2015 Van Newroz Görüntüleri
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » 2015 Van Newroz Görüntüleri

2015 Van Newroz Görüntüleri

   

Yüz binlerce kişinin katıldığı Van Newrozu 2015 coşkuyla kutlandı ve renkli görüntülere sahne oldu. 2015 Van Newroz Fotoğrafları bu sayfada derledik. İşte 2015 Van Newroz görüntüleri (Van Newroz Kutlamaları görüntüleri) ile Van 2015 Newrozu hakkında detaylar.

20 Mart 2015 Cuma günü Van Newroz kutlaması Êdî Bes e ji Reber Apo re Azadî “Yeter artık Önder Apo"ya özgürlük” sloganı ile Van Kalesi"nin eteğinde bulunan Van Kültür Park"ında yüz binlerin katılımı ile başladı.

Sabah saatlerinde yağan kara rağmen kitle erken saatlerden itibaren mahallelerde bir araya gelerek Newroz kutlamalarının yapıldığı alana akın etti.

Mahşeri kalabalığın sel olup aktığı Newroz alanı renkli görüntülere sahne oldu. Bir yandan "İç Güvenlik Paketi"yle yasaklanması gündeme gelen rengarenk puşiler, bandanalar satılırken, diğer tarafta çeşitli ilçelerden ve köylerden gelen kortejlerin yürüyüşleri, meydandan yükselen sloganlar, panayırı andıran görüntüler neden oldu. Abdullah Öcalan"ın dev posterinin asıldığı alan ise sarı kırmızı ve yeşil renklerle süslendi.

Newroz kutlamasında, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Van ve bölge milletvekilleri, il ve ilçe belediye eş başkanları, HDP ve Demokratik Bölgeelr Partisi (DBP) il ve ilçe eş başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri yer aldı.

Van Newrozunda Olaylar

Van"da sabah saatlerinde başlayan Newroz kutlamaları bu saate kadar olaysız sürerken, bilinmeyen bir sebepten dolayı polislerle, bir grup arasında olaylar çıktı. Polisin alana biber gazı sıkmasıyla newroz alanı boşaltılmaya başlandı. Müdahale sırasında bir çok kişi yoğun gazdan etkilendi.

İşte 2015 Van Newroz Fotoğrafları


Van Newroz coşkusu Fotoğrafları için aşağıdan ileri sekmesini tıklayınız.
 

Yazının Devamı İçin Aşağıdan 2. Sayfayı Tıklayın.
Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna