Kız isteme olayı (dini hikaye)
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Kız isteme olayı (dini hikaye)

Kız isteme olayı (dini hikaye)

   

Kız isteme olayı (dini hikaye)

Bir kiz isteme olayında, kızın babasi erkek tarafina şöyle der. Efendi benim kızı isteyen çok, sizin neyiniz var neyiniz yok.

Delikanlı girer söze: Rahim ve Rahman olan Allah aç bırakmaz kendisini zikredeni. O Alim'dir. Günaha düstügümüzde ve pişman olduğumuzda Gaffarlığını gösterir. Gece Çalıştığım yere El Hafız der öyle girerim. Neyiniz var diyeceksiniz. Hiçbir şeyim yok Çünkü O dur Malik-ül Mülk. Ya paran biterde karanlıkta kalırsanız diyeceksiniz, en Nur deriz aydınlanır beytimiz. Kızımı asla bırakmayacaksın derseniz, söz veremem çünkü kullar değil, Haliktir Baki olan. Varsin kimse sevmesin bizi Vedud kafidir. Kızım senden birşey gizlerse ne yaparsın demenize gerek yok. Yüreği el veriyorsa istediğini yapsın Rabbim Basirdir es Şehid dir. Her şeyi bilir.

Yani kısacası bir Rabbim var birde Rabbimin en sevgilisi s.a.v. benimde kızınızdan isteklerim var. Nur süresi 31. Ayeti yasayacak. Edepli olacak. El Haya-ül Minel inandir çünki. Beni sevecek, ölene kadar ellerimi bırakmayacak, benim uykum ağırdır. Sabah namazina kalktığında beni gerekirse vura vura uyandıracak.

Baba girer söze: iyisin hoşsun, peki başınızı sokacak bir eviniz varmı?

Delikanli cevap verir: yok dersem kızınızı vermeyecekmisiniz?

Baba: hayır evlat, ben ev yaptıracağım yeterki sen kızımı al.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna