Kurban Bayramında hava nasıl olacak 2016
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Kurban Bayramında hava nasıl olacak 2016

Kurban Bayramında hava nasıl olacak 2016

   

Kurban Bayramında hava nasıl olacak 2016

Meteoroloji işleri Genel Müdürlüğü Kurban Bayramında havaların nasıl olacağı yönündeki tahminlerini açıkladı. Peki Bayramda hava durumu (Bayramda hava nasıl olacak 2016)?  İşte Kurban Bayramı süresince yurt genelinde hava durumu nasıl olacak, Kurban bayramında hava durumu 2016 hakkında tüm detaylar...

12 Eylül Pazartesi günü Kurban Bayramı'nın ilk günü. Dört gün sürecek bayram öncesinde vatandaşlar 'Kurban Bayramı'nda hava durumu nasıl olacak' sorusuna yanıt arıyordu. Meteoroloji'nin Kurban Bayramı hava durumu tahminlerine göre ülke genelinde yağışlı bir hava yaşanması bekleniyor.

Kurban Bayramı Hava Durumu raporlarına göre, Bayram süresince İç Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıklar mevsim normallerinde; Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi ile Ege Bölgesi'nde ise sıcaklıklar mevsim normallerinin biraz altında geçecek. Bayramda hava durumu, genel olarak parçalı-çok bulutlu geçecek. Ancak kısa süreli yağmur geçişlerinin de olma ihtimali yüksek.  Özellikle bayramın birinci, ikinci gününün akşamı ve gecesinde İç Bölgelerde aralıklarla yağmur geçişleri bekleniyor. Genel olarak değerlendirildiğinde yurt genelinde parçalı, çok bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak akşam ve gece saatlerinde birçok bölgede yağmur geçişlerinin de görülme ihtimali yüksek !

Kurban Bayramında İstanbul'da hava, parçalı-çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklık değerleri ise bunaltıcı değerlerde değil. Gündüz sıcaklıklarının 24-26 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise artık üşütür seviyelerde, 18-19 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. İstanbul'da bayramın birinci ve ikinci gecelerinde yağmur geçişleri görülebilir.

Kurban Bayramında Ankara'da hava, parçalı-çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklık değerleri ise bunaltıcı değerlerde değil. Gündüz sıcaklıklarının 25-26 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise artık soğuk, 9-10 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Ankara'da bayramda akşam saatlerinde ara ara kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir.

Kurban Bayramında İzmir'de hava, parçalı bulutlu olması bekleniyor. Gündüzleri hava biraz sıcak geçecek. Gündüz sıcaklıklarının 30-31 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise ılık değerlerde, 21-22 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. İzmir'de bayramda akşam saatlerinde ara ara kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna