Ö harfiyle başlayan hayvan isimleri

Ö harfi ile başlayan hayvanların isimleri yani baş harfi Ö ile başlayan hayvan isimleri hangileridir? İşte baş harfi Ö olan hayvan türleri nelerdir hakkında bilgi.

Ö harfi ile başlayan hayvan adı, resmi ve o hayvan hakkında bilgi

Ördek  
Ördek : Alt familyasından hemen hemen bütün dünyanın sulak bölgelerinde yaşayan, perde ayaklı su kuşlarına verilen ad.

Örümcek  Örümcek : Eklembacaklılar şubesinin örümceğimsiler (Arachnida) sınıfının örümcekler (Araneae) takımından türlerine verilen genel ad. Hemen hemen dünyanın her tarafında yaşarlar. 2012 rakamlarına göre 112 familyada ve 3879 cinste toplanan 43.244 türü bilinmektedir. Baş ve göğüs kaynaşmıştır. Karın, göğüse ince bir bel (pedisel) ile bağlanmıştır.

Örümcek Maymunu Örümcek Maymunu : Örümcek maymunugillerin boyu 30 – 80 cm (kuyruk 90 cm'ye kadar), ve ağırlıkları 5 - 15 Kg arası değişir. En büyükleri örümcek - ve ulayan maymun cinsine ait türler, aynı zamanda Amerika kıtasının en büyük maymunlarıdır.

Öküz  Öküz : Çoğunlukla evcil olan, kaba ve hantal yapılı, kuyrukları püsküllü, boynuzlu büyükbaş hayvanlardır. Mideleri dört gözlüdür ve geviş getirirler. Üst çenelerinde kesici dişleri bulunmaz. Otları alt çenelerinin dişleriyle keserler. Boynuzları daimidir. Kırıldığında bir daha yeniden çıkmaz.

Öküz kurbağası  Öküz kurbağası : Afrika Öküz Kurbağası, Pyxicephalidae familyasına ait bir kurbağa türüdür. Latince kökenine göre Peri Kurbağası olarak da bilinir. Angola, Botswana, Kenya, Malawi, Mozambique, Namibia, Güney Afrika, Swaziland, Tanzanya, Zambia, Zimbabwe, ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti kapsayan bölgelerde yaşamaktadırlar.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna