2015 Diyarbakır Newroz Görüntüleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » 2015 Diyarbakır Newroz Görüntüleri

2015 Diyarbakır Newroz Görüntüleri

   

Yüz binlerce kişinin katıldığı Diyarbakır Newrozu 2015 (Amed Newrozu 2015) coşkuyla kutlandı ve renkli görüntülere sahne oldu. 2015 Diyarbakır Newroz Fotoğrafları bu sayfada derledik. İşte 2015 Diyarbakır Newroz görüntüleri (Diyarbakır Newroz Kutlamaları görüntüleri) ile Diyarbakır 2015 Newrozu hakkında detaylar.

21 Mart 2015 Cumartesi günü Diyarbakır Newrozu kutlaması Milyonların "Êdî Bes e ji Reber Apo re Azadî/Artık Yeter Önder Apo'ya Özgürlük" şiarıyla bir araya geldiği tarihi Diyarbakır Newroz'u dünya üzerindeki büyük buluşmaları aratmayacak bir coşku ile devam ediyor.

Diyarbakır Newrozu Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın!

Tarihi kutlamanın program akışı
 
Milyonların saygı duruşu ile başlayacak olan kutlamada ilk olarak Tertip Komitesi adına DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek açılış konuşmasını yapacak, ardından da kutlamaya gönderilen mesajlar okunacak. Mezopotamya Kültür Merkezi Korosu (MKM) Dünya Devrim Şarkıları Korusu'nun devrim marşlarını seslendirmesinin ardından tarihi Newroz ateşi tutuşturulacak. Newroz ateşinin tutuşturulmasıyla coşkunun ikiye katlanacağı kutlamada, ev sahibi olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı bir konuşma yapacak. KJA adına Özgür Kadın Elif Kaya ve PYD Eş Başkanı Asya Abdullah'ın konuşmasıyla devam edecek olan kutlamada son olarak DTK Eş Başkanı Selma Irmak konuşacak. Konuşmaların ardından ise tüm dünyanın merakla beklediği PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın mesajı İmralı heyeti tarafından Kürtçe ve Türkçe olarak okunacak. Kutlama Berfîn Mamedova, Nistihman, Koma Agiri (Rojava Grubu), Suavi ve Kawa'nın sahne almasıyla sona erecek.
 
Alana akış, sağanak yağış ve soğuk havaya rağmen kitlesel bir şekilde devam ediyor.

İşte 2015 Diyarbakır Newroz FotoğraflarıDiyarbakır Newroz coşkusu Fotoğrafları için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.
 

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna