N harfi ile başlayan hayvan isimleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » N harfi ile başlayan hayvan isimleri

N harfi ile başlayan hayvan isimleri

   

N harfi ile başlayan hayvan isimleri

N harfiyle başlayan hayvanların isimleri yani baş harfi N ile başlayan hayvan isimleri hangileridir? İşte baş harfi N olan hayvan türleri nelerdir hakkında bilgi.

N harfi ile başlayan hayvan ismi, resmi ve o hayvan hakkında bilgi

Nandu  
Nandu : (Rhea americana), nandugiller (Rheidae) familyasından anavatanı Güney Amerika olan uçamayan bir kuş türü.
Darwin nandusu ile beraber nandugilleri (Rheidae) oluşturur. Bu kuş ile arasındaki fark, bariz olarak daha büyük olmasıdır. Daha çok rastlandığından daha fazla tanınırlar.


Notilus  Notilus : kafadan bacaklılar (Cephalopoda) sınıfına dahil familyalardan Nautilidae'nin üyesi olan deniz canlılarının, Türkçe'ye Latince'deki nautilus sözcüğünden geçmiş ortak adıdır. Nautilus ise Yunanca'da "denizci" anlamına gelen nautilos sözcüğünün Latince'ye geçmiş halidir.

Neon Balığı  Neon Balığı : Neon Balıkları en popüler akvaryum balığı türlerinden biridir. Tetra balıkları türünden gelir. Sağlam yapıları nedeniyle, akvaryum hobisine yeni başlayanların tercihleri arasındadır. Akvaryumlarda grup halinde yaşarlar ve neon renkleri ile akvaryumlara görsel bir güzellik katarlar.

Nudibranch  Nudibranch : Tropik ve Antarktika de dahil olmak üzere dünya çapında denizlerde yaşamaktadır.


nar bülbülü  Nar Bülbülü: Kızılgerdan ya da Nar bülbülü, eskiden karatavukgiller familyasında şimdi ise Sinekkapangiller familyasında sınıflandırılan bir kuş türüdür. Uzunluğu 14 cm, sırtı sütlü kahverengi, yüzünün alt bölümü ve göğsü turuncuya çalan parlak kızıl, karnı beyaz olan bu tür ormanlarda, ağaçlıklarda ve bahçelerde yaşar.

Nehir Yunusu Nehir Yunusu: Nehir yunusu, balinalar takımına dahil dişli balinalar alt takımındaki tek üst familya olan Platanistoidea'da sınıflanan türleri ifade eden ortak addır. Toplam dört tane nehir yunusu türü vardır ve her biri kendine ait bir familya içinde sınıflanır. Bu canlılar, balinalar takımındaki tüm türler içinde varlığı en çok tehlikede olanlardır. Hatta, 2006 yılında gerçekleştirilen ilgili bir araştırma seferi sonucunda, Yangtze nehir yunusu türünün soyunun pratik olarak tükendiği ilan edilmiştir. La Plata yunusu dışındaki nehir yunuslarının yaşam alanı tatlı su nehirleridir. La Plata yunusu ise temelde denizde yaşayan bir canlıdır

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna